Cazul Andreei Mocanu

Imagine

Moderatori: Diana22, Amy, karola

Credeţi că a fost aruncată?

Da
2
20%
Nu
6
60%
Nu ştiu/ Mă abţin
2
20%

Voturi totale : 10

Mesajde maia48 » 24-Aug-2007, 23:31

Draga Cetateanule, eu fac parte din generatia veche, cu normele de conduita putin mai dure, si cu f. multi ani lucrati in informatica, pe vremea cind a fi facator de programe, insemna ceva, in tara asta de .... ce vrei tu.
A scrie OFF TOPIK la inceput, asa este corect, sa stie lumea ca nu este vorba despre subiectul topikului, ci bati cimpii cu altele.

Poate imi explici si mie ce vrea sa insemne "aslu" ca nu stiu. Nu am auzit niciodata expresia.
Daca prostia ar durea, multi ar tipa !
maia48
Amic
Amic

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Cetăţeanul Turmentat » 25-Aug-2007, 01:26

suntieţi vechi(e) şi nu ştiţi ce iera aslul pi-e mIRC? păi cum aşa domnie? iera aje/siex/locaşion. Cică-nsiamnă cieva-n limba iengleză. Cât diespre off-topic pot să spun doar că pria -ncercaţi să li-e daţi mură-n gură la proşti. Dacă iei nu si-e prind că discutaţi sau nu di subiectul topicului pot rămânie-n incultura lor că pi-e mine nu scrie nici UNICEF şi ieu nici nu primiesc bani di la stat să culturalizez masiele.
Şi d-atunci, care va să zică, eu dau scrisoarea după andresă. Dacă nu găsesc andrisantul, scriu pe ea cu plaivaz: "adrisantul necunoscut", ori "nu se află", ori "mort", care va să zică fiecare după cum devine... dar dacă găsesc andrisantul, i-o dau andrisantului... Bunioară acuma... Eu am găsit alaltăieri, în învălmăşeala de la primărie, o pălărie...
Cetăţeanul Turmentat
Amic
Amic

:)

Mesajde io » 28-Aug-2007, 12:41

bha fratilor da penali putetzi sa fitzi nu vedeti ca toate emsiunile care is la o tv is vrajeala !!! facute numa sa aiba audientza la diminutivu ala de televiziune care o au ei in camara sufrageri sau ce-o fi acolo ....romani tzarani prosti , de asta suntem totzi saraci si o ducem cum o ducem ca romanu ii prost si o duc altii bine pe spatele lor....sa nu va mai plangetzi ca avem tzara pe care o meritam >:)
io

Mesajde maia48 » 28-Aug-2007, 22:30

Auzi "vizitatorule" daca nu-ti place ceva , schimba, de aia s-a inventat telecomanda. Daca noi suntem penali, tu cum esti? Noi cel putin am avut curajul sa ne dam o identitate, care la dumneata nu prea exista. De unde ai aparut si unde te duci? Nimeni nu stie. Noi la o adica putem fi gasiti, avem adrese, ID, etc. Dar dumneata ?
maia48
Amic
Amic

Mesajde Nobodyelse » 29-Aug-2007, 09:31

uuummm... ceva mi se pare ciudat...nimeni nu abordeaza perspectiva minorei.

Avem asa:
1. O MINORA, care e putin scapata de sub control, dintr-o familie TIPIC ROMANEASCA, care fata copii, dupa care Dumnezeu cu mila, nimeni nu se mai ocupa de educatia copilului. Parinti = responsabilitate, unde fatorul n-am timp, sunt ocupat, nu-si are locul. Ai fatat copilul, AI GRIJA DE EL. Pana si animalele, pana la o anumita varsta isi urmaresc puii pas cu pas si ii invata ce sa faca si ce nu. 8-|

2. Domnul Doctor, profesor universitar (asistent in grad), care se ocupa de generatii noi de medici si are ca specialitate chirurgia PEDIATRICA. Ce ziceam? Ah, ca lucreaza intr-un spital de PEDIATRIE, ca a depus juramantul lui Hipocrate, ca se supune unei deontologii profesionale...etc. Fie ca vrem, fie ca nu, oamenii astia isi castiga rolul si locul in societate prin treptele pe care le urca, fata de restul.

Vreau sa stiu ce e ala un pedofil? Poate ma lamureste cineva, ca eu nu mai inteleg. De ce exista scuze pentru cei care fac sex cu anumite fete sub 18 ani, doar pentru ca ele sunt intr-o anuminta "meserie", cine e oare "mai de vina". "Curva" de 14 - 16 ani sau cel care o mentine in meserie?

Pe cine protejam? De ce sarim la beregata fetei? Doar pentru ca o vedem ca pe o posibilia competitoare? Una care-si ridica poalele si ne fura barbatii??

Da, stiu! 8-| Anumite persoane o sa zica ca-i o stricata si asa o sa ramana...poate e asa, poate nu. DEFERENTA O FACE EDUCATIA ;)

Sustin si subscriu!
Nobodyelse
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde maia48 » 29-Aug-2007, 12:04

Draga mea Nodo.... Problema ridicata de tine este f. adevarata, si de maxima actualitate. Dar barbatii sunt tot barbati oricit de invatati ar fii. Nu vreau sa-i iau apararea medicului Tranca care isi are partea lui de vina pt. care va plati cu virf si indesat. Dar ce cauta fatuca aia la el acasa cind nevasta nu era, si sa-i mai si ceara 10.000 de lei. Pt. ce? Ai face asa ceva? fara sa stii ca vei primii acei bani in schimbul favorurilor date? Nu cred, pt. ca nu te ocupi cu asa ceva. Asta se cheama santaj.
Acum in alta ordine de idei, cum i-ti explici divorturile si re-casatoriile dragilor nostrii parlamentari ajunsi la o anumita virsta? Si nu cu femei de virsta lor, ci tot cu tinerele. Oare acestea nu au procedat la un moment dat ca mititica careia ii iei apararea? Adica a stricat casa omului care era mai in virsta, dindu-se mare indragostita.Oare de ce? de bani sau de om?
Si asa mai departe......
maia48
Amic
Amic

Mesajde Sylver » 29-Aug-2007, 15:16

Sunt de vină şi părinţii, pentru că nu mai sunt în stare să îşi ţină odraslele în mîini. 8-|
:o3 <- Patrik | Adelin -> Imagine <- Sylver | Cris -> :-* <- Sylver
Imagine
Imagine
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
FIFA 11 Cupa lui Moş Crăciun • Brazilia • Calificări
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IX) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VIII) • Anglia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VI) • Rusia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. V) • Anglia • Finalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IV) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. III) • Olanda • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. II) • Germania • Semifinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. I) • Olanda • Semifinalist
FIFA 11 (Ed. XVII) • AC Milan • Grupe
FIFA 11 (Ed. XV) • Juventus • Grupe
FIFA 11 (Ed. XII) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 11 (Ed. VIII) • Liverpool • Grupe
FIFA 11 (Ed. VII) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. IV) • Juventus • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. III) • AC Milan • CÎŞTIGĂTOR Imagine
FIFA 11 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. I) • Roma • Grupe
FIFA 08 WC (Ed. III) • Brazilia • Locul 3
FIFA 08 WC (Ed. II) • Italia • Semifinalist
FIFA 08 WC (Ed. I) • Franţa • Finalist
FIFA 08 (Ed. VI) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. V) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. IV) • AC Milan • Finalist
FIFA 08 (Ed. III) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 08 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală (abandon)
FIFA 08 (Ed. I) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 05 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 05 (Ed. I) • Juventus • Optimi de finală
Şah (Ed. II) • Semifinalist
Şah (Ed. I) • Sfertfinalist (abandon)
Sylver
Fratele Cel Rău
Fratele Cel Rău

Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: -5

Mesajde de`amoru`artei » 29-Aug-2007, 15:22

Aici nu e vorba de tinut odraslele in maini, ci de mirajul banilor.
Fotomodelele sunt foarte bine platite.
Daca au si putine inhibitii si ar face orice sa ajunga sus..cu atat mai multe sanse de "reusita" au..
de`amoru`artei
Contactaţi Administratorul

Mesajde Nobodyelse » 29-Aug-2007, 17:59

maia48 scrie:Draga mea Nodo.... Problema ridicata de tine este f. adevarata, si de maxima actualitate. Dar barbatii sunt tot barbati oricit de invatati ar fii. Nu vreau sa-i iau apararea medicului Tranca care isi are partea lui de vina pt. care va plati cu virf si indesat. Dar ce cauta fatuca aia la el acasa cind nevasta nu era, si sa-i mai si ceara 10.000 de lei. Pt. ce? Ai face asa ceva? fara sa stii ca vei primii acei bani in schimbul favorurilor date? Nu cred, pt. ca nu te ocupi cu asa ceva. Asta se cheama santaj.
Acum in alta ordine de idei, cum i-ti explici divorturile si re-casatoriile dragilor nostrii parlamentari ajunsi la o anumita virsta? Si nu cu femei de virsta lor, ci tot cu tinerele. Oare acestea nu au procedat la un moment dat ca mititica careia ii iei apararea? Adica a stricat casa omului care era mai in virsta, dindu-se mare indragostita.Oare de ce? de bani sau de om?
Si asa mai departe......

Barbatii nu sunt animale!!!Eu asa consider! Complicitatea noastra ii tine la stadiul de animale. Noi plecam capul in sortz si ne zicem oftand: eehhh, sunt barbati, asa-s ei, se iarta!!
Daca-ti asumi asa ceva, atunci nu trebuie sa te mai gandesti la parlamentari sau "oameni de afaceri" cu fetite mai tinerele...ca vb aia, si parlamentaru' e barbat, nu? Se aplica si la el aceeasi lege ;)
Nobodyelse
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde maia48 » 29-Aug-2007, 19:11

[-X [-X [-X

Draga Nodo.... vad ca intelegi doar ceea ce vrei din ce am scris. Cred ca esti barbat si de asta ai sarit asa in sus. Barbatii sunt o natie aparte, cu o gindire aparte si un comportament aparte. Nu o sa intilnesti niciodata ca un barbat sa gindeasca ca o femeie, si invers.
Aici nu este vorba de plins in sort, si a lasa capul in jos. Femeile, si mai ales cele din orase, de mult nu mai poarta sort, si nici nu mai lasa capul in jos. Ca daca ar face asa ar disparea violenta in familie.
Cit despre dragii nostrii parlamentari ajunsi la o anumita virsta, care-si cauta fericirea in bratele fatucilor, este cea mai mare scirbosenie vazuta. Nu ai decit sa prostezi in continuare cit vrei, sa le iei apararea asisderea, tot magari ramin.
\
maia48
Amic
Amic

Mesajde Nobodyelse » 30-Aug-2007, 08:38

Draga mapa, am fost numita feminista, capoasa, diplomata :mrgreen: ...dar niciodata barbat :)) o sa adaug asta la panoplie ;)

Eu vroiam doar sa-ti atrag atentia ca raspunsul la intrebarea ta cu parlamentarii se afla in textul tau. Nu-mi pasa cum isi irosesc acestia viata si cum se amagesc la gandul ca daca au o tipa mai tanara ar fi cumva mai potenti sexual, social...etc. Sunt doar niste clovni si nu niste barbati. Noi, femeile, stim ca potenta unui barbat nu consta in frecventa cu care schimba femeile, si stii ceva, si barbatii adevarati stiu ce stim noi ;)

Cred cu tarie ca atitudinea asta misogina poate fi educata din copilarie. Daca o mama de baiat nu "l-ar mai sterge la fund" si dupa 20 de ani, daca ar fi invatat respectul fata de femeie in familie, daca s-ar renunta la sintagma "orice femeie in afara de mama e curva", cred ca sunt sperante. Pe de alta parte, femeile sunt invatate de mici sa lase capul in sortz, sunt invatate ca barbatii sunt niste aia care inseala, le sunt inoculate aceste idei TOTAL false.
Foarte rare sunt familiile romanesti in care sunt date exemple pozitive, in care se construieste pozitiv, in schimb, in majoritatea se aude "pai si tac-tu m-a inselat, stai tu linistita ca si pe tine o sa te insele". Se inoculeaza niste frici inutile. Ce fac fetele? Isi gasesc un baiat, care-i si politicos, si bine crescut, se iubesc, se muta impreuna...si el intarzie...ce urmeaza? Bineinteles - SCANDAL, REPROSURI, GELOZIE...stim cu totii unde duce asta. Barbatul nu suporta multa "tocaneala" si daca faci asta suficient de mult, mai adaugi si ceva abstinenta sexuala, atunci cu siguranta barbatul ala, frumos, destept, bine crescut o sa te insele...
Exista intr-adevar comunicarea, dar multe femei o practica ca metoda de repros

Barbatul inseala NU pentru ca asta-i scris in gene, inseala pentru ca in relatie ceva nu merge. Aici vorbim de barbatul normal, nu de cel patologic, cel care prefera sa schimbe partenerele in ideea ca schimba ceva si in el.
Nobodyelse
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde maia48 » 30-Aug-2007, 12:58

:oops: :oops: :oops:

Draga Nodo... mii de scuze, nu am vrut sa te jignesc cu nimic, nu-mi sta in fire. Dar chear am crezut aseara ca esti barbat. Nu stiu de ce , asa mi-a sunat mie. Cu numele astea asa alambicate si pozele care nu spun nimic le poti incurca. Inca o data te rog scuza-ma. Nu am vrut sa te supar, mai ales ca subiectul este f. interesant.
Daca stau acum si ma gindesc cred ca din cauza aciditatii comentariului.
Ce pot sa-ti spun este ca sunt mama si de baiat si de fata, si toata viata i-am spus (invatat) pe fi-miu ca "o femeie nu trebuie atinsa nici cu o floare".
Probabil ca daca mai multe mame si-ar educa copii in spiritul respectului fata de cel de alaturi, indiferent cine ar fii, altfel ar arata societatea.
maia48
Amic
Amic

Mesajde kamy_kam » 30-Aug-2007, 16:38

problema nu e daca a fost sau nu virgina, problema e ca a fost abuzata atat fizic cat si moral, si sa abuzezi de o femeie, de un copil e cel mai grav lucru care se poate intampla! : :((
andreea nu e vinovata, asa cum vor unii sa o scoata, doctorul, ditamai barbatul de 45 de ani, e principalul vinovat , mai avea si familie si copii, o doamne! :((
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde de`amoru`artei » 30-Aug-2007, 18:24

Nu poti condamna un om- sa-l declari din start vinovat, doar pe baza unor barfe sau a unor scenarii create la televizor.
Parerea mea e ca cel mai bine stiu procurorii si in mod special judecatorii.
Ei judeca cine e vinovat obiectiv, analizand niste probe concrete .
de`amoru`artei
Contactaţi Administratorul

Mesajde maia48 » 30-Aug-2007, 19:14

Draga Kamy problema asta a fost discutata si paradiscutata.
Si dupa cum reiese din relatarea faptelor, fatuca nu era nici virgina, nici, abuzata , nici ce mai vrei tu. Mititica s-a dus la un barbat de 45 de ani "acasa" cu nevasta si copii, ca sa-i ceara micuta suma de 10.000 de lei. Oare asta nu e santaj?
Si asa cum spune Amorasu, numai procurorii si judecatorii stiu exact ce s-a intimplat acolo.
Noi ne dam cu presupusu.
maia48
Amic
Amic

Mesajde kamy_kam » 31-Aug-2007, 17:41

orice ar fi facut andreea, nu merita sa cada de la geam , si apoi ea avea doar 17 ani, pe cand el 45 :(
daca ea a fost credula sau naiva, el , el ce scuza are? :(
nici una, sa nu uitam ca un om a zburat de la etaj si nu degeaba! :(
oare chiar nimeni sa nu plateasca in acest caz? :(
eu in general cred ca el trebuia sa o trimita imediat acasa, asa s-ar fi comportat un om integru mai ales doctor! ;;)
in fine uneori de nervi nu reusesc sa ma fac bine inteleasa, poate gresesc eu, asta e mai am multe de invatat de la si despre viata! :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde maia48 » 31-Aug-2007, 22:22

:-$
Draga Kamy, aceasta fatuca nu este nici naiva nici credula. Fata a stiut exact de ce se duce si ce vrea. Si nu era pt. prima data, din relatarile ulterioare. Iar problema cu aruncatu este o gogorita de a ei ca sa iasa basma curata in fata parintilor. Tipa a cazut singura, din cauza vedetismului ei. Facind pe vedeta s-a asezat pe geam si din neatentie a cazut. Ce vroiai sa le spuna parintilor, de ce s-a dus la doctor acasa? de ce a baut cu doctorul? de ce i-a cerut bani? de ce sa dezbracat singura si nesilita de nimeni, adica s-a vindut.
Din ce spui si tu, esti f. tinara, si nu ai apucaturile fetitei. De asta ii mai iei apararea, cind toata lumea, mai trecuta prin viata, a intuit de la inceput ce sa intimplat.
Cind vei mai creste, si vei mai trece prin viata asta urita si vei mai vedea multe si invata si mai multe, o sa intelegi exact ce sa intimplat si de ce.

:-? :-?
maia48
Amic
Amic

Mesajde Sylver » 1-Sep-2007, 12:24

El este un bărbat însurat. Nici ea nu e o sfîntă, dar e o copilă. Sunt de vină părinţii că nu au ştiut să o ţină din scurt. 8-|
:o3 <- Patrik | Adelin -> Imagine <- Sylver | Cris -> :-* <- Sylver
Imagine
Imagine
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
FIFA 11 Cupa lui Moş Crăciun • Brazilia • Calificări
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IX) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VIII) • Anglia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VI) • Rusia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. V) • Anglia • Finalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IV) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. III) • Olanda • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. II) • Germania • Semifinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. I) • Olanda • Semifinalist
FIFA 11 (Ed. XVII) • AC Milan • Grupe
FIFA 11 (Ed. XV) • Juventus • Grupe
FIFA 11 (Ed. XII) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 11 (Ed. VIII) • Liverpool • Grupe
FIFA 11 (Ed. VII) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. IV) • Juventus • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. III) • AC Milan • CÎŞTIGĂTOR Imagine
FIFA 11 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. I) • Roma • Grupe
FIFA 08 WC (Ed. III) • Brazilia • Locul 3
FIFA 08 WC (Ed. II) • Italia • Semifinalist
FIFA 08 WC (Ed. I) • Franţa • Finalist
FIFA 08 (Ed. VI) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. V) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. IV) • AC Milan • Finalist
FIFA 08 (Ed. III) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 08 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală (abandon)
FIFA 08 (Ed. I) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 05 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 05 (Ed. I) • Juventus • Optimi de finală
Şah (Ed. II) • Semifinalist
Şah (Ed. I) • Sfertfinalist (abandon)
Sylver
Fratele Cel Rău
Fratele Cel Rău

Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: -5

Mesajde Mata » 1-Sep-2007, 17:05

andreea mocanu e o tarfa care face pe nevinovata, ce cauta ea la doctor acasa? cat de prosti tre sa fiti s-o credeti pe zdreantza aia cordita de toti tziganii?
Mata
Trecător
Trecător

Mesajde Nobodyelse » 1-Sep-2007, 18:57

...si pedofilii sunt barbati, si ei au nevoi... X( sau nu? pe ei ii pedepsim, nu-i asa?

Eu zic totusi sa se respecte o lege!!!!!

Sa se stie DRACULUI pana la ce varsta un copil e considerat COPIL si protejat de lege!!!

Nu mai sariti cu gura pe ea, nu-i ea de vina, ci slabiciunea barbatului...omul modern, pe dracu, tot NEANDERTHAL scrie pe noi. Intre aia si noi - NICIO DIFERENTA, daca gandim asa.

Nu ma mira ca occidentali ne privesc ca pe o republica bananiera, au dreptate in final.
Nobodyelse
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde maia48 » 1-Sep-2007, 19:55

Draga Nodo, ai dreptate, nu esti barbat, am gresit, scuza-ma, esti o feminista infocata. Lasa pedofilii in pace. Astia sunt alta mincare de peste.
Astia chiar au de a face cu copii nevinovati, pe care-i pingaresc si ii nenorocesc pe toata viata. Eu i-as omori fara nici un fel de discutie.
In cazul de fata, este vorba de o meserie, ce tine de cind lumea.
Nu mai are sens sa discutam despre acest subiect. Ce a fost de spus s-a spus de mult. Acum justitia trebuie sa faca dreptate, daca poate.
maia48
Amic
Amic

Mesajde kamy_kam » 2-Sep-2007, 05:47

Nobodyelse scrie:...si pedofilii sunt barbati, si ei au nevoi... X( sau nu? pe ei ii pedepsim, nu-i asa?

Sa se stie DRACULUI pana la ce varsta un copil e considerat COPIL si protejat de lege!!!

Nu mai sariti cu gura pe ea, nu-i ea de vina, ci slabiciunea barbatului...omul modern, pe dracu, tot NEANDERTHAL scrie pe noi. Intre aia si noi - NICIO DIFERENTA, daca gandim asa.

Nu ma mira ca occidentali ne privesc ca pe o republica bananiera, au dreptate in final.

vad ca toata lumea sare sa o invinovateasca pe andreea, dar pun si eu o intrebare, o cunoasteti pe andreea? :-/
de ce sunteti atat de siguri ca ea umbla , ca ea facea, etc? :-/
de ce doctorul e scos de tot din culpa? 8-|
daca ea stia unde si de ce se duce, el stia la fel de bine de ce o primeste!
si sigur ca ma deranjeaza cand ma gandesc ca el avea sotie si 2 copii!
cum se mai uita el seara in ochii inocenti ai copiilor lui? :((
mai avea puterea sa ii priveasca? :((
pt ca am citit pe aici ca stiti cu siguranta ca doctorul si andreea nu erau la prima intalnire, deci cine a avut mintea mai perversa? :((
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde maia48 » 2-Sep-2007, 10:04

Draga Kamy te cheama cumva Andeea? De unde stii atitea?
Hai, mai lasa-ne cu pledoariile tale. Astea spune-le la proces. Aici e un forum, nu un tribunal.
[-X [-X
maia48
Amic
Amic

Mesajde Nobodyelse » 2-Sep-2007, 11:51

Cami, ai inteles GRESIT ce am scris eu mai sus..si Maia, fiecare avem dreptul la punctul nostru de vedere, nu trebuie sa fim intr-o sala de tribunal sa ne sustinem punctul de vedere.
Nobodyelse
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde kamy_kam » 2-Sep-2007, 12:33

kamy_kam scrie:
Nobodyelse scrie:...si pedofilii sunt barbati, si ei au nevoi... X( sau nu? pe ei ii pedepsim, nu-i asa?

Nu ma mira ca occidentali ne privesc ca pe o republica bananiera, au

dreptate in final.[/quo

vad ca toata lumea sare sa o invinovateasca pe andreea, dar pun si eu o intrebare, o cunoasteti pe andreea? :-/
de ce sunteti atat de siguri ca ea umbla , ca ea facea, etc? :-/
de ce doctorul e scos de tot din culpa? 8-|
daca ea stia unde si de ce se duce, el stia la fel de bine de ce o primeste!
si sigur ca ma deranjeaza cand ma gandesc ca el avea sotie si 2 copii!
cum se mai uita el seara in ochii inocenti ai copiilor lui? :((
mai avea puterea sa ii priveasca? :((
pt ca am citit pe aici ca stiti cu siguranta ca doctorul si andreea nu erau la prima intalnire, deci cine a avut mintea mai perversa? :((

oh scuze, am dat citat gresit , din graba, te-am citat pe tine, de fapt sunt de acord cu ce zici! :)
la tribunal presimt ca doctorul o sa fie achitat! :((
totusi eu sa fiu sotia unui astfel de om, nu m-as simti tocmai confortabil! :(
scuze, tuturor ce nu sunt de acord cu mine, dar nu am facut decat sa-mi exprim o opinie, nu am calcat niciodata in nicio sala de tribunal si sper nici sa nu fie nevoie! :)
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dan Diaconescu Direct