Crima din parcul corabia

Imagine

Moderatori: Diana22, karola, Amy

cristos a inviat, ionut!

Mesajde Vizitator » 18-Apr-2009, 21:49

inca un moment trist pentru parintii lui ionut-noaptea de inviere. pentru ei care stiu ca ionut a murit fara lumanare, atat de violent si ata de curand...doamne, cum de mai rabzi atata cruzime si atatea faradelegi? si cata durere lasa in urma toate astea! am observat de la o vreme incoace ca la locul unde l-au gasit pe ionut, in parc, exista un dispozitiv care se aprinde in fiecare seara si este mult mai vizibil decat erau kandelele. nu-mi dau seama ce este, dar se vede foarte bine cand treci pe carpati, lumineaza mai puternic de la un timp de vreme. nu pot sa cred ca a venit pastele si tot nu s-a intamplat nimic.

paste fericit, ionut, oriunde te-ai afla...
Vizitator

Reclame

Mesajde Vizitator » 24-Apr-2009, 09:39

ma numesc iancu alexandra sunt din lupeni judetul hunedoara as dori sa ma ajutati cu o problema. in data de 22 10 2008 am fost batuta foarte grav, cu un certitificat de 25 de zile de la medicu legist, ramasa cu urmari, in urma carora toate aceste lucruri, sau musamalizat in cat pana in prezent nu am nici un raspuns. va rog daca puteti luati legatura cu mine ca sa putem sa vorbim mai detaliat. va multumesc.
Vizitator

:)

Mesajde LZY » 28-Apr-2009, 02:29

:( Mihai Popescu nu e de vina pt nimic.Nu il cunosteti deci nu mai vorbiti![/b] [-X
LZY

Mesajde Vizitator » 28-Apr-2009, 02:35

:shock: DC NU SE REDESCHIDE ANCHETA DE LA OTV?
Vizitator

Mesajde Diana22 » 28-Apr-2009, 06:45

fiindca nimeni nu vine cu nimic nou,toti cei care stiu ceva tac asteptand parca sa afle otv-ul,dar cum sa afle daca toti ascund adevarul?Eu nu cred ca nimeni nu stie nimic dar prefera unii sa traiasca cu povara in suflet decat sa trimita macar un indiciu ,sa trimita un mesaj anonim cu ceea ce stie,nu e nevoie sa-si dezvaluie identitatea.
Imagine
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » 30-Apr-2009, 13:25

pt.lzy:in primul rand nu vad rostul mesajului acum, in sensul ca nimeni nu s-a mai luat de mihai din cate am citit eu si in al doilea rand, daca tu il cunosti atat de bine pe "mihaita" ma poti lamuri si pe mine ce-i cu plimbatul d ela o discoteca la alta?Adica e ceva la moda sa te duci intr-o discoteca, sa stai putin si dupa, sa pleci in alta.Ce avea discoteca din ursa si nu avea discoteca de pe faleza?Evident ca asta nu inseamna ca mihai ar fi vinovat de moartea lui ionut dar oare chiar nu i-a dat un "capacel " ,asa "prieteneste", la iesirea din discoteca si nu-si mai aminteste?Ca ionut era ametit din orice alt motiv, numai Nu fiindca ar fi consumat alcool...te intreb din pura curiozitate , nu de alta, dar sunt lucruri ce trebuiesc lamurite o data pt totdeauna...ca sa fie si mihai linistit, nu?
Vizitator

Mesajde Diana22 » 4-Mai-2009, 09:12

sa umble de la o discoteca la alta se obisnuieste la majoritatea baietilor si chiar a fetelor,daca s-au cicnit pe afara ar trebui sa existe martori deci exista?
Imagine
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Vizitator » 4-Mai-2009, 17:31

cel putin un martor exista si a si vorbit si a spus ce stie, doar ca ....lumea a fost... prea surda ca sa-l auda
Vizitator

Mesajde Diana22 » 4-Mai-2009, 19:14

pacat,imi pare tare rau
Imagine
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Amy » 5-Mai-2009, 03:21

Prea multe cazuri fara rezolvare in ultimul timp
Amy
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Diana22 » 5-Mai-2009, 06:32

fara rezolvare din cauza celor care s-au dat drept prietenii lui ionut dar nu vor sa vorbeasca desi cunosc adevarul :(
Imagine
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

in amintirea lui ionut

Mesajde Vizitator » 16-Mai-2009, 21:58

mai este foarte putin pana se va implini un an decand ionut a parasit aceasta lume, prea curand si prea violent, un an in care am suferit cu totii in fiecare zi alaturi de cei apropiati lui, un an in care vinovatii n-au fost nici macar aratati cu degetul in mod oficial. ce hal de tara este asta, daca nu-si poate nici macar razbuna copiii? nu mai am pretentia sa-i apere. in ce lume traim? cuvintele care-mi vin acum in minte sunt prea sarace ca sa cuprinda toata durerea pe care o simt de cate ori imi amintesc de ingerul ionut...si mai sunt multe de spus!

noapte buna, ionut, oriunde te-ai afla puiule...
Vizitator

Mesajde Diana22 » 17-Mai-2009, 13:49

ne pare rau :(
suntem alaturi de dv.
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

despre ionut

Mesajde Vizitator » 8-Iun-2009, 12:57

a venit vara, puiule, si nu ma pot abtine sa nu ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta erai printre noi, iti faceai planuri pentru vacanta de vara, poate chiar pentru viata. ma gandesc la parintii tai, la cat de linistiti erau pe vremea aia, nici nu banuiau ca ceea ce urma sa se intample avea sa le schimbe viata pentru totdeauna...si nu numai viata lor s-a schimbat ci si a multora dintre noi ( pentru mine nimic nu va mai fi la fel ca inainte)!
nu exista zi in care sa nu ne gandim la tine, chiar daca nu mai postam mesaje aici la fel de des. sufletele noastre inca sangereaza la gandul ca niste bestii au putut sa infaptuiasca o asemenea grozavie si nimeni nu le-a clintit un fir de par. autoritatile romane, pentru a cata oara?, zac in aceeasi nesimtire cu care ne-au obisnuit...

odihneste-te in pace, frumosule...
Vizitator

Mesajde Amy » 8-Iun-2009, 19:28

Dumnezeu sa ai dea odihna si pace sufleteasca .Uneori cei buni pleaca intro alta lume ne contind parerea lor sau a celor din jur.
Amy
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Vizitator » 10-Iun-2009, 19:51

cand a fost procesul?s-a incheiat deja?
chiar nu stie nimeni nimic?
parerea mea este k majoritatea celor kre nu-l cunoshteau pe emil exagereaza .. ca cineva kre ziceam pe primele pagini k are poza lui pe perete in camera.
nu va puteti imagina cat au suferit familia si prietenii .. ocupati-va cu viatza voastra si nu va mai purtati atat de imatur. o sa ajungetzi sa va luatzi viatza din cauza k a murit un copil nevinovat.
acuzati atata lume desi nu stitzi nimik. luatzi-va seama oameni buni.
sper sa se afle vinovatzii.. pt linishtea sufletului lui emil si pt familia sa k au suferit mult prea mult:(
parerea mea .. nu e nimeni despre kre s-a vbit atat de mult k despre constantin, dorcu sau popescu
toata politzia e implicata deci .. va datzi seama k nu vbim despre oricine
persoanele numite mai sus nu au puterea sa controleze toata corabia
Vizitator

Mesajde mi$$ you Emil Ionutt » 25-Iun-2009, 12:37

Off Emy...m-ai sunt 4 zile si se implineste un an :(( Ce repede a trecut timpul :(timpul va trece...raman doar amintirile;SUFLET NAIV,AI TRECUT DOAR PRIN SUFERINTA...imi pare foarte rau ca nu te-am cunoscut... :(Acum esti un INGERAS in Cer O:-) off ingerasule nimeni nu te-a uitat:((cei care stiti ceva spuneti va rog...nu o faceti pentru ca va rog eu...faceti-o in amintirea ingerasului nostru :pray::-<EMY...chiar daca nu te-am cunoscut am te tin intotdeauna in sufletul meu :-L :-S :-S A ramas un suflet gol :-S ...Si o inima sangereaza :| In trecut revin... :(( Si ma las purtata de amintiri :-S ...Erai invidiat... :( Intre ganduri ma pierd... :( Visatoare eu alerg... :| De amintiri ma leg... :blue: :(( Si jur ca nu inteleg...:((De ce sa intamplat asa...:-/Un copil increzator...:((Gata sa invinga tot...:((Sa uite ca e muritor...:((Sa paseasca catre nori...:((Sa priveasca catre soare... :| Sa isi umple...Viata goala de culoare... :-L As vrea timpul sa se opreasca... :( Ca amintiri vin si se duc... :| Dar raman in sufletul meu... :( Dar tu vei ramane pe veci in sufletul meu :hug: :( :(( :((
mi$$ you Emil Ionutt

un an de cand...

Mesajde Vizitator » 27-Iun-2009, 20:26

peste cateva ore se implineste anul de cand a avut loc oroarea care a ingrozit un oras intreg si a oripilat o lume. ce soarta cruda a avut ionut! nu pot sa cred ca nici pana acum nu s-a aflat mare lucru despre ceea ce s-a intamplat atunci cu toate ca toata lumea banuieste care este adevarul. autoritatile sunt corupte pana in maduva...numai legea divina ne mai poate razbuna.
pana atunci, odihneste-te in pace frumosule, oriunde te-ai afla...
Vizitator

Mesajde Diana22 » 28-Iun-2009, 05:35

Dumnezeu te-a luat de langa cei dragi pentru a te duce intr-o lume mai buna dar totusi prea devreme :( Odihneste-te in pace
Imagine
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Vizitator » 28-Iun-2009, 19:18

Maine se face un an...de cand tu nu mai esti langa noi...dar sufletele noastre te pastreaza aproape in fiecare clipa , si te vor pastra pt totdeauna!
Pt ca si eu sufar si am suferit nestiind ce se intampla cu procesul, acum cand am aflat va informez si pe voi, pe cei pe care ii intereseaza...:
Obiect dosar: omorul deosebit de grav (art. 176 C.p.) art 174 alin 1, art 175 lit i C.p. comb cu art 176 lit a si d C.p. şi art 211 alin 1 şi 2 lit b şi c C.p. cu aplicarea art 33 lit a C.p.
Materia juridică: Penal
Stadiu procesual: Fond
Părţi:
BOCA FLORIN : Inculpat
CIOBANU MUGUREL TOMEL : Parte vătămată
CIOBANU CORNELICA : Parte civilă

TERMENE DE JUDECATĂ:
Data
Soluţie Detalii
02/12/2008 Încheierea nr.112 din 02.12.2008. În baza art. 52 C.p.p admite declaraţia de abţinere formulată de domnul judecător Gheorghe Maruşcă. Dispune înlocuirea acestuia conform dispoziţiilor art.98 alin 2 şi 3 din R.O.I. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi 02.12.2008, la Tribunalul Olt. Încheiere
03/12/2008 În baza art. 300 ind. 1 alin. 1 C.p.p. constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpatului. În baza art. 300 ind. 1 alin. 3 C.p.p. menţine măsura arestării preventive. Termen fond: 27.01.2009. Se vor cita inculpatul şi partea vătămată. Cu recurs în ceea ce priveşte măsura arestării preventive. Pronunţată în şedinţă publică, azi 03.12.2008. Încheiere
07/04/2009 Amână cauza la data de 28 aprilie 2009 pentru citarea martorilor din acte : Vancă Roxana cu mandat de aducere şi Dobre Cristian Mihai , Şapcă Costel , Armanda Daniel, Toma Gheorghe cu citatii . Se va cita inculpatul la locul de detinere . Amânat
09/06/2009 Incheiere In baza art.300/2 C.p.p. rap. la art. 160/b c.p.p. constată legalitatea si temeinicia măsurii arestării preventive a inculpatului BOCA FLORIN, pe care o mentine în continuare . Amână cauza la data de 30 iunie 2009 pentru când se vor cita : inculpatul Boca Florin la locul de detentie , PMS Craiova , martorii din acte Achim Florina, Caragea Ecaterina , Boca Ionela , Boca Dănut cu mandate de aducere cu insotitor şi adrese către organele de politie pentru a fi executate în conformitate cu art. 184 c.p.p. precum şi martorii Ciobănică Marius , Monă Dorel Marcel şi Ungureanu Marian cu citatii şi mentiunea de a se prezenta la instantă în vederea audierii . Părtile civile primesc termenul in cunostintă . O copie se va comunica inculpatului, locului de detinere şi Parchetului de pe lângă Tribunalul Olt . Cu recurs . Pronuntată în şedintă publică azi , 9.06 .2009 , la Tribunalul Olt . Încheiere
10/02/2009 Admite cererea de amânare formulată de avocat Predescu Ion pentru observarea dosarului şi pregătirea apărării . Amână cauza la data de 24 februarie 2009 pentru când se vor cita inculpatul la PMS Craiova şi martora -Ciobanu Cornelica domiciliată în Corabia, judetul Olt . Amânat
10/03/2009 Incheiere În baza art. 300/2 C.p.p. rap. la art. 160/b c.p.p. constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpatului Boca Florin şi dispune mentinerea acestei măsuri . Termen fond la 24.03.2009 pentru citarea martorilor . O copie se va comunica inculpatului, locului de detinere şi Parchetului de pe lângă Tribunalul Olt . Cu recurs . Azi 10.03.2009 în şedintă publică . Încheiere
19/05/2009 Amână cauza la data de 9 iunie 2009 pentru citarea martorilor din rechizitoriu . Amânat
23/02/2009 Incheierea nr. 12/23.02.2009 Admite cererea de abtinere şi dispune înlocuirea d-lui judecător Gheorghe Biolan . Definitivă . Incheiere nr. 13/23.02.2009 Admite cererea de abtinere şi dispune înlocuirea d-nei judecător Liliana Oprea . Definitivă . Incheiere nr. 14/23-02.2009 Admite cererea de abtinere şi dispune înlocuirea d-lui judecător Gheorghe Maruscă . Definitivă . Încheiere
24/02/2009 In baza art. 67 c.p.p. admite cererile de probatorii solicitate de părtile civile Ciobanu Mugurel Tomel şi Ciobanu Cornelica , respectiv proba testimoniale cu martorii Stoentel Viorica ,Mitrănescu Dragos Cristian , Grigore Andra, Dincă Florian pentru dovedirea situatiei de fapt şi proba testimonială cu martorii din acte solicitată de reprezentantul Ministerului Publşic , ca fiind utile şi concludente cauzei. Ia act că martorul Mitrănescu Dragos Cristian propus de părtile ivile este martori audiat la urmărirea penală ( fila 236 ) şi neconceptat în rechizitoriu , martor pe care şi-l insusesc, precum şi faptul că inculpatul nu are probe de solicitat în apărare . Admite cererea reprezentantului Ministerului Public privind audierea martorilor propusi de părtile civile după audierea martorilor din rechizitoriu . Amână cauza la data de 10 martie 2009 pentru administrarea probatoriului . In baza art. 177 al. 6 c.p.p se va cita inculpatul Boca Florin la locul de detentie PMS Craiova şi va fi adus la instantă în conditiile prev. de art. 314 c.p.p. In baza art. 177 c.p.p. se vor cita primii cinci martori din rechizitoriu respectiv numitii Dorcu Mihai Teodor, Pană Mihai Alexandru , Constantin Silviu Mihai, Vancă Roxana, Petcu Nicolae . Pronunţată în şedinţă publică, azi 24.02.2009 , la Tribunalul Olt. Amânat
24/03/2009 Admite cererea de amânare formulată de părtile civile Ciobanu Mugurel şi Ciobanu Cornelica pentru a-şi angaja apărător . Amână cauza la data de 7 aprilie 2009 pentru lipsa de apărare şi pentru când se vor cita inculpatul Boca Florin la locul de detentie , PMS Craiova . Pune în vedere martorilor din acte Dorcu Mihai Teodor , Pană Mihai Alexandru , Constantin Silviu , Petcu Nicolae, Vancă Roxana să se prezinte neciati în vederea audierii . Părtile civile au termenul in cunostintă . Pronuntată în şedintă publică azi , 24 .03.2009 , la Tribunalul Olt . Amânat
27/01/2009 Incheiere In baza art.300/2 C.p.p. rap. la art. 160/b c.p.p. constată legalitatea si temeinicia măsurii arestării preventive a inculpatului BOCA FLORIN, pe care o mentine . T. fond 10 februarie 2009 . Cu recurs în 24 ore de la pronuntare pentru procuror şi de la comunicare pentru inculpat. Pronunţată în şedinţă publică, azi 27.01.2009 . Încheiere
28/04/2009 Incheiere In baza art. 300/2 c.p.p. rap. la art. 160/b c.p.p. constată legalitatea şi temeinicia măsurii arestării preventive a inculpatului Boca Florin şi dispune mentinerea acestei măsuri . O copie se va comunica inculpatului, locului de detentie şi Parchetului de pe lângă Tribunalul Olt. T.19.05.2009 pentru citarea martorilor . Cu recurs . Azi 28.04.2009. Încheiere

Si ca sa fac si un "mic" comentariu, pt cei care nu prea stiu ce-i cu atatea articole:Boca e acuzat de omor deosebit de grav si talharie,deci vb de concurs de infractiuni, unde pt una dintre infractiuni este prevazuta pedeapsa detentiei pe viata, ceea ce inseamna, potrivit codului penal ca pedeapsa ce-i va fi aplicata daca va fi gasit vinovat este [b]detentia pe viata![b]Dar nu cred ca asta este surprinzator , cat faptul ca judecatorul sau judecatorii au considerat ca boca chiar este vinovat.Ori, in situatia asta, eu stau si ma intreb daca nu cumva si judecatorul e corupt. Ca ori e corupt, ori i-a fost lene sa citeasca dosarul, ori , pur si simplu, e paralel cu meseria sa(asta ca sa ma exprim mai frumos)
Deci singura concluzie la care am ajuns este ca TOTUL E O MARE BATAIE DE JOC !Nu pot decat sa ma rog la Dumnezeu sa le dea irinei si parintilor ei puterea de a merge mai departe, din toate punctele de vedere.Iar in ceea ce te priveste pe tine, Ionut, fie ca sufletelul tau sa-si gaseasca linistea de care are atata nevoie!
Vizitator

multumim

Mesajde Vizitator » 5-Iul-2009, 20:11

atatea informatii despre proces n-am mai aflat de cand avea otv-ul emisiunea despre ionut. ma asteptam ca anul acesta, pe 29 iunie, sa faca otv un episod inchinat lui ionut, dar din cate stiu eu, n-a fost asa...
ma bucur ca nu l-ati uitat pe bobocelul nostru si sper ca , pana la urma, sa plateasca vinovatii, atat ei cat si urmasii lor...

noapte buna, frumosule, oriunde te-ai afla!
Vizitator

Mesajde Amy » 5-Iul-2009, 21:04

Din pacate sunt multe cazuri fara autor sau fara raspuns .
Amy
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Vizitator » 7-Iul-2009, 18:45

Sincera sa fiu si eu m-am asteptat la un episod in memoria lui.de fapt, nu m-am asteptat la un intreg episod, ci macar la 10 minute in care sa se puna o particica din filmuletul de la bal in care ionut juca un rol intr-o sceneta sau piesa de teatru(cu tot cu sunet, asa cum domnul barbu a spus ca o va face intr-o buna zi)Insa nu mi-am pierdut speranta ca o vor da fie pe 14 iulie (fiindca se face 1 an de cand au inceput ancheta), fie pe 22 iulie (in ziua in care Ionut ar fi implinit 17 ani :(( )
In ceea ce priveste cazul, voi posta in cele ce urmeaza, noutatile:
30/06/2009 Amână cauza la data de 28 iulie 2009 pentru lipsa martorilor din acte . Boca Ionela , Monă Dorel Marcel, Ungureanu Marian . Dispune emiterea de mandate pentrul martorii lipsă şi citarea următorilor martori din rechizitoriu, respectiv, Popescu Mihai , Ciobanu Irina Maria, Anghel Roger Stelian şi Casmală Florentin Ninel . Se va cita inculpatul Boca Florin la locul de detentie .
Stau si ma intreb oare pana cand vor mai amana procesul, desi se stie deja care va fi sentinta finala :condamnarea lui Boca, pt ca doar printr-o minune asta nu se va intampla.
In final nu pot decat sa-i transmit Irinei multa putere si curaj la urmatorul termen al procesului si nu-mi mai ramane decat sa ma rog in continuare pt ca mihai popescu sa spuna adevarul.Si nu numai el.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 22-Iul-2009, 16:58

La multi ani, ingerasule!
Vizitator

Mesajde Diana22 » 22-Iul-2009, 17:22

Anonymous scrie:La multi ani, ingerasule!
Dumnezeule,era ziua lui?cum sa-i spun "la multi ani? :((
Imagine
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dan Diaconescu Direct