Cazul avocatei DISPARUTE

Imagine

Moderatori: Diana22, karola, Amy

Cazul avocatei DISPARUTE

Mesajde Vizitator » 16-Sep-2007, 01:32

Cazul este mult prea complex , daca eu m-am dus sa reclam furtul unui teleofn mobil , iar un agent cand a auzit pretul telefonului , destul de considerabil , mi-a raspuns cu o serie de intrebari " ce intvarte tactu" "de unde ai telefonul " dupa care mi-a spus ca sa merg acasa ca nu am destule dovezi , ce sa ne mai asteptam in cazul unei crime , de care sunt de parere ca autorul este un cadru al MAI . Romania tara tuturos posibilitatzilor
Vizitator

Reclame

Mesajde CIPPRYART » 16-Sep-2007, 08:38

PARCA ERA AVOCATA INTERESANT SUBIECT INSA NU STIU DACA VA AVEA SI UN FINAL[IAR SE VOR PIERD TOATE PRIN CEATA] :-/ :) SI DEZNODAMANTUL CARE VA FI DIN NOU FARA REZOLVARE SA NU UITAM DE ALTE CAZURI ''CELEBRE'' {[OARE M-A OMARAT S-AU M-AM SINUCIS-( S-(
PERSONAJE SI INDIVIZI*_*
CIPPRYART
Cunoscut
Cunoscut

Puncte de reputaţie: 0

avocata in disparitie

Mesajde Vizitator » 18-Sep-2007, 23:38

nu stiu ce dracu mai asteapta politia bv sa-l aresteze pa individul ala da gherlan.
Vizitator

Important despre avocata disparuta!

Mesajde Telespectator » 18-Sep-2007, 23:41

Domnule Diaconescu, exista o posibilitate despre care nu a vorbit absolut nimeni.

Exista posibilitatea ca domnul politist sa isi iubeasca copilul atat de mult incat sa fie in stare sa faca orice pentru el.

In cazul asta, exista si o alta varianta a disparitiei avocatei.

Un client nemultumit al avocatei, poate a rapit-o ( sau poate a omorat-o ) sau orice este posibil, iar politistul ascunde copilul, si nu vorbeste nimic pentru ca ar risca viata acestuia!

Din experienta mea de viata, stiu ca un avocat cere foarte multi bani pentru a scapa un om de la inchisoare.
Din pacate, de obicei avocatii cer banii printr-un contract in care nu garanteaza libertatea clientului.
In cazul in care clientul a platit o suma foarte mare de bani si totusi a ajuns dupa gratii, a vrut sa se razbune.

Cunosc foarte multe persoane care au fost nemultumiti de avocati si i-au amenintat cu moartea sa le dea banii inapoi.

Astept parerea dumneavoastra despre acest subiect.

Incercati sa aflati mai multe detalii despre clientii avocatei, pentru ca toata lumea este indreptata catre sot, si exista posibilitatea ca acesta sa nu fie vinovat, dar totusi sa stie ce s-a intamplat cu ea.

In cea ce priveste clar vazatorii, eu sunt mai mult decat sceptic pentru ca am pe cineva in familie care a facut acelasi lucru in trecut si a colaborat si cu SRI.

Aceasta ruda, nu avea niciun fel de putere, insa le nimerea foarte bine.
Oricum peste 70% din cazurile clarvazatorilor "astia" sunt esuate. deci nu ar trebuii sa ascultam tot ce spun ei cu moartea sau mai stiu eu ce...

Si nici sa invinovatim sotul aiurea.

Haideti sa tinem sotul ca principal suspect, dar sa ne indreptam privirile si in alta parte.

Urmaresc acest caz de foarte mult timp, si coincide perfect cu teoria haosului.
Adica, indreptam toate privirile intr-o parte, dar actiunea se petrece in cu totul alta parte.
Astept raspunsul dumneavoastra pe post pentru aceasta parere.

Va multumesc.
Telespectator

Re: avocata in disparitie

Mesajde bastanu1932 » 24-Sep-2007, 13:10

Anonymous scrie:nu stiu ce dracu mai asteapta politia bv sa-l aresteze pa individul ala da gherlan.

pai daca nu are dc.cu ce probe????unde e cadavru???
dc sa l aresteze pe cioaca si aia sa se plimbe cu iahtu pe balta???
hai rapid>>>bravo lazarus>>>huoo ochelarista de la otv(blonda)=))=))=))=))
bastanu1932
Trecător
Trecător

Re: Important despre avocata disparuta!

Mesajde bastanu1932 » 24-Sep-2007, 13:11

Telespectator scrie:Domnule Diaconescu, exista o posibilitate despre care nu a vorbit absolut nimeni.

Exista posibilitatea ca domnul politist sa isi iubeasca copilul atat de mult incat sa fie in stare sa faca orice pentru el.

In cazul asta, exista si o alta varianta a disparitiei avocatei.

Un client nemultumit al avocatei, poate a rapit-o ( sau poate a omorat-o ) sau orice este posibil, iar politistul ascunde copilul, si nu vorbeste nimic pentru ca ar risca viata acestuia!

Din experienta mea de viata, stiu ca un avocat cere foarte multi bani pentru a scapa un om de la inchisoare.
Din pacate, de obicei avocatii cer banii printr-un contract in care nu garanteaza libertatea clientului.
In cazul in care clientul a platit o suma foarte mare de bani si totusi a ajuns dupa gratii, a vrut sa se razbune.

Cunosc foarte multe persoane care au fost nemultumiti de avocati si i-au amenintat cu moartea sa le dea banii inapoi.

Astept parerea dumneavoastra despre acest subiect.

Incercati sa aflati mai multe detalii despre clientii avocatei, pentru ca toata lumea este indreptata catre sot, si exista posibilitatea ca acesta sa nu fie vinovat, dar totusi sa stie ce s-a intamplat cu ea.

In cea ce priveste clar vazatorii, eu sunt mai mult decat sceptic pentru ca am pe cineva in familie care a facut acelasi lucru in trecut si a colaborat si cu SRI.

Aceasta ruda, nu avea niciun fel de putere, insa le nimerea foarte bine.
Oricum peste 70% din cazurile clarvazatorilor "astia" sunt esuate. deci nu ar trebuii sa ascultam tot ce spun ei cu moartea sau mai stiu eu ce...

Si nici sa invinovatim sotul aiurea.

Haideti sa tinem sotul ca principal suspect, dar sa ne indreptam privirile si in alta parte.

Urmaresc acest caz de foarte mult timp, si coincide perfect cu teoria haosului.
Adica, indreptam toate privirile intr-o parte, dar actiunea se petrece in cu totul alta parte.
Astept raspunsul dumneavoastra pe post pentru aceasta parere.

Va multumesc.

BRAVO
hai rapid>>>bravo lazarus>>>huoo ochelarista de la otv(blonda)=))=))=))=))
bastanu1932
Trecător
Trecător

Mesajde crenycoletta » 24-Sep-2007, 21:33

Domnule ,ma tot innebunesc aia,cu yala aia schimbata.Cica sotul ar fi schimbat-o stiind ca ea oricum e moarta.Omule,dar daca el stie ca e moarta,nu mai schimba naibii yala aia,ca nu are cine sa mai vina,nu?
crenycoletta
Trecător
Trecător

o parere

Mesajde Anonim » 24-Sep-2007, 22:13

E greu sa te abti sa nu-ti dai cu parerea cand vezi un domn cum judeca aspru o persoana care este dupa cum zice si el "sub umbrela calitatii de nevinovat".
Domnul Lazaro,pe langa faptul ca se chinuie atat de tare sa para ca are un limbaj elevat si mai scapa cateva cuvinte aiurea,uita si ce a vazut cu o zi inainte cu o seara la televizor si ii pune "inculpatului cuvinte in gura.
Va rog luati caseta de la Otv si uita-ti-va direct ce a spus si apoi comentati.
Daca din orice replica a domnului Cioca scoateti o acuzatie sau o metoda "secreta " de-a lui de a ascunde crima...atunci de ce nu am face la fel si cu Elodia Ghinescu?De ce orice actiune a iei are acoperire?
Anonim

Mesajde Vizitator » 24-Sep-2007, 23:07

cam ai dreptate sper ca totusi va aparea avocata , oricum politistul cioaca indiferent daca sotia lui este in viata sau nu lazarus tot il va desfinta
Vizitator

Mesajde Vizitator » 25-Sep-2007, 00:30

Directorul Executiv al Directiei agricole - Liviu Popa Buta

Imagine
Vizitator

mai lasa-ne Lazaurse

Mesajde baubau » 25-Sep-2007, 01:18

Ce tot atat se da mare ca nu reushit sa rezolve nici un caz... e vai de capul lui....
baubau

Mesajde Vizitator » 25-Sep-2007, 12:18

Care era faza cu discutia de pe messenger?
e totusi un caz destul de grav...nu prea iti vine sa faci miso pe seama lui 8-|
Vizitator

Mesajde ki » 25-Sep-2007, 14:55

Anonymous scrie:nu stiu ce dracu mai asteapta politia bv sa-l aresteze pa individul ala da gherlan.

Da' de ce l-ar aresta, musiu ? Mata ai habar ce presupune un stat de drept ? Justitia nu se face dupa toanele retardatilor OTV, ci dupa reguli clare. Comprende ????
ki

Mesajde ki » 25-Sep-2007, 15:00

crenycoletta scrie:Domnule ,ma tot innebunesc aia,cu yala aia schimbata.Cica sotul ar fi schimbat-o stiind ca ea oricum e moarta.Omule,dar daca el stie ca e moarta,nu mai schimba naibii yala aia,ca nu are cine sa mai vina,nu?

Sotul a schimbat-o pentru ca lipsea tipa si, in acelasi timp, si un rand de chei. Fireasca decizia lui Cioaca.
ki

Mesajde crenycoletta » 25-Sep-2007, 15:00

ki scrie:

Da' de ce l-ar aresta, musiu ? Mata ai habar ce presupune un stat de drept ? Justitia nu se face dupa toanele retardatilor OTV, ci dupa reguli clare. Comprende ????

Dar de ce "retardati OTV"?Tocmai de aia isi bat"retardatii"astia gura,ca numai dupa reguli clare nu se face justitia la noi.......comprende????
crenycoletta
Trecător
Trecător

Mesajde crenycoletta » 25-Sep-2007, 15:03

ki scrie:
crenycoletta scrie:Domnule ,ma tot innebunesc aia,cu yala aia schimbata.Cica sotul ar fi schimbat-o stiind ca ea oricum e moarta.Omule,dar daca el stie ca e moarta,nu mai schimba naibii yala aia,ca nu are cine sa mai vina,nu?

Sotul a schimbat-o pentru ca lipsea tipa si, in acelasi timp, si un rand de chei. Fireasca decizia lui Cioaca.

Pai asta zic,ea lipsea,si el nu stia unde e ,ce s-a intamplat,mi se parea normal sa o schimbe.Dar daca ar fi fost sigur ca e moarta,nu avea pt ce sa o mai schimbe,ca de intors nu avea cum sa se mai intoarca.....parerea mea.....
crenycoletta
Trecător
Trecător

Mesajde ki » 25-Sep-2007, 15:04

Anonymous scrie:cam ai dreptate sper ca totusi va aparea avocata , oricum politistul cioaca indiferent daca sotia lui este in viata sau nu lazarus tot il va desfinta

Dar cine e ma rog acest lazarus ? Voi chiar puneti botu' la toate vrajelile lui ? Oare chiar scade IQ-ul in tara asta in ritm absolut uluitor ?
ki

Mesajde ki » 25-Sep-2007, 15:07

crenycoletta scrie:
ki scrie:

Dar de ce "retardati OTV"?Tocmai de aia isi bat"retardatii"astia gura,ca numai dupa reguli clare nu se face justitia la noi.......comprende????

Daca justitia s-ar face dupa un complexat precum lazarus sau un ahtiat de bani precum DD, chiar ca ne-am duce la gara! Fii calm! Aia isi bat gura ca sa incaseze banuti, nu ca sa faca dreptate. Si ca sa castige fani, asa ca tine! Felicitari, amice!
ki

Mesajde ki » 25-Sep-2007, 15:13

Anonymous scrie:Care era faza cu discutia de pe messenger?
e totusi un caz destul de grav...nu prea iti vine sa faci miso pe seama lui 8-|

Ce e asa de grav ???? In fiecare clipa au loc crime, accidente, disparitii, razboaie, mor copii de inanitie, minorii sunt exploatati fizic sau sexual, batranii singuri se sting in mizerie cumplita in incaperi insalubre. Ce e grav la cazul asta ? Intreaba-te daca nu cumva OTV-ul l-a "facut" asa. Ca sa trimita SMS-uri vulgul dornic de conversatie. Iar vedetele OTV sa plezneasca de "importanta" in fundurile lor plimbate prin masini de lux. Relaxati-va, nu va mai consumati pentru prostii!
ki

Mesajde Lenea » 25-Sep-2007, 16:13

In sfarsit un om care e , indirect , de acord cu mine :mrgreen:
Lenea
Cunoscut
Cunoscut

corect.....

Mesajde Vizitator » 25-Sep-2007, 19:10

Este foarte adevarata afirmatia.Dar ce sa facem daca exista si astfel de situatii?!!!!!!!!!!!!
Vizitator

Mesajde ki » 25-Sep-2007, 20:12

GHOST scrie:ki parerea mea ca sunt si lucruri frumoase pe pamant dar ca sa ti se intample trebuie sa inveti sa te feresti de rau....

Ai dreptate, maestre. Dar ca sa ma feresc de un "caz" precum Ralph, Tranca sau Cioaca nu e nevoie de dizertatiile si schemele de la OTV. Baietii astia vorbareti sunt distractivi, dar totul pana la un punct. Si din pacate in ultima vreme trec de el tot mai des. Incep sa-i suspectez de boli nasoale. Mentale. Si, in definitiv, daca nu ar exista astfel de situatii anormale, cum ne-am mai raporta la normal ? S-ar duce naibii orice sistem de referinta.
ki

Mesajde stalnet » 25-Sep-2007, 22:41

Politistul a mintit ca a luat doua cauciucuri second de la vulcanizare in timp ce socrul sau zice ca a ;uat 4 -patru cauciucuri de la el din pivnita
Sa inteleg ca cioaca a schimbat de doua ori cauciucurile (odata pe bune si odata de show sa aibe ce arata!!!!!!!!!!!!
stalnet
Trecător
Trecător

Mesajde stalnet » 25-Sep-2007, 22:51

Editat de moderator: :!: Am inteles mesajul - Nu e nevoie sa faci spam peste tot :!:
stalnet
Trecător
Trecător

Mesajde Vizitator » 26-Sep-2007, 00:01

stalnet scrie:Editat de moderator: :!: Am inteles mesajul - Nu e nevoie sa faci spam peste tot :!:
[sizeyyuuuudujy :-O =24][/syize]
Vizitator

Următorul

Înapoi la Dan Diaconescu Direct