NECENZURAT

Fara sens aka psihologie,filozofie,subconstient .. aberatii

Mesajde farasens » 2-Apr-2008, 00:26

La prima vedere nimic deosebit , niciun subiect "senzational" , dar daca pasesti pe treptele blogului vei da de o lume mai interesanta ..

De ce scriu pe blog ?
Cum veşnicul răspuns ar fi “de ce nu?” , eu am să scriu “de flori de păr” . Şi ca să nu mă afum şi de această dată , au înflorit salcâmii . Scriu şi eu , căci am ce face , dar mai încolo . Acum şlefuiesc blocul de cuvinte . Vreau să mă dau în bărci , să scriu ceva interesant . N-am un lac mai pe aproape . Păcat , barca e deja desenată în Paint . Şi cum v-aţi prins , cunosc limba engleză .

Enumeraţie : idei , răspunsuri şi blocuri de cuvinte , o rima , un non-sens , posibil un epitet pe undeva . Nu ştiu pe unde , totuşi îl găseşti cu Google . N-am să fac reclamă personajelor mondene , cu două clase primare , dar cu mai multe secundare . Dau răspunsuri , dar nu-mi pune o întrebare . Cam puţin , dar asta-i tot . Vom dezlega firu-n patru pe pagina principala şi vom afla unde s-a pierdut l-ul . La revedere !

Cine sunt ? [ fara descriere personala , ci doar in stilul blogului ]

Întrebare existenţială . Sau mai bine scris “Asl Pls” . Cine sunt ?

O entitate materială , ceva de genu . Un om , cum am fost învătat de mic să mă numesc . Uite-te în oglindă , n-ai să mă vezi . Dar e mare posibilitatea să ai doi ochi , cum am şi eu tot doi . O simplă analogie , diverse propietăti , design-ul schimbat pe ici pe colo . Am o fobie , mi-e frica că aş scrie , o rima sau un cuvânt în limba engleză .

Nu sunt dezamagit . Chiar arăt bine , deşi mi-aş fi dorit sa nu am corp . Să şi alerg pe o câmpie , pierzându-mi picioarele . Nu pun poză , căci nu-s acasă , sunt plecat să-mi caut picioarele . Şi ca să termin ideea , am terminat de scris descrierea .

Despre ce scriu ? ( In mare )

De fiecare dată când intru la statisticile blogului am o singură curiozitate primară . Ce caută lumea pentru a ajunge pe blog . Nu .. nu mă interesează câti vizitatori am , daca la asta v-aţi gândit

Am să public mai jos o listă cu cele mai fierbinţi căutari :

destinul
nu trăim pe o insulă pustie
poezii fără rimă
fără sens
subconştient
cuvinte fără sens
limite
întrebări de dragoste
Mai sunt câteva , unele singulare altele generate din cele primare de mai sus . Şi totuşi curiozitatea surprinde . Omul nu trăieşte pe o insulă pustie , sau asa vrea să spere . Omul e curios ce-i rezervă destinul şi ce-i dictează subconştientul . Omul e făcut să iubească şi se întreabă despre dragoste . Omul e limitat . Poate pur şi simplu limitele primare de mai sus sunt accidentale , fiind sensul şi topicurile fireşti ale acestui blog .. dar totuşi

Literatura si alte subiecte picante pe scurt ? ( In niciun caz toate )

B-(
farasens
Trecător
Trecător

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde patricia one » 12-Mai-2008, 17:19

Ce frumos ai intrebat si ai raspuns totodata...Ai talent si umor :D
patricia one
Contactaţi Administratorul

Puncte de reputaţie: 0

Forum Statistici