NECENZURAT

kamy_kam

Mesajde kamy_kam » 7-Feb-2008, 19:56

buna, aici o sa pun din cand in cand , eu sper sa fie in fiecare zi, pareri, opinii, intamplari, lucruri ce m-au marcat, lucruri ce m-au durut, lucruri , fapte ce m-au bucurat, emotii, trairi, de toate :)
pe alocuri o sa am grija sa ma autocenzurez, pt ca sunt o fire f pasionala si trebuie la un moment dat sa ma opreasca cineva cand incep sa scriu, sa vorbesc practic, de aceea aici fiind un taram necunoscut, la inceput pasii o sa fie timizi, dar poate ca, cu timpul o sa ma cunoasteti asa cum sunt, cu bune si cu rele, eu sper ca mai mult cu bune :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde kamy_kam » 7-Feb-2008, 20:08

ieri am citit in ziarul cotidianul cum a murit alpinistul ploiestean incercand sa cucereasca muntele, am plans cand am citit acest articol, am plans pt acest om pe care nu l-am cunoscut niciodata, dar cred ca povestea lui merita cunoscuta :(( :(( :((

Sotul meu urla de durere la fiecare pas“

Aparut in editia din 6 Februarie 2008

Au urcat impreuna pe cel mai inalt virf din Americi, dar ea a coborit singura. Antonela Rozolimo povesteste pentru Cotidianul drama traita pe Aconcagua, pentru a face lumina in legatura cu moartea sotului ei, Laurentiu Bulareanu. El a murit la doar citeva ore dupa ce atinsesera obiectivul unei expeditii organizate pina la ultimele detalii.

Eu sint sotia lui Laurentiu. Imi este foarte greu sa va scriu, dar o fac pentru amintirea sotului meu“, ne-a spus Antonela Rozolimo, vrind sa puna ordine intre inventiile si zvonurile aparute dupa moartea alpinistului Laurentiu Bulareanu, anuntata si de Cotidianul in editia din 29 ianuarie. Informatiile publicate atunci in presa argentiniana, dar si autohtona, plus reactiile de pe Internet ale unor colegi montaniarzi, au determinat-o pe sotia lui Lenti sa ne scrie.

Este pacat si rusine ca, despre un alpinist cu experienta lui, se poate scrie sau gindi ca nu a facut aclimatizare, ca avea probleme cardiace sau ca a fost lasat singur pe munte... As fi poate un pic mai impacata daca ati putea scrie adevarul despre ce s-a intimplat“, explica ea. „E foarte greu si de neacceptat sa vezi ca persoana cea mai draga, parte din corpul si sufletul tau, se chinuieste si se stinge linga tine, fara sa poti face nimic pentru ea, pentru ca apoi sa ajunga subiect de discutii, supozitii, pareri si speculatii...“, mai adauga Antoanela in e-mailul trimis catre Cotidianul. Restul ne-a povestit, acasa la ea, in interviul care urmeaza.

Cum a decurs expeditia?

A fost o expeditie organizata dupa toate canoanele si regulile posibile. Cu ghid, cu zile de aclimatizare, cu informatii continue despre vreme, cu alimentatie speciala, cu control medical in tabara de baza, deci nu a fost vorba ca avea probleme de inima si a urcat nesocotindu-le sau ca nu a facut aclimatizare si ca urmare a avut probleme din cauza altitudinii, cum au sustinut unii.

Si atunci, ce s-a intimplat de fapt?

Nu s-a intimplat nimic special, pur si simplu a fost o conjunctura nefericita. Am ajuns in Argentina pe data de 11. Am stat la 2.700 de metri doua zile, am urcat si am coborit pe diferite virfuri din jur, la 3.000, 3.500 de metri. In grup eram zece persoane din diferite colturi ale lumii, dar in afara de noi nu era nici un roman. Apoi unii au renuntat, ca nu toti erau neaparat alpinisti si in cele din urma pe virf am urcat cinci. Am ajuns pe 26. Pe la 7 dimineata am inceput sa urcam spre virf si am ajuns sus pe la ora 15.00. Dar traseul a fost urmatorul: sint doua tabere de baza, una la 3.500 de metri si alta la 4.400. Si am stat exact cum este programul standard. Pe 18 am ajuns in tabara de baza, apoi am stat doua zile la 3.500, aclimatizare la 4.000 si coborire din nou la 3.500. Aclimatizarea se face urcind in taberele superioare, stind acolo un pic si coborind pentru noapte. De la 4.400 in sus sint trei tabere de altitudine unde se sta cu cortul: una la 5.000, o alta la 5.600 si o a treia la 6.000. De la 6.000 se urca spre virf.

Care este rostul acestor tabere?

Sint niste locuri fixe pentru ca nu se pot pune corturi decit acolo, relieful nu iti permite. Noi am urmat traseul standard pentru ca nu am vrut sa riscam nimic, am vrut sa urcam virful cu orice pret. Adica am avut grija sa avem apa necesara, sa avem hrana corespunzatoare asigurata. Sa nu consumam energia noastra facind si aceste lucruri care tin de logistica. Apa e foarte importanta, consumam 5-6 litri pe zi, de fapt, cit de mult puteam, ca sa dreneze substantele toxice si sa te poti adapta mai usor la altitudine. Iar mincarea trebuie sa fie usoara, adica nu grasimi sau alimente grele, dar, totusi, consistente in calorii. In tabara de baza am mincat tot timpul friptura cu legume si fructe proaspete. Urcarea doar pe acest munte a creat o intreaga industrie, e un business, sint firme specializate care formeaza echipe care sa urce pe Aconcagua.

Citi urca muntele acesta intr-un sezon?

Intr-o zi ajung pe munte aproximativ trei grupuri de cite 7-10 persoane.

Care e perioada in care se organizeaza aceste expeditii?

Perioada este exact opusul de la noi, adica se urca in iarna noastra, incepind din decembrie pina la sfirsitul lui februarie. Mai e un detaliu important, o prevedere contractuala: cind ai ajuns la 6.000 de metri, ai trei zile sa urci pe virf. Daca in acele trei zile nu ai urcat, fie ca nu ti-a permis vremea, fie din alt motiv, la revedere, poti cobori. Am ales sa urcam pe 26. Totul a decurs absolut normal. Nu am avut dureri, am mincat amindoi. Si vremea a fost buna. Dimineata, cind am plecat, era inca intuneric, soarele a aparut la sapte. Temperatura era normala, adica sub minus 20 de grade pe virf. A fost o zi chiar foarte frumoasa. Asa ca am urcat, noi cei cinci (pe linga cei doi ghizi, ceilalti trei colegi erau din Elvetia, Africa de Sud, Italia). Stiam detaliile de pe Internet si de la cei care au fost. Recunosteam traseul dupa pozele pe care le vazuseram inainte.

Cite ore ati urcat?

Am ajuns pe virf dupa noua ore de ascensiune. Muntele este inalt, dar nu e absolut deloc unul tehnic, ci il urci pur si simplu in bocanci, cu bete de schi, doar pe ultima parte de sus iti pui coltarii, dar si asta doar daca tii neaparat. Cam asta este. Am ajuns sus pe la ora 16.00. Am stat pe virf, am facut poze, am mincat niste biscuiti, chestii absolut comune. Si am inceput sa coborim. Coborirea pina la 6.000 de metri trebuia sa dureze vreo 4-5 ore. Acolo trebuia sa raminem noaptea pentru ca apoi, a doua zi, sa coborim pina in tabara de baza. In timp ce coboram, Lenti mi-a spus ca e obosit, ca o sa vina mai incet. Mi-a spus ca il doare foarte tare in zona abdomenului, ca si cind s-ar fi rupt ceva, ca il doare si il frige in interior. Ghizii au sunat rangerii, doctorii. Din pacate nimeni nu a stiut ce are. Asta era pe la 5 dupa-masa, era inca lumina. Acolo se lumineaza la 7 si se intuneca undeva la ora zece, in functie de care parte a muntelui vorbim. Asa ca doctorii au spus ca trebuie sa coboare, dar nu au putut sa ii dea nici un diagnostic, era totul mult prea imprevizibil, si, ma rog, ghizii l-au ajutat sa coboare, dar acolo nu e ca la noi sau in Europa, unde atunci cind pateste cineva ceva se improvizeaza sau se foloseste targa sau vine salvamontul... Acolo nu urca elicopterul decit la 4.400 de metri si, doar daca e vreme extrem de buna, la 5.000. Nu au salvare din elicopter in sensul ca vine elicopterul, coboara cineva pe coarda si te ia de unde esti. Prin urmare, ghizii au incercat sa il sustina sa coboare pe picioarele lui. Durerea era insa insuportabila, facea citiva pasi si se oprea, iar facea citiva pasi si iar trebuia sa stea. Asta in conditiile in care mergea snur, deci nu avusese niciodata probleme. Si in stilul asta, cu foarte mari dureri, am ajuns in tabara de la 6.000 de metri. Nici calmante n-au putut sa-i dea pentru ca medicii au spus ca poate cauza e una cerebrala si daca i-ar fi dat calmante ii faceau mai rau. Nestiind ce are, nu puteau interveni. La 6.000, el a spus ca nu mai poate merge mai departe in nici un fel, si asa aproape ca urla fiecare pas de durere. A zis ca incearca sa se odihneasca si poate a doua zi sa se simta mai bine si sa coboare macar pina la 5.000 ca sa vina sa il ia elicopterul. Asta a fost... Pe la ora 5 dimineata mi-a spus ca ii este foarte rau si ca nu mai suporta durerea. Am mai vorbit o data cu ghizii, care mi-au spus ca toata lumea e alertata, rangeri, medici si or sa vina de dimineata. Insa a doua zi dimineata cind au ajuns nu mai era in viata... S-a intimplat undeva inainte de ora 8.00. A murit in cort, linga mine. Am stat linga el in cort, l-am ajutat toata noaptea. De durere se dezvelea... Asta a fost tot... L-au luat apoi intr-un sac de dormit, l-au coborit asa pina la 5.000, unde a putut sa urce elicopterul, ca a fost vreme buna in ziua respectiva, era 27, nu a batut vintul si l-au dus jos. Pe mine nu m-au lasat sa cobor cu el. Asa ca am ramas cu restul grupului pentru ca nu aveam ce sa fac, unde sa ma duc. Ma rog, am strins echipamentul si am coborit.

Care a fost cauza adevarata a mortii lui Laurentiu?

Am aflat abia pe 30, cind am reusit sa vorbesc cu medicul legist, abia dupa ce s-a terminat toata procedura de stabilire a cauzei mortii, analizele, rapoartele medicale. Cam asta a fost. Cauza mortii a fost peritonita acuta spontana pilorica provocata de un inceput de ulcer despre care el nu a stiut si n-a simtit, nu l-a deranjat nici in tara, nici acolo. Bine, probabil ca acolo a avut anumite indispozitii, dar am pus-o mereu pe seama altitudinii. La un moment dat, toata lumea are o senzatie de gol in stomac, e normal. Dar nu a avut dureri sau altceva. Asadar, cauza nu are legatura cu muntele, cu aclimatizarea. Pur si simplu s-a intimplat intr-un loc izolat si nu a putut ajunge la spital. Asta a fost...

Din Turcia in Tanzania
Ploiesteanul Laurentiu Bulareanu avea 31 de ani si citeva virfuri importante escaladate la activ. Prima performanta notabila a realizat-o in 2004, cind a cucerit virful Kackar din Turcia (3.937 m), urmat, in acelasi an, de o alta inaltime de peste Bosfor: Aladaglar (3.756 m). Doi ani mai tirziu a realizat primul pas cu adevarat important: Kilimanjaro din Tanzania (5.895 m). Cea mai notabila realizare de anul trecut reusita de roman a fost ascensiunea
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 8-Feb-2008, 19:57

lui rocky, cu dragoste
:x :x

intotdeauna m-am gandit la animale cu dragoste, nu ma pot gandi altfel la ele :)
mereu in plasa de cumparaturi se gaseste cate ceva oricat de mic ar fi si pt cainii mei, rocky desteptul meu caine dog german, de fapt desteapta, ca e fata si un ciobanesc mai micut dar superblanos, toto :)
azi cand veneam acasa ei, amandoi ma asteptau la poarta, galagiosi ca de obicei :)
rocky are un mod ciudat de a-si arata dragostea fata de mine, pt ca ma iubeste f mult, in mintea lui de catel isi spune ca trebuie sa-mi arate cumva, desi eu uneori uit sa ii acord atentia cuvenita :(
asa ca de cate ori intru pe poarta, imi sare in brate si ma apuca cu labele dupa gat si continua sa ma stranga pana il imbratisez si eu, altfel nu-mi da drumul :)
apoi fericit da din coada si ma conduce pana la usa :)
nu conteaza ca ies din imbratisarea lui murdara de noroi din cap pana-n picioare, conteaza ca el neconditionat ma iubeste, pt ceea ce sunt eu :)
conteaza ca in mintea lui de caine el imi este mai fidel ca orice alta persoana , ca nu e capabil de tradare, ca intr-adevar si-ar da si viata pt mine :)
rocky , ai multumirile mele si iarta-ma ca uneori te neglijez atat pe tine cat si pe toto, ca nu am timpul necesar sa va scot la plimbare, sa va mangai, sa va daruiesc si eu ceea ce voi imi da-ti cu prisosinta :D
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 8-Feb-2008, 22:06

ce ma bucur ca a-ti intrat sa cititi, ca a-ti lasat si comentarii, cat ma bucur =)) =))
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde de`amoru`artei » 8-Feb-2008, 22:11

=))
Pai cui i'a ars de comentarii. :))
Dar oricum mi'a placut ce ai scris. :)>-
Cainii sunt cei mai fideli companioni.
Iubesc si nu cer nimic in schimb..
De ar fi si in viata asa... 8-|
de`amoru`artei
Contactaţi Administratorul

Mesajde kamy_kam » 9-Feb-2008, 14:00

Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 14-Feb-2008, 21:07

floare de cactus inflorita, se stie ca traiesc aceste flori doar 24 de ore :x :x

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 23-Feb-2008, 20:43

cine sunt eu?

de multe ori imi pun aceasta intrebare, pt ca nu stiu inca cine sunt cu adevarat :)
nu seman cu nimeni din familia mea, nici cu mama, nici cu tata, nici cu sora mea :-?
poate ca fizic seman cu tata, dar nu la asta ma refeream, nu avem deloc aceleasi pasiuni, acelasi concept despre viata, mereu a existat o neliniste care ma facea sa nu-mi gasesc locul , sa nu ma simt pe deplin fericita :(
din momentul in care am descoperit cartile, muzica, arta in general si apoi muntele am inteles ca numai asa iubind aceste lucruri, imi voi gasi cu adevarat rostul :)
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde Sylver » 26-Feb-2008, 20:32

Nici eu nu mă asemăn deloc cu ai mei. :-/ Zici că nici nu sînt al lor. :)) Poate nici nu sînt. 8->
:o3 <- Patrik | Adelin -> Imagine <- Sylver | Cris -> :-* <- Sylver
Imagine
Imagine
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
FIFA 11 Cupa lui Moş Crăciun • Brazilia • Calificări
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IX) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VIII) • Anglia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VI) • Rusia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. V) • Anglia • Finalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IV) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. III) • Olanda • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. II) • Germania • Semifinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. I) • Olanda • Semifinalist
FIFA 11 (Ed. XVII) • AC Milan • Grupe
FIFA 11 (Ed. XV) • Juventus • Grupe
FIFA 11 (Ed. XII) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 11 (Ed. VIII) • Liverpool • Grupe
FIFA 11 (Ed. VII) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. IV) • Juventus • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. III) • AC Milan • CÎŞTIGĂTOR Imagine
FIFA 11 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. I) • Roma • Grupe
FIFA 08 WC (Ed. III) • Brazilia • Locul 3
FIFA 08 WC (Ed. II) • Italia • Semifinalist
FIFA 08 WC (Ed. I) • Franţa • Finalist
FIFA 08 (Ed. VI) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. V) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. IV) • AC Milan • Finalist
FIFA 08 (Ed. III) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 08 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală (abandon)
FIFA 08 (Ed. I) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 05 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 05 (Ed. I) • Juventus • Optimi de finală
Şah (Ed. II) • Semifinalist
Şah (Ed. I) • Sfertfinalist (abandon)
Sylver
Fratele Cel Rău
Fratele Cel Rău

Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: -5

Mesajde de`amoru`artei » 26-Feb-2008, 22:28

Corect, tu esti facut cu vecinul Mitica.
de`amoru`artei

Mesajde kamy_kam » 28-Feb-2008, 21:25

Subiecte XXX la olimpiada de romana

Unul dintre subiectele pentru elevii de clasa a V-a ar fi trebuit sa aiba patratel rosu, cu mentiunea 'interzis minorilor'.
Elevii bacauani de clasa a V-a talentati la limba romana au avut o surpriza, saptamana trecuta, cand au primit subiectele la olimpiada de limba si literatura romana. La subiectul al doilea, care ar fi urmat sa le testeze creativitatea, li s-a cerut sa prezinte a unui basm in care sa fie si ei prezenti: 'A fost odata ca niciodata un imparat mare si o imparateasa, amandoi tineri si frumosi. si, voind sa aiba copii, au facut de mai multe ori tot ce trebuia sa faca pentru aceasta'.
Multi elevi spun ca au ramas fara replica. 'Nu am mai stiut ce sa scriu! Am incropit, acolo, cateva randuri, dar nu cred ca e bine. Ce sa scriu, ca imi zbura imaginatia departe', a recunoscut hatru Mihai C., unul dintre elevii de-a V-a care a participat la olimpiada. La randul lui, Mihai B., si el elev intr-a V-a in Bacau, ne-a spus ce a scris: si-a imaginat ca este un vraci care ii aduce imparatului 'o pastila Viagra'....

Sursa: Evenimentul Zilei
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 1-Mar-2008, 19:19

<embed src="http://video.acasa.ro/images/swf/public-player.swf?playme=g/9c5d358306361b2ea17b.flv&iam=9c5d358306361b2ea17b&p=12287" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="450" height="380"></embed></object>
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde patricia one » 4-Mar-2008, 09:11

f. frumos :)>-
patricia one

Mesajde kamy_kam » 17-Mar-2008, 17:34

Un urs din Macedonia are dosar penal

:)) :)) :))

Un urs care poftea la miere si nu s-a putut abtine de la a vandaliza 'in mod repetat' un stup de albine s-a trezit ca are dosar penal si statul trebuie sa plateasca in locul lui o amenda de 1750 de euro. Un tribunal din Macedonia l-a gasit vinovat de furt si vandalism pe ursul pofitcios. 'Am incercat sa distrag ursul cu lumini si muzica, intrucat auzisem ca ursii se tem de asa ceva. Asa ca am adus un generator, am luminat zona si am pus muzica populara sarbeasca la boxe', a povestit Zoran Kiseloski, apicultorul pagubit.

Metoda a avut efect, ursul stand departe de proprietatea...

Sursa: Gandul
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde Sylver » 21-Mar-2008, 13:08

Vai, săracul urs. :-O :)) :)) :))
:o3 <- Patrik | Adelin -> Imagine <- Sylver | Cris -> :-* <- Sylver
Imagine
Imagine
Imagine
Configuraţii
PC1 - CPU: Intel Core i7-5820K Haswell-E, 6-core, 3.3Ghz, LGA 2011v3, 140W • CPU Cooler: Cooler Master Hyper T4, 4x Heatpipes, vent. 12cm • MB: Gigabyte X99-UD4, 8x DDR4, 2*PCIEx16/2*x8/3*x1, 10*sATA3/1*SATA Ex/1* M.2/GLAN/8*USB3.0 • GPU: Inno3D GeForce GTX 1060, 3GB GDDR5, 192-bit, 8K • RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4, 2400Mhz, CL15, Dual Channel Kit • SSD: 250GB Samsung MZ-750250BW 750 EVO, 2.5" SATA 6Gb/s, R/W 540/520 MB/s • HDD: 2x Seagate 8TB, ST8000AS0002, 5900RPM, 128MB, 5.5W • Blu-Ray Writer: LG BH16NS40 • PSU: Corsair VS650, 650W ATX 2.31, eficienta 85%, 12cm fan, 2x 6+2-Pin PCIe, 4x SATA, PFC Activ • Case: Cooler Master Storm Trooper, Full Tower, 4 fans, 9x 5.25 Bays, 8x 3.5 Bays, 13x 2.5 Bays 13 (converted from 5.25” bay by two 4-in 3 HDD modules), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x eSATA • Left-Panel Fan: Cooler Master SickleFlow 120mm, Red LED • 5.25" Bay: Media Dashboard Card Reader, 6xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, 20pin e-SATA, SATA • Router: D-Link DIR-600 • KB: Logitech G510s, USB, black, 18 programmable G-keys, custom backlit keys, dual 3.5mm audio ports, GamePanel LCD • Mouse: A+ G5-Loki, 2500 DPI, USB • Speakers: Genius SP-U120, 2.0, 3W, USB, Black • Headphones: Skullcandy Hesh 2, AC Milan • Gamepad: Thrustmaster F1 Dual Analog Ferrari 150th Italia Exclusive Edition, 10 buttons, 8-way D-pad • Display: LG Flatron W2243S-PF, 21,5", Full HD, 75 Hz, 40W • Printer: HP Deskjet Ink Advantage 4515 All-in-One • OS: Windows 10 Enterprise x64 + Windows 8.1 Pro x64 • AV: Kaspersky Internet Security 2016
PC2 - CPU: AMD Athlon II X2 240, 2800 Mhz, 65W • MB: ASUS M2N68-AM Plus • GPU: GeForce 7025 (on-board) • RAM: Kingmax DDR2 2GB, PC2-8500, 1066 Mhz, 3W • HDD: Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001, SATA3, 7200RPM, 64MB • DVD-RW: LG GH22NS50, 30W • PSU: Corsair VS550, 550W, 120mm fan • Case: Intex Easy PC, MiddleTower • KB: Logitech Y-SZ49, 8 multimedia keys, White • Mouse: A4Tech N-360-1, 1600 dpi • Speakers: Intex IT-NB30 • Headphones: A4Tech HS-800, 109 dB • Gamepad: Logitech Rumblepad 2 • Display: LG Flatron 194WTS, 19" • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: Kaspersky Internet Security 2017
PC3 - CPU: AMD Athlon 64 X2 4600+, 2400 Mhz • MB: ECS GeForce7050M-M v1.0A • GPU: GeForce 7050 (on-board) • RAM: Buffalo 1GB DDR2, 667Mhz • HDD: Western Digital 640GB Caviar Blue, WD6400AAKS, SATA2, 7200RPM, 16MB • DVD-RW: LG GH22NS70 • PSU: Casecom ATX 450W • Case: No Name • KB: Digittex KB331M • Mouse: Plano MT1091P • Headphones: Gembird AP-860 • Gamepad: Genius MaxFire Grandias Turbo • Display: AOC 7GlrA • OS: Windows XP x64 SP2 Pro + Windows XP x86 SP3 Pro • AV: None
Laptop 1 - Asus X553MA-XX490D, 15,6" • CPU: Intel Celeron Dual-Core N28eo, 2,16 Ghz • RAM: 4GB DDR3, 1600 MHz • HDD: 500GB, 5400RPM • DVD-RWGPU: Intel HD Graphics • OS: Windows 8.1 Pro x64
Laptop 2 • CPU: AMD Sempron 3000+, 1.80GHz • RAM: 512 MB • HDD: 40GB • DVD-RWDisplay: 15" • Mouse: A+ G1-Seth, 2400DPI, USB • OS: Windows XP x86

Palmares competiţii
FIFA 11 Cupa lui Moş Crăciun • Brazilia • Calificări
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IX) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VIII) • Anglia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. VI) • Rusia • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. V) • Anglia • Finalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. IV) • Brazilia • Sfertfinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. III) • Olanda • Grupe
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. II) • Germania • Semifinalist
FIFA 11 WC 2v2 (Ed. I) • Olanda • Semifinalist
FIFA 11 (Ed. XVII) • AC Milan • Grupe
FIFA 11 (Ed. XV) • Juventus • Grupe
FIFA 11 (Ed. XII) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 11 (Ed. VIII) • Liverpool • Grupe
FIFA 11 (Ed. VII) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. IV) • Juventus • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. III) • AC Milan • CÎŞTIGĂTOR Imagine
FIFA 11 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 11 (Ed. I) • Roma • Grupe
FIFA 08 WC (Ed. III) • Brazilia • Locul 3
FIFA 08 WC (Ed. II) • Italia • Semifinalist
FIFA 08 WC (Ed. I) • Franţa • Finalist
FIFA 08 (Ed. VI) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. V) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 08 (Ed. IV) • AC Milan • Finalist
FIFA 08 (Ed. III) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 08 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală (abandon)
FIFA 08 (Ed. I) • AC Milan • Sfertfinalist
FIFA 05 (Ed. II) • AC Milan • Optimi de finală
FIFA 05 (Ed. I) • Juventus • Optimi de finală
Şah (Ed. II) • Semifinalist
Şah (Ed. I) • Sfertfinalist (abandon)
Sylver
Fratele Cel Rău
Fratele Cel Rău

Nume real: Daniel
Puncte de reputaţie: -5

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 18:06

vico din rebelde-angelique boyer :x :x :x

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:01

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:03

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:09

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:13

angelique-vico, asa cum arata in rebelde

Imagine
Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:25

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:30

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:33

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:34

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 21-Mar-2008, 20:35

in rebelde

Imagine
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Următorul
Forum Statistici