Sportul rege

Moderator: Sylver

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:15

"Galata vrea un roman dar NU e MUTU!" Pe cine a pus ochii HAGI:

Hagi este prieten cu Mutu si il poate ajuta. Pentru Mutu plecarea la Galata este un vis implinit”, scriu italienii.

"Azi Campedelli m-a sunat ca sa-mi zica ca si-l doreste mult pe Mutu la Cesena. Dar nu este vorba doar despre Cesena, ci si despre Bologna. Dar ce sa fac, in Italia nu pot sa-l dau. Iar in strainatate nu exista nicio echipa interesata. Ce sa fac sa o inventez? Azi am vorbit cu Galatasaray, dar ei vor alt jucator roman nu pe Mutu", a spus fostul agent FIFA.

Torje, Stancu si Alexe sunt jucatorii din Liga I pe care Hagi ii vrea la Galatasaray.

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Nume real: Pătricuţ.
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:20

Romanul Vlad Moldoveanu face senzatie in baschet printe americani. 2010 i-a adus numai bucurii: a devenit primul baschetbalist din istoria American University care a ajuns in primii 20 din NCAA la puncte.

Vlad Moldoveanu este comparat de americani cu Michael Jordan. Are 23 de ani si face senzatie la echipa sa, American University. Chiar daca primul sport care l-a atras a fost fotbalul, Vlad s-a indragostit de baschet, unde a reusit pana acum sa demonstreze ca are tot ce ii trebuie sa joace in cea mai tare liga din lume: NBA.

Vlad Moldoveanu are o medie de 20 de puncte pe meci, aproape de cea pe care a avut-o si Michael Jordan cand era la colegiu.
"Baschetul este a doua mea natura. Mereu am visat sa merg in America sa joc baschet", povesteste Vlad.

"Unul dintre asistentii mei a mers in Romania sa se intalneasca cu Vlad si parintii lui. Isi dorea sa vina in America sa studieze si sa joace baschet. Mama lui era Presedintele Federatiei Romane de Baschet. Este un jucator foarte bun. Are un potential nelimitat si nu pot spune unde se va opri", povesteste Paul Destefano, antrenorul lui Vlad.

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:22

Traore se va transfera. Vrem sa primim peste 5.000.000 de euro ca sa aratam ca ne pricepem la fotbal!

Iuliu Muresan spune ca Juan Culio o sa aiba un salariu anual de 800.000 de euro.

"Traore are oferte. Am auzit de ofertele de la Arsenal. Pana la urma cred ca se va transfera. Sper sa plece in vara. Peste 5.000.000 de euro vreau sa primim in schimbul lui Traore ca sa aratam ca ne pricepem la fotbal. Noi la CFR ne-am facut foarte bine treaba. Paszkany este cel mai destept patron din Liga I.

Sper sa fie Culio la fel de bun si de util la Galatasaray cum a fost la noi. A semnat pe 5 ani si ma bucur pentru el. Ei isi permit sa plateasca sume de transfer mari. Salariul sau este de 800.000 de euro.

Cu banii primiti pe Culio putem sa il luam pe Wesley. Putem lua 2-3 jucatori cu acesti bani. Culio a ajuns aseara in Istanbul", spune Muresan .

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:24

Xavi a doborat un RECORD ISTORIC la Barcelona! Vezi ce clasament s-a schimbat dupa 21 de ani:

Xavi a batut un record stabilit in 1989 de o fosta glorie a Barcelonei

Xavi Hernandez, in varsta de 30 de ani, a devenit jucatorul cu cele mai multe meciuri disputate pentru Barcelona, 550, doborand recordul detinut de Miguel Bernardo Bianquetti "Migueli".

Xavi, unul dintre finalistii desemnati pentru trofeul Balonul de Aur FIFA 2010, a disputat, miercuri, al 46-lea sau joc in Cupa Spaniei, cu ocazia returului optimii de finala, contra formatiei Athletic Bilbao (scor 1-1). FC Barcelona s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce, in tur, scorul fusese egal, 0-0.

Miguel Bernardo Bianquetti "Migueli", fost fundas central, care s-a retras in 1989, la varsta de 38 de ani, jucase 549 de partide pentru FC Barcelona.

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:27

OFICIAL! Galatasaray s-a inteles cu Juan Culio! Vezi cat va incasa CFR Cluj!

Galatasaray anunta oficial transferul lui Juan Culio in Turcia!

"Galatasaray a ajuns la un acord definitiv cu echipa romana CFR Cluj si cu mijlocasul acesteia, argentinianul Juan Emmanuel Culio, pentru un transfer definitiv. Ii uram succes in echipamentul echipei Galatasaray noului nostru fotbalist", a anuntat Galatasaray, pe site-ul oficial.

2 milioane de euro vor plati turcii pentru jucatorului CFR-ului! Potrivit ligtv.com.tr, Culio a semnat pe 3 ani si jumatate

Cotidianul Milliyet noteaza ca negocierile dintre cele doua grupari au inceput de la suma de 3 milioane de euro, iar in cele din urma, cu interventia lui Hagi, suma acceptata de clujeni a fost de 1,5 milioane de euro plus 500.000 de euro la vara!

Galatasaray l-a convins la inceputul saptamanii pe Kazim Kazim sa plece de la Fenerbahce si i-a oferit internationalului turc un contract pe 3 ani si jumatate.

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:31

Echipele din Liga I au investit doar 1,5 milioane de euro pana acum in transferuri.

2010-2011
Rickets (MyPa – Timisoara), Rocha (liber de contract – Timisoara), Crisan (Silvania – Dinamo), Craciun (Astra – Dinamo), N. Dica (liber de contract – Steaua), Maftei (Urziceni – CFR Cluj 600.000 de euro), Nicoara (Branesti – CF Cluj 300.000 de euro), Minca (FC Brasov – CFR Cluj), N’Doye (Dinamo – Astra 350.000 de euro), Abrudan (Steaua – U Cluj), Adrian Cristea (Dinamo – U Cluj), Pele (Pandurii – U Cluj), Popa (Pandurii – U Cluj), Menassel (Pandurii – U Cluj), Bazzi (Dinamo – U Cluj) Cel mai scump: Vasile Maftei 600.000 de euro.

2009-2010
N. Dica (Iraklis - CFR), Jivko Jelev (Otelul - Steaua), Arman si Artiom Karamyan (Timisoara - Steaua), Sepsi (Santander - Timisoara), Contra (Getafe - Timisoara), Cocis (Lokomotiv Moscova - Timisoara), Valentin Iliev (Terek - U Craiova), Sanmartean (Bistrita - Vaslui) Cel mai scump: Laszlo Sepsi - 1,5 milioane de euro

2008-2009
Dani Coman (Rapid - Brasov), Bogdan Mara (Unirea Urziceni - CFR Cluj), Claudiu Niculescu (Omonia Nicosia - Dinamo), Dare Nibombe (Otopeni - Timisoara), Alexandru Curtean (Gaz Metan - Timisoara), Wesley Lopez (Leixoes - Vaslui) Cel mai scump: Wesley Lopez - 1 milion de euro

2007 - 2008
Sixto Peralta (River Plate - CFR), Sebastian Dubarbier (Gimnasia - CFR), Gabriel Torje (Timisoara - Dinamo), Dayro Moreno (Once Caldas - Steaua), Ciprian Deac (CFR Cluj - Otelul), Daniel Pancu (Buraspor - Rapid), Giedrius Arlauskis (FK Siauliai - Unirea) Cei mai scumpi: Torje si Dayro Moreno - 2 milioane de euro, scrie Click.

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde l1deNN » 7-Ian-2011, 22:34

70 de milioane de euro pentru Gigi! Becali anunta schimbari bomba in Ghencea!

[b]
"O sa vedeti mari schimbari la Steaua in acest an, nu le spun acum. I-am facut o surpriza lui MM Stoica. Am scapat de Anghelov si Kapetanos, nu ma intereseaza unde se duc ei.

Pe mine criza nu ma afecteaza. Am de recuperat datorii de 70 de milioane de euro. In Liga 1 va fi ca in Spania. Lupta se va da intre Steaua si Dinamo ca intre Real si Barcelona. Ce inseamna asta, Otelul pe primul loc?

Steaua nu se va muta din Ghencea. Va juca pe National Arena doar in Cupele europene!" a declarat Gigi Becali[
/b]

Sursă Sport.ro
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde r.obert » 12-Ian-2011, 00:09

De unde atatea milioane. E nebun la cap asta :))
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

FIFA 08 (Ed. XI)  Accringhton ◕ Optimi
FIFA 08 (Ed. XII  Rochdale ◕ Sferturi
FIFA 08 (Ed. XIII)  Morecambe ◕ Finala
FIFA 08 (Ed. XIV)  Morecambe ◕ Semifinala

FIFA 08 (Ed. XV)  D&R ◕ Semifinala
FIFA 08 (Ed. XVI)  Absent ◕ Absent
FIFA 08 (Ed. XVII)  Rochdale ◕Semifinala
FIFA 08 (Ed. XVIII)  D&R ◕Finala
r.obert
Amic
Amic

Mesajde ShAdY- » 12-Ian-2011, 15:53

Se da in spectacol ca toata lumea din fotbal in Romania , de aceea nu urmaresc niciodata Fotbalul din ROmania ~X(
Imagine
Imagine

"I say what I want to say and do what I want to do. There's no in between. People will either love you for it or hate you for it." Eminem
"A person who never made a mistake never tried anything new."
"Any man who can drive safely while kissing a pretty girl is simply not giving the kiss the attention it deserves." Albert Einstein
ShAdY-
Prieten pe viaţă
Prieten pe viaţă

Mesajde l1deNN » 12-Ian-2011, 19:14

Are bani Becali...

Omul de afaceri George Becali, finanţatorul echipei de fotbal Steaua Bucureşti, a vândut un teren de circa 20.000 mp din Pipera companiei de dezvoltare imobiliară Portland Trust, fondată de britanicul Robert Neale, unul dintre cei mai importanţi dezvoltatori de birouri din Bucureşti, scrie ZF.

Valoarea tranzacţiei este de circa 500-600 de euro/metrul pătrat", au declarat pentru ZF surse din piaţa imobiliară, astfel că suma încasată de Becali ar putea depăşi 10 milioane de euro.
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:42

OFICIAL! Wobay a semnat cu Lankaran! Vezi cati bani ia Craiova!

Mititelu face rost de bani pentru a-i plati pe jucatori. Wobay s-a inteles cu Rednic!

Reghecampf a negociat cu Mircea Rednic si a ajuns o intelegere cu fostul antrenor de la Dinamo si Rapid. Wobay pleaca pentru 300.000 de euro la Khazar Lankaran. Dupa Wobay, si Dina pleaca la echipa lui Rednic. Atacantul Craiovei s- a certat cu Napoli la precedentul mandat al italianului si nu este dorit in echipa!
Palmares:

FIFA 07

FIFA 07 Editia I, II, III, IV: Absent
FIFA 07 Editia V: Finalist cu Manchester City
Imagine
FIFA 07 Editia VI: SfertFinalist cu Chelsea
Imagine
FIFA 07 Editia VII: SfertFinalist cu Manchester United
Imagine
FIFA 07 Editia VIII: Castigator cu TorquayImagine
FIFA 07 Editia IX: SfertFinalist cu Barcelona
Imagine
FIFA 07 Editia X: Loading...
Imagine

FIFA 07 WC

FIFA 07 WC Editia I, II, III, IV: Absent
FIFA 07 WC Editia V: Faza I cu Romania
Imagine
FIFA 07 WC Editia VI: SemiFinalist cu Franta
Imagine
FIFA 07 WC Editia VII: Finalist cu Franta
Imagine
FIFA 07 WC Editia VIII: Castigator cu Franta
Imagine
FIFA 07 WC Editia IX: Loading...
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:43

Gigi Becali: "In 24 de ore anunt daca pleaca Stancu la Galata!" Vezi ce suma URIASA cere

Gigi Becali anunta ca Bogdan Stancu poate pleca de la Steaua in 24 de ore. Hagi a insistat pentru el.

Gigi Becali se va gandi 24 de ore daca il va transfera pe Stancu la Galata. 6 milioane de euro este pretul propus
"Inca nu am facut transferul, nu stiu la ora asta nimic. Am vazut si eu la TV cum ii strigau aia numele. Poate peste vreo doua, trei ore ma va informa cineva. Fara 6 milioane de euro nu-l dau pe Bogdan Stancu. Eu stiu mai putin decit voi acum, am vazut la TV, l-am sunat pe Victor si i-am zis ca i-am vazut pe suporterii Galatei cum ii strigau numele. El mi-a zis ca mai discutam. Asa ca m-am urcat in avion si am venit sa discutam, dar n-am apucat sa vorbim inca. Eu nu as vrea sa-l dau pe Bogdan, dar l-as ajuta pe nasu, pe Hagi. Galatasaray a vrut sa-l ia pe Marica, dar au cerut prea mult. Au facut o socoteala si decit sa dea 10 milioane, mai bine dau 6, pe un jucator care peste putin timp ar putea fi peste Marica. In 24 de ore anunt daca Stancu pleaca la Galata", a spus Gigi Becali
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:44

CR7 poate doborî în acest sezon recordul unei foste Ghete de Aur dată de România!

Portughezul Cristiano Ronaldo şi-a anunţat astăzi intenţia de a reuşi în acest sezon performanţa de a marca peste 38 de goluri, pentru a depăşi astfel recordul deţinut de Hugo Sanchez (1989-1990) şi Telmo Zarra (1950-1951), ambii marcatori a câte 38 de goluri într-un sezon.

Cifrele spun însă că portughezul are aşteptări modeste în comparaţie cu ce ar putea realiza. Un simplu calcul, arată că Ronaldo a avut în acest sezon o rată de 1,21 goluri pe meci, adică mai mult de un gol marcat pe partidă.

În cazul în care va fi ferit de accidentări şi suspendări, dar îşi va păstra şi norma de reuşite de până acum, Cristiano ar putea depăşi lejer nu doar performanţa lui Sanchez şi Zarra, ci chiar şi pe cea a fostului mare atacant dinamovist Dudu Georgescu, marcator a 48 de goluri într-un singur an competiţional şi câştigător al Ghetei de Aur la finalul sezonului 1976-1977.

Ronaldo are în acest moment 32 de goluri marcate, în timp ce principalul său rival, Lionel Messi, are 31. Cei doi s-au confruntat umăr la umăr şi în stagiunea precedentă pentru trofeul de golgeter al Europei, argentinianul ieşind câştigător: 34 de goluri în 35 de meciuri, faţă de 27 de reuşite în 29 de partide ale portughezului.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:45

Cristiano Ronaldo ar pleca dupa Mourinho in ITALIA! Vezi ce jucatori il INNEBUNESC pe CR7

Gazzetta dello Sport i-a dat lui Cristiano Ronaldo premiul de cel mai bun jucator al lumii in 2010.

"Sunt incantat de acest premiu, mai ales ca a fost prin votul fanilor", spune CR7, care vorbeste pentru prima data despre o destinatie viitoare. Culmea, chiar in ziua in care Mourinho a anunta ca vrea sa plece din vara de la Real.

"Sunt fascinat de Liga din Spania, sunt bine aici pentru moment. Nu se stie insa nimic ce se va intampla in viitor, orice s-ar putea intampla. Nu stiu unde, nu pot sa zic daca Inter."
Cristiano Ronaldo are si doi jucatori preferati: Macheda si Ibrahimovic si ii transmite lui Balotelli sa joace mai mult si sa vorbeasca mai putin:

"Balotelli e un jucator bun, dar ar trebui sa vorbeasca mai putin si sa joace mai mult"

"Imi place cum joaca Macheda, e un profesionist total, se antreneaza bine. Si Ibrahimovici imi place, a jucat bine oriunde s-a dus."

"Va asigur ca Kaka se va intoarce in forta la Real si va fi mai mare decat a fost", spune Cristiano Ronaldo
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:46

BOMBA la Madrid: Mourinho a anuntat ca pleaca in IUNIE! Vezi de ce s-a suparat!

Aventura lui Jose Mourinho la Real Madrid poate dura doar un singur sezon!

Nemultumit de faptul ca sefii l-au amagit in privinta transferului unui atacant, Jose Mourinho a anuntat ca va pleca de la Real Madrid pe 30 iunie! Mourinho s-a certat deja cu directorul Realului, Jorge Valdano, care l-a criticat dupa egalul cu Almeria pentru faptul ca Benzema a fost tinut pe banca de rezerve.

Mourinho pregatise o lista cu cativa atacanti, pe care se aflau Llorente, Milito sau Adebayor. Portughezul s-a mai suparat si pentru ca sefii nu le-a prelungit contractele lui Hugo Almeida si Pepe.
Portivit ziarului AS, Inter, Manchester United si City sunt deja in discutii cu Mourinho. Acesta are contract pe patru ani cu Real si va trebui sa plateasca o suma importanta de bani daca va pleca la alta echipa!
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:47

Cel mai bogat patron din Spania, SOMAT de fani sa-l transfere pe Lacina Traore!

Lacina Traore ar putea ajunge in Primera Division, scriu site-urile din Spania.

Atacantul CFR-ului pe care Muresan incearca sa-l vanda cu 5 milioane de euro are sanse mari sa ajunga la Malaga, club preluat de curand de un seic care l-a vrut si pe Mutu.

Pe site-ul ElMalaga.com, fanii echipei spaniole au publicat un articol despre Lacina Traore si au lansat ipoteza ca acesta sa ajunga in Primera.
Malaga este in acest moment in cautarea unui atacant, iar Lacina Traore e pe placul fanilor.

"Lacina Traore are 18 ani, 2.03m inaltime, a jucat in Grupele Ligii si este un nume la CFR. Supranumit "noul Adebayor", stie sa dribleze si vede foarte bine jocuri. Este dorit de mai multe echipe britanice in acest moment, printre care Liverpool a pus ochii pe acest talent"
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:48

Cristiano Ronaldo vrea sa RUPA NORII: promite 38 de goluri in campionat cu Real!!!

Cristiano Ronaldo a vorbit intr-un interviu pentru Marca despre planurile sale de la Real Madrid.

Prefera sa castige Champions League decat sa ia titlul de golgheter in Spania, insa si-a propus sa bata recordul detinut pana acum de Hugo Sanchez si Zarra, care au terminat campionatul cu 38 de goluri. Ronaldo are 22 de goluri in campionat pana acum.

"Imi doresc sa marchez peste 38 de goluri in camionat. Sigur nu pot face asta singur. Colegii ma vor ajuta. Am mai multe lucruri in comun cu Jose Mouinho decat credeam initial. Imi place sa joc cu Karim si Higuain insa nu pot sa aleg doar unul din cei doi" a declarat Ronaldo!
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mutu, aproape de transferul secolului! Vezi ce antrenor roma

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:50

Mutu, aproape de transferul secolului! Vezi ce antrenor roman ii intinde o mana de ajutor Briliantului:

Cosmarul lui Adrian Mutru s-ar putea incheia in curand. Agentul Becali spune ca atacantull Fiorentinei va reveni pe teren mai curand decat crede lumea, insa la o alta echipa.

Suspendat de Fiorentina, Mutu este tot mai aproape de o despartire de echipa din Florenta. Desi sunt mai multe oferte pentru atacantul roman, din SUA, din tarile arabe,, dar si de la echipe din Europa, Adrian Mutu are mari sanse sa ajunga la echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, scrie Libertatea.
Se pare ca, in urma uneri dicutii cu agentul Becali si cu Mutu, Lucescu s-a hotarat sa-i dea o mana de ajutor internationalului roman si sa-l ia gratis. Patronul lui Sahtior pare si el incantat de acest transfer si este gata sa-i ofere lui Mutu un salariu anual de 3.000.000 de euro. “Sunt convins că Mutu ar fi fost altul cu mine antrenor. Nu facea ce a facut, pentru ca eu am gasit pentru fiecare dintre jucatorii pe care i-am avut solutii la problemele lor de orice fel”, a spus de curanmd Mircea Lucescu. Varianta Mutu a aparut la Sahtior dupa ce anunţa uruguayanul Luis Suarez, de la Ajax Amsterdam, a refuzat sa vina la Donetk.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:51

OFICIAL! Marius Niculae la Kavala pana in vara! Cu ce fost coleg de la Sporting s-a intalnit acolo

Marius Niculae va juca pentru urmatoarele 6 luni in Grecia la Kavala.

Atacantul a batut palma astazi cu oficialii greci, scrie Gazeta Sporturilor si va juca acolo timp de 6 luni.
La Kavala se va intalnit cu un fost coleg de la Sporting, Bruno Pereirinha, imprumutat de portughezi in Grecia.
Marius Niculae si Bruno Pereirinha s-au mai intalnit la Sporting in 2004 si 2005, cand Pereirinha juca la tineret.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:52

Patronul lui LIVERPOOL s-a intalnit cu GUARDIOLA pentru transferul anului!

Nu este insa vorba de celebrul antrenor si jucator al Barcelonei, ci de fratele acestuia.

John Henry s-a intalnit marti seara cu Pere Guardiola, fratele lui Pep Guardiola, agentul lui Luis Suarez, tinta numarul 1 in aceasta iarna pentru Liverpool.
Noul manager Kenny Dalglish si-l doreste pe atacantul uruguayan pentru a mai lua din presiunea ce apasa pe umerii lui Fernando Torres. Suarez, dorit si de Tottenham, este de acord cu mutarea pe Anfield si pentru ca exista deja un contingent de jucatori vorbitori de limba spaniola.
Surse din cadrul clubului sustin ca Suarez s-a inteles in privinta contractului sau personal, care va fi de 4,5 milioane £ pe an, iar singurul obstacol in calea transferului este diferenta intre oferta de 15 milioane £ pe care a facut-o Liverpool si cele 27 milioane £ pe care le cere Ajax, dar se pare ca intelegerea se va parafa pentru 20 milioane £.
Ryan Babel, care este acum in Germania si negociaza cu Hoffenheim, poate intra in ecuatia afacerii daca nu se intelege la bani cu echipa miliardului Hopp.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:53

Borcea a revenit in forta: "O sa dau o gura de oxigen la club! E bine ca a plecat Niculae!"

Borcea a revenit de la Miami pentru Dosarul Transferurilor, insa se va ocupa si de problemele de la Dinamo.

"Ma mai implic la echipa. Vin din cand in cand sa dau o gura de oxigen la club. La Miami imbin utilul cu placutul. E bine ca Marius Niculae e placat, era contestat la echipa. De ce sa nu fie bine ca Andrei Cristea a plecat in liga a doua din Germania? Fotbalul romanesc e sub Burkina Faso!" a declarat Borcea la tribunal.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:54

Ce cadouri le-ar face Guardiola lui Iniesta si Xavi!:)

Antrenorul Barcelonei i-a caracterizat pe cativa din jucatorii Barcelonei si pe Vicente del Bosque intr-un interviu pentru El Mundo Deportivo. Guardiola s-a referit la jucatorii sai atribuindu-le cate o calitate. Managerul catalanilor a dezvaluit si ce cadouri le-ar face acestora!

David Villa

1. Calitate: e exigent
2. Cadou: Un pix pentru a semna reinnorirea contractului

Gerard Pique

1. Calitate: e unic
2. Cadou: o carte ca sa se mai relaxeze din cand in cand

Xavi Hernadez
1. Calitate: e meticulos
2. Cadou: contract nou pe 4 ani cu Barcelona
Andres Iniesta
1. Calitate: e magistral
2. Cadou: tot un pix pentru a semna reinnorirea contractului

Vicente del Bosque:
1. Calitate: reprezinta cel mai bine pe Barcelona
2. Cadou: o minge
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:55

Atac pentru Cupa! Vezi cum vrea Mourinho se INOVEZE echipa Realului!

Real Madrid joaca maine de la ora 23.00 returul cu Atletico Madrid pentru semifinalele Cupei Spaniei! In tur, galacticii au batut cu 3-1 intr-un meci care s-a lasat cu scandal si greseli de arbitraj.

Pentru Jose Mourinho a aparut o alta problema, in afara de clasicul numar 9 pe care il tot cere de la conducerea clubului. Mourinho ar putea incerca o formula noua cu Atletico - ii cauta un nou "coleg" la mijloc lui Xabi Alonso pentru partida de joi.

Fanii il vor pe Esteban Granero in pozitia de mijlocas defensiv alaturi de Alonso. Khedira nu l-a multimit pe Mourinho in ultimele meciuri insa presa spaniola anunta ca The Special One ar putea trimite o echipa cu Granero, Khedira si Xabi Alonso la mijloc.

Gago revenit dupa o accidentare ar putea fi si el o solutie pentru portughez. Mahamadou Diarrá si Lass nu intra in calculele lui Jose Mourinho care isi doreste sa scape de ei cat mai repede.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:55

Gaman si Barboianu au LIBER spre Steaua! Muresan: "Nu vrem sa-i luam la CFR"

Iuliu Muresan spune ca nu e interesat de Gaman si Barboianu. Cei doi jucatori au fugit din cantonamentul CFR-ului.

"Nu avem nicio intentie sa ii luam pe Barboianu si Gaman. Avem 4 fundasi centrali, nu avem nicio intentie sa-i luam. Nu vrem sa luam pe nimeni de la Craiova"
"Am avuty intentia de a-l transfera pe Wesley, dar ne-am razgandit.", a spus Iuliu Muresan
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 19-Ian-2011, 20:57

Messi a batut 264.999.999 de jucatori! Vezi cum il ironizeaza pe Cristiano Ronaldo in ultimul spot!

Ca sa fii cel mai bun jucator de pe planeta trebuie sa te numesti Messi! Cei de la Adidas i-au facut un spot publicitar atacantului in care il felicita pentru cel de-al doilea Balon de Aur consecutiv castigat!

Embed video
"Pe planeta sunt 265 de milioane de jucatori de fotbal, Messi a batut 264.999.999!" acesta este mesajul campaniei Adidas care il ironizeaza pe Cristino Ronaldo, marele rival de la Real Madrid.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine