Imagine Make love, fuck war Imagine

Moderatori: bb_girl, Paulici, Katutza, sabinaeniko

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Mesajde BOSSE83 » 7-Mai-2009, 17:34

Salut,Hordy ^:)^

Nu era nevoie sa citeasca,eu m-am gandit ca poate i-a povestit Paulici iubitului ei despre intalnirea cu acel prieten.Daca i-a povestit exact cum a scris mai sus,normal ca a inceput baiatul sa-si puna semne de intrebare :) Mie nu mi se pare in regula nici ca a venit el din alt oras special pt ea,avand in vedere ca sunt doar prieteni si ca ea are o relatie,nu e prea normal.E clar ca are vreun interes ascuns :-? Sau daca stia ca ea e implicata intr-o relatie si el o priveste numai ca pe o prietena,normal ar fi fost sa se intalneasca nu numai cu ea,ci si cu iubitul ei.Sa zicem ca eu nu te cunosc pe tine si ma imprietenesc pe net cu bebelusha ta si ma duc la ea sa o vad si ne intalnim fara tine.Tie nu ti s-ar parea suspect? :) Mie sigur mi s-ar parea daca ar fi iubita mea in locul Paulei.
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Hordy » 7-Mai-2009, 17:56

Daca nu ma cunosti pe mime mi se pare suspect. Daca te cunosc nu mi se pare. Ideal ar fi fost ca paulici sa mearga cel putin la inceput cu prietenul. Le face cunostinta la care el ii lasa putin singuri sa povesteasca. Dar nu sa mergi acasa la iubit si sa incepi : vai iubire azi m-am vazut cu un prieten ne tineam asa de strans in brate. Eo l-a rugat sa nu mai plece. Ce bine ca a venit special pentru mine. Ce zi frumoasa, azi sunt foarte fericita. Nu zic ca sa intamplat asa dar daca ii povestesti lui chestiile astea paulici cam asa o sa le vada. El a facut-o fericita mie nu mi-a zis asta demult.
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde BOSSE83 » 7-Mai-2009, 18:13

Hai ca si daca te-as cunoaste,tot ar fi ciudat.Tu esti cu Ioana,eu va cunosc pe amandoi de pe net,dar ma duc sa o cunosc pe ea face to face fara tine.Tot e dubios :-?

Revenind la situatia Paulei,ai dreptate,nu prea sunt sanse sa-i povesteasca iubitului cum ne-a povestit noua,dar poate i-a si povestit destul de entuziasmata tocmai pt ca ea se simte"curata",stie ca nu are intentii ascunse cu respectivul.Si aici ne intoarcem la ce spuneam mai sus:ea stie,dar iubitul ei nu stie.Parerea mea e ca si ea ar trebui sa-si puna niste semne de intrebare,a fost prea incantata de acel prieten,prea multa apropiere,o stare prea de bine,sa zic asa :) Daca citeam fara sa stiu ca vorbeste despre un prieten,as fi jurat ca descrie intalnirea cu un iubit si trairile specifice unei povesti de iubire,nu mai conta nimic daca era cu el,nu-i venea sa-l mai lase sa plece...

Paulici,sa nu ne tragi de urechi pt toate dezbaterile astea,stii ca te iubim si-ti vrem binele :D
BOSSE83
Îndrăgostitul
Îndrăgostitul

Mesajde Hordy » 7-Mai-2009, 18:28

Eo sa fiu iubitu paulei sa stiu asta, l-as desfinta pe ala [:-P [:-P [:-P
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde bb_girl » 7-Mai-2009, 19:05

Hordy scrie: Le face cunostinta la care el ii lasa putin singuri sa povesteasca

Yeah right =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
I still have my Chuck Bass <3
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Paulici » 7-Mai-2009, 19:13

Da Bosse stiu ca-mi vreti binele. ;;)
Nu i-am povestit prietenul meu despre cum au decurs lucrurile in acea zi. I-am spus ca m-am intalnit cu el.. dar nu i-am spus-o cu entuziasm si plus ca, nu din cauza asta crede ca nu ii sunt fidela. El stie ca am foarte multi prieteni pe care i-am cunoscut prin intermediul internetului si s-a obisnuit cu ideea. Bine.. eu am multi prieteni si aici in oras.. si nah.. sunt mai multi baieti decat fete. Pentru el.. asta e marele meu "defect" .. ca sunt prea lipicioasa si ma atasez foarte repede de oameni.
Si Bosse, intr-un an si 5 luni, eu n-am iesit niciodata singura, in oras, cu vreun baiat si el stie foarte bine lucrul asta.
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde Hordy » 7-Mai-2009, 19:35

Ai iesit cu tipul asta :tongue:
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Paulici » 7-Mai-2009, 21:19

Eh.. nu se pune. Katu ajuta-ma. =))
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde Hordy » 7-Mai-2009, 21:37

Crede-mă că prietenul simte ce simţi pentru el(tipu cu vizita)... orice ... ai simţi ... chiar dacă nu îi spui.Te simte şi deaia se poartă aşa
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Paulici » 7-Mai-2009, 22:03

Da Hordy dar e absurd pentru ca si inainte sa am aceasta intalnire tot la fel era.
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde Katutza » 7-Mai-2009, 22:04

Bueeeeey.. in primul rand prietenul ei ar trebui sa aiba incredere in ea. Pentru ca ea cu el isi imparte viata in momentul de fata. Stimabilul meu ginere stie ca Pau are atatia prieteni pe net, cu care vb de ani de zile .. plus ca pana mea, el e acolo langa ea mereu, ce avantaj ar avea unul de la distanta. Daca nu ai incredere in ceea ce iti spune partenerul se duce dracu tot .. plus ca Pau nu e genul care sa umble pe mai multe fronturi .. am crescut-o cu principii, demnitate si respect de sine.
Imagine

Wherever you go, whatever you do, i will be right here waiting for you !!
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Hordy » 7-Mai-2009, 22:29

Kătu ... şi pau. Fiecare bărbat ştie că, o femeie oricâte principii ar avea se poate îndrăgosti de un bărbat ori la 1 săptămână după ce e cu tine .. ori peste 10 ani dar e posibil. Dacă în 3 ani sau 2 sau câţi or fi nu l-ai înşelat, asta nu îi conferă certitudinea că nu o vei face veci. Şi acu e şi el conştient că vă merge din ce în ce mai rău nu doar tu. Şi îşi mai pune şi el o întrebare : " De ce ? ". Şi zice, poi eo o iubesc la fel, nu am înşelat-o (probabil), dar e schimbată. Dacă nu e vina mea, ce se întâmplă cu ea ? Aşa cum te întrebi tu se întreabă şi el. Aşa cum tu indirect ceri aici nişte sfaturi aşa cere şi el. Greşeala voastră e că, nu lămuriţi între voi lucrurile. Poate veţi primi sfaturi incorecte de la mine de la kătu de la bosse de la alta şi de la altu. Cel mai bine e să vbeşti cu el despre voi doi, să lămuriţi treburile şi să îl linişteşti şi pe el şi pe tine. Dacă concideţi că e pe terminate nu merită pierdută vremea, dacă decideţi că merită să continuaţi va trebui să o faceţi împreună. Şi el poate e kătu unbăiat cu principii şi cu coloană vertebrală, dar deşi nu ne place să credem asta şi mereu spunem că neîncrederea e cea mai mare prostie, ea egzistă în vieţile noastre şi e de datoria noastră să ne obişnuim cu ea şi să ne folosim cât putem de pe urmele ei.
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Sylver » 7-Mai-2009, 23:52

Trebuie să ai încredere, cum spunea şi Kătu, dar dacă eşti gelos şi posesiv, nu prea vrei să împarţi partenerul nici măcar cu simpli amici. :o Da... Asta este, e complicat cu gelozia asta. Trebuie dozată. Dacă nu există, crezi că nu te iubeşte, dacă există într-o cantitate prea mare, te sufocă. 8-}
:o3 <- Patrik | Adelin -> Imagine <- Sylver | Cris -> :-* <- Sylver
Imagine
Imagine
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
FIFA 11 Cupa lui Moş Crăciun • Brazilia • Calificări
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IX) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VIII) • Anglia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VI) • Rusia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. V) • Anglia • Finalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IV) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. III) • Olanda • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. II) • Germania • Semifinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. I) • Olanda • Semifinalist
FIFA 11 (Ed. XVII) • AC Milan • Grupe
FIFA 11 (Ed. XV) • Juventus • Grupe
FIFA 11 (Ed. XII) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 11 (Ed. VIII) • Liverpool • Grupe
FIFA 11 (Ed. VII) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. IV) • Juventus • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. III) • AC Milan • CÎŞTIGĂTOR Imagine
FIFA 11 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. I) • Roma • Grupe
FIFA 08 WC (Ed. III) • Brazilia • Locul 3
FIFA 08 WC (Ed. II) • Italia • Semifinalist
FIFA 08 WC (Ed. I) • Franţa • Finalist
FIFA 08 (Ed. VI) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. V) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. IV) • AC Milan • Finalist
FIFA 08 (Ed. III) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 08 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală (abandon)
FIFA 08 (Ed. I) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 05 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 05 (Ed. I) • Juventus • Optimi de finală
Şah (Ed. II) • Semifinalist
Şah (Ed. I) • Sfertfinalist (abandon)
Sylver
Fratele Cel Rău
Fratele Cel Rău

Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: -5

Mesajde Katutza » 8-Mai-2009, 09:09

Da` voi n-ati inteles ca nu pe Alex e gelos? =)) .

Hordy, nu spune nimeni ca nu se poate indrasgosti, dar sunt sigura ca daca s-ar intampla chestia asta, prietenul ei ar fi primul care ar afla [:-P
Imagine

Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde Hordy » 8-Mai-2009, 09:32

Poate el nu vrea sa ajunga sa i se spuna aia si de aici tensiunile. Da stiu voi nu aveti niciodata nici o vina 8-} :evil:
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde bb_girl » 8-Mai-2009, 12:15

^ Tu cam tii cu ursul....
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Hordy » 8-Mai-2009, 13:03

[:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P eo ţin cu discuţiile direct, nu cu intrebările puse separat in capul fiecăruia. Ai nedumeriri ... discută faţă în faţă
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Paulici » 8-Mai-2009, 18:07

Mai.. oricum am vorbit cu el si ne-am spus fiecare ce are pe suflet. E adevarat ca amandoi avem puncte de vedere diferite in anumite chestii si in cauza asta nu prea ne-am inteles .. dar nah.. am decis sa incercam sa "reparam" ce-am stricat. Acum.. vedem ce va fi.
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde bb_girl » 2-Iun-2009, 13:45

Paulici, asta e un semn ca va iubiti :D
Daca el n-ar tine la tine sau tu n-ai tine la el, in momentele astea de "down" ati renunta rapid la relatie
Eu va felicit pentru ca aveti puterea sa mergeti mai departe si pt ca aveti incredere unul in celalalt...pana la urma daca e sa te gandesti mai adanc, fiecare cuplu trece printr-o multime de momente mai bune sau mai rele. ideea e sa stii sa le depasesti ;)
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Paulici » 13-Iun-2009, 19:35

Crede-ma ca am avut momente cand am vrut si eu sa dau cu piciorul la tot.. dar ceva m-a oprit.
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde bb_girl » 19-Iul-2009, 22:50

Tya scrie:nu functioneaza,va zic eu...relatiile amoroase online,nu functioneaza!!!!!!

Juliana scrie:Despre relatiile online de dragoste nici eu nu cred in ele. :))

BOSSE83 scrie:Nu poti sa ai o relatie cu cineva fara sa fiti unul langa altul,sa va pupati,sa va imperecheati :mrgreen: ,sa comunicati,sa va cunoasteti mai bine,etc :)

Ok. Din lipsă de preocupare, m-am apucat să recitesc azi topicul ăsta, de la cap la coadă şi am ajuns la o concluzie...mulţi dintre voi nu daţi doi bani pe relaţiile de pe net (nu mă refer la relaţiile de prietenie, ci la cele de iubire). Majoritatea spuneţi ceva de genul "da, e posibil, dar....mai bine nu" sau, şi mai direct: "nu! nici vorbă, ecranul calculatorului e prea tare ca să poată trece prin el nişte sentimente"...

Şiiiiiiiii... pentru că sunteţi prietenii mei, vroiam să fac o concluzie a topicului ăsta, cel puţin din punctul meu de vedere :D

Există dragoste pe net. Nimeni nu zice că ea apare repede, sau că e uşor să o trăieşti însă da, există dragoste pe net :D Nu ştiu câţi dintre voi aţi luat în serios toată chestia asta dintre mine şi Hordy, nu ştiu câţi dintre voi vă gândiţi acum la ceva de genul "lasă că mai vedem noi ce va fi peste un an". Ideea e că îl iubesc. And there is nothing I can do about it :))

N-am crezut în dragostea pe net şi am ajuns să o descopăr. N-am de unde să ştiu dacă e o prostie ce fac sau dacă e una dintre cele mai tari experienţe din viaţa mea (asta se află în timp). Tot ce ştiu e că din moment ce ajungi să te gândeşti non stop la un om, să-l visezi, să vorbeşti cu el la telefon/pe mess, să-l vrei lângă tine, să-l poţi simţi, nu poate fi vorba de altceva decât iubire. Şi, având în vedere că noi doi ne-am văzut doar o dată, cred că pot să afirm că e dragoste apărută pe net. La mine, cel puţine. La el, nu ştiu. (PS: Dragoste apărută pe net şi întărită de întâlnirea...offline :)) )

Mulţi aţi spus că nu te poţi îndrăgosti de un om pe net, din cauză că n-ai cum să-l cunoşti, bla blaaaa. Da, e adevărat. Probabil ca să cunoşti un om, e nevoie să-i ştii habitatul, familia, prietenii. Dar noi doi am ajuns să ne cunoaştem, fără să ne ştim dedesubturile (friends & co.) . Bine de tot :D Sunt multe situaţii în care gândim la fel, scriem pe mess aceleaşi lucruri simultan. Ne completăm. Suntem pe aceeaşi lungime de undă. În 7 luni de zile ne-au încercat multe sentimente ciudate care n-ar fi apărut dacă nu ne cunoşteam :D

În concluzie: never say never! Dacă la mulţi dintre voi s-a întâmplat ca relaţiile pe net să eşueze, nu înseamnă că pentru alţii nu pot funcţiona (nu mă refer la noi 2).

Îl iubesc. Şi punct

PS: Chiar în momentul ăsta stau şi ascult la telefon Vama, live în Bistriţa . Nişte melodii care-mi aduc aminte de el :x
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Katutza » 22-Iul-2009, 22:23

Cat de frumos !! Hordy .. sa ai mare grija de ea. :hug:
Imagine

Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Mesajde bb_girl » 22-Noi-2009, 14:31

It's over, Kătu :D
Imagine
bb_girl
Moderator
Moderator

Mesajde Hordy » 22-Noi-2009, 18:33

Yes it's over :D

Late edit : Nu nu ne-am certat deloc şi când spun deloc mă refer la toată perioada care a trecut decând ne ştim.
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Katutza » 17-Ian-2010, 23:06

Pacat .. dar voi stiti mai bine ce e optim pentru fericirea voastra.
Imagine

Katutza
The Only Girl
The Only Girl

AnteriorUrmătorul
Forum Statistici