Problema salariatilor de la E-on gaz Comanesti

Imagine

Moderatori: Diana22, karola, Amy

Problema salariatilor de la E-on gaz Comanesti

Mesajde alexx » 7-Mai-2008, 21:51

Nu exista imagini sau inregistrari dar s-a ajuns intr-o faza de disperare a salariatilor de la E-on gaz Nord sector Comanesti patronat de germani. In data de 07.05.2008 la sediul sectrolui de distributie a avut loc o sedinta unde sefii erarhici au umblat la intimidarea salariatilor de a pleca de buna voie si asa zis "nesiliti" de nimeni, dar lucrurile nu stau chiar asa.In data mai sus mentionata sefii erarhici au inceput o distractie pe seama salariatilor,un joc, in care salariatii trebuia sa aleaga care vrea sa plece si care nu. Exista asa ceva intr-o tara democratica si mai ales in 2008 ca un salariat sa decida soarta colegului? da. se intampla la sector distributie Comanesti.Unde angajatul este SILIT de a trece pe hartie nominal numele colegilor care ar vrea sa plece. E un joc ? e viata familiilor ce stau in spatele acestor persoane. Insistente asupra sefilor "Domnule,avem copii! "si un raspuns de la un om care se presupune ca are scoala si raspunde pentru oameni"EXISTA CAMINE (centre de plasament)PENTRU COPII" acesta il considerati un raspuns? nu cred! ca un om normal si intreg la minte poate sa afirme asa ceva. Un ajutor disperat catre d-voastra, un raspuns, o sugestie.nimeni si nimic nu mai e cu noi, chiar si liderii de sindicat si-au luat"talpasita" si au plecat, nu mai avem nici un drept in tara asta? "suntem oameni care am muncit 12-13-14-20 ani in cadrul sediului si acum sa ramanem fara servicii? " Va rugam insistent dak se poate sa trimite-ti o echipa de televiziune pentru a descoperii jocurile murdare ce se ascund. Am apelat la televiziunea d-voastra stiind foarte bine ca intrati in miezul problemei si ajutati cat mai multa lume.Va rugam insistent o mana de ajutor! va multumim anticipat. P.S. in data de 09.05.2008 va avea loc alta sedinta. pentru persoana de contact la nr de tel 0747117105.
alexx
Trecător
Trecător

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Înapoi la Dan Diaconescu Direct