Mirela Ceanu moderatoare!

Imagine

Moderatori: Diana22, Amy, karola

Mirela Ceanu moderatoare!

Mesajde alinatxa » 7-Feb-2009, 22:58

Hai sa vedem ce parere aveti despre Mirela Ceanu pe post de moderatoare
alinatxa
Trecător
Trecător

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Diana22 » 8-Feb-2009, 01:07

nu merita comentarii
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde murfatlar » 8-Feb-2009, 19:17

cu stilul ei mai taie macaroana agaricilor care intervin doar de dragul sa-si asculte vocea,sau sa critice.
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 20:15

e o femeie care incearca sa isi castige cumva existenta..
am citit pe undeva cum o persoana apropiata ei o ponegrea...nu o cunosc pe dna mirela,deci nu pot comenta insa,cred eu,a fi demn unora li se pare a fi increzut :-?
are, ca noi toti si calitati si defecte :-? depinde ce vedem fiecare la ea
ca moderator,recunosc ca nu am nicio parere,nu mi-a atras atentia in vreun fel,asa ca ,daca DD a considerat-o demna de a-l inlocui pt o scurta peroada o fi stiut el de ce o face
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 20:16

perioada ~X(
Vizitator

Mesajde dirigu » 8-Feb-2009, 20:25

Mirela este componenta de baza a echipei de cascadori ai rasului condusa de DD. :))
Fiti mai veseli dragilor! :)]-
dirigu

Mesajde alinatxa » 8-Feb-2009, 20:34

Anonymous scrie:e o femeie care incearca sa isi castige cumva existenta..
am citit pe undeva cum o persoana apropiata ei o ponegrea...nu o cunosc pe dna mirela,deci nu pot comenta insa,cred eu,a fi demn unora li se pare a fi increzut :-?
ca moderator,recunosc ca nu am nicio parere,nu mi-a atras atentia in vreun fel,asa ca ,daca DD a considerat-o demna de a-l inlocui pt o scurta peroada o fi stiut el de ce o face

A fi demn nu are nici o legatura cu falsa impresie de superioritate.A fi demn nu are nici o legatura cu folosirea anumitor cuvinte gen"terminata" "esti un nimeni" si lista poate continua.Mai ales cand ai rolul de a realiza o emisiune si cand pretinzi ca esti un jurnalist apreciat.Apreciat de cine?Eu am auzit de ea exclusiv la otv in nici un caz nu am citit vreun articol care sa aiba semnatura mirela ceanu.
Nu m-ar fi deranjat asa de mult daca nu isi etala "inteligenta","superioritatea","profesionalismul" intr-un mod mai mult decat grotesc.
Nu vreau sa fiu rautacioasa dar nimeni nu este vinovat pentru nefericirea ei si nimeni nu este vinovat pentru esecurile ei in viata privata
alinatxa
Trecător
Trecător

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 20:43

probabil ca tocmai limbajul si comportamentul au ''RECOMANDAT-O'' pt otv
in ceea ce priveste demnitatea,faceam referire strict la ceea ce a scris persoana apropiata ei...ceva de genul, si saraca,si cu nasul pe sus :-? oricum,necunoscand contextul,e o pura speculatie ce am facut eu aici
am puterea sa cred ca,si fara premii sau recunoasteri in media,poti fi un jurnalist f bun
de nefericirea noastra suntem noi in primul rand raspunzatori ,nu ceilalti
la fel,in cazul fericirii :-?
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 20:48

SI MAI CRED CA NU TREB SA FI JURNALIST CA SA PREZINTI LA OTV...sau ma rog,sa faci asa-zisele anchete jurnalistice
:arrow: treb sa ai TUPEU LA PUTEREA N
Vizitator

Mesajde dirigu » 8-Feb-2009, 20:52

alinatxa scrie:

A fi demn nu are nici o legatura cu falsa impresie de superioritate.A fi demn nu are nici o legatura cu folosirea anumitor cuvinte gen"terminata" "esti un nimeni" si lista poate continua.Mai ales cand ai rolul de a realiza o emisiune si cand pretinzi ca esti un jurnalist apreciat.Apreciat de cine?Eu am auzit de ea exclusiv la otv in nici un caz nu am citit vreun articol care sa aiba semnatura mirela ceanu.
Nu m-ar fi deranjat asa de mult daca nu isi etala "inteligenta","superioritatea","profesionalismul" intr-un mod mai mult decat grotesc.
Nu vreau sa fiu rautacioasa dar nimeni nu este vinovat pentru nefericirea ei si nimeni nu este vinovat pentru esecurile ei in viata privata

Doamnelor nu va mai contraziceti, Mirela nu va mai apare la TV prea curand, DD a impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura! :-h
dirigu

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 21:13

mi se pare ca vbim cat se poate de civilizat
si contrazicerea isi are rostul ei,nu?
daca dna sau dra a considerat necesar sa deschida un subiect pe tema asta,am considerat si eu oportun sa imi spun parerea
si cine il va inlocui pe DANDI cand va fi bolnaviir sau plecat in vacanta?dna mirela
atat timp cat are cartea de munca la otv,cred ca o vom mai vedea si ,implicit vom comenta si contrazice
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 21:15

bolnavior si..ne vom contrazice
si daca nu ma semnez tot esti in urma mea..dar e o simpla coincidenta,nu?
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 21:25

Stati calme, nu dati cu pietre, :))

DD va vine postul OTV, deocamdata nu poate fi listat la bursa pentru ca are un singur actionar, au mai ramas 20% pe care le-ar fi cumparat SOV, dar DD a desmintit. Cel mai probabil "mostenitorul" lui DD ar putea fi Luis Lazarus. Pentru a se face tranzactia , in afara de problemele legate de bursa acum se rezolva si anumite probleme de personal, ceea ce se si intampla. DD isi va face post de muzica.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 21:56

nu dam cu pietre
nu cunosc amanunte despre vanzarea OTV-ului
dar daca DANDI vinde ,care sunt motivele?sau si la el e criza?nu de subiecte,bineinteles,ca din nefericire,mor multi oameni in conditii dubioase..
si mai sunt si autoritatile care orice fac,numai treaba lor ,nu
noul post va fi de manele banuiesc,ca asa ar avea audienta :-?
eu nu il vad din nou pe lazarus la otv,dar cine stie..roata se invarte
Vizitator

Mesajde dirigu » 8-Feb-2009, 22:03

Motivele pentru care se vinde un post tv in an electoral nu cred ca le putem deslusi pe forum.Dar, dupa cum bine spuneti, roata se invarte!
La vie est belle! :-h
dirigu

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 22:18

Zvonul unei eventuale vanzari a otv a mai circulat de cateva ori prin media.Poate ca intr-o zi DD va decide sa vanda....Nu stiu dar desii DD este extrem de "rechin" si manipuleaza cu o dexteritatea iesita din comun otv fara el e asemenea unei nunti fara lautari.Despre lazarus ca fiind descendentul lui DD nici nu vreau sa ma gandesc.Omu e fanatic,asa zis justitiar ....vrajeala multa pentru cine digera.Eu sunt alergica.
Si nu e vorba despre nici o cearta in acest topic.Pur si simplu doua persoane au pareri contradictorii despre un anume subiect.Asta e tot.Nu discut despre latura umana a Mirelei .Discut strict despre impresia pe care mi-a lasat-o in toate aceste seri si nimic mai mult.
Daca dd se imbolnaveste sau e nevoit sa plece are alternative mult mai bune dupa parerea mea.Doamna Lia de exemplu care are emisiunea SA TRAITI SAU SA TRAIM BINE de la 14.00.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Feb-2009, 23:12

cine stie..poate exista persoane intre noi care chiar cunosc lucruri importante in leg cu vanzarea OTV-ului
pe mine insa asta,ma intereseaza mai putin
probabil ca daca ne-am certa,ar fi mai interesant pt unii
din fotoliu,inca am o parere buna despre lazarus.poate sunt subiectiva si imi place ca persoana..recunosc.insa,poate din naivitate,nu stiu,ma determina sa il ascult cu atentie indiferent de subiectul abordat.eu intrezaresc la el calitati care lipsesc multor barbati din show-biz,un fel de curaj lipsit de tupeu si o oarecare vulnerabilitate vis -a -vis de cei,cultural inferiori lui :-? nu pot uita episodul scandalului sau cu magda,oricat vbea nu avea argumente in fata indecentei verbale ale tipei asteia...si asa,in postura de a lupta de pe pozitii total inadecvate statutului sau,ma facea sa zambesc amar
OTV-ul e ca un balaur,chiar daca i se taie un cap,fiti sigura,ca ii vor creste o mie la loc
la vie est tres belle et je suis heureuse! :-h
Vizitator

Mesajde mesy10 » 9-Feb-2009, 00:00

MIRELA CEANU e o persoana OK. Eu cred ca e si profesionista atata timp cat e singura care a fost prin toate penitenciarele, a luat interviuri la cei mai periculosi detinuti, a stat in locul lui DD cat timp a lipsit. Viata personala e problema ei si nu ma intereseaza.
mesy10
Amic
Amic

Mesajde Diana22 » 9-Feb-2009, 09:40

mirela ceanu este "un nimeni"lasata la moderarea emisiunii,se credea mult prea importanta si-si facea publicitate bmv-ului nou-nout pe care il are si nu scapa nici un motiv sa jigneasca pe cineva,alaturi de mihaela moise fac de ras scolile pe care le-au frecventat ,cu comportamentul lor de mahalagioaice,,sunt doua intretinute din banii amantilor batrani si insurati,nu sunt cu nimic mai presus decat magda,nici macar nu ajung la nivelul ei :tongue:
Diana22
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde lorena » 9-Feb-2009, 10:25

dirigu scrie:Mirela este componenta de baza a echipei de cascadori ai rasului condusa de DD. :))

bine spus
lorena
Cunoscut
Cunoscut

Mesajde Vizitator » 9-Feb-2009, 14:54

Mirela, pe linga faptul ca joaca pe linga altii, un alt rol secundar,(cazul Magda) de a sustine partea negativa,incearca sa si arate o oarecare blindete feminina, cu multa intelegere,iar in urmatoarele secunde isi schimba atitudinea cu reactia vehementa si dura,tot o data si aroganta ,ceea ce prezinta tulburari de comportament.Pacat de studiul efectuat si de comportamentul necontrolat.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 9-Feb-2009, 16:05

Bravo Babuska! :)]-
Vizitator

Mesajde murfatlar » 9-Feb-2009, 17:55

CORECT!
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde Vizitator » 9-Feb-2009, 18:41

dle dirig,va rog nu plagiati expresia "casacadorii rasului"(ma refer,bineinteles la contextul de fata) :D imi apartine :-$
sunt eu,stiti dvs cine I-)
Vizitator

Mesajde dirigu » 9-Feb-2009, 19:43

Anonymous scrie:dle dirig,va rog nu plagiati expresia "casacadorii rasului"(ma refer,bineinteles la contextul de fata) :D imi apartine :-$
sunt eu,stiti dvs cine I-)

Buna seara,
De ce doriti sa ma provocati? :))
Iata lucrarea din care m-am inspirat:

Dan Diaconescu si ai lui: cascadorii rasului!

Mirela Ceanu, reportera investigatoare a vietasilor , fosta candidata pentru Parlamentul Romaniei care si-a incretit parul sa ne descreteasca fruntile este oripilata de atitudinea domnului Rusch care ,ca si in cel putin 80 de filme, minte.
Ogica, Spaima Loteriei si limbii romane, omul caruia ii reuseste orice combinatie castigatoare de numere sau persoane, cel care nu a mintit , nu minte si nici nu va minti vreodata, a facut rost de cateva numere de telefon ale unor ziaristi ce fac spume deontologice la gura si trebuie sa ne spuna ce a aflat in legatura cu cazul.
Magda lui Tolica rapita de extraterestri sau ingerasi , dimpreuna cu neimblanzitul Cearloi si hranita numai cu iaurt si mere nu mai poate trai in minciuna si s-a hotarat sa-l demaste si ea pe Rusch.
Radu Rusch sau cum l-o fi chemand , singurul cascador mercenar in Legiunea Straina , reporter de investigatii de razboi si pace nu se da batut si ii ameninta pe toti cu postul „Acasa TV”.
Cu asemenea echipa adevarul a iesit la suprafata, dar pluteste inca in deriva.
Peste 99 de episoade , cand toata economia Romaniei va fi la pamant, cand vom primi alimente pe cartela, cand Europa va renunta la Euro, noi romanii vom afla adevarul in cazul Rusch si Magda. Nu ratati continuarea fiindca nici nu stiti ce pierdeti! =))
dirigu

Următorul

Înapoi la Dan Diaconescu Direct