NECENZURAT

Rubrica inimilor de toate felurile

Mesajde vanghelis007 » 14-Mai-2008, 08:05

Acest blog reprezinta de fapt o rubrica a inimilor strapunse, taiate, calcate cu masina, s.a.m.d.
Hai sa fugim prin camerele vaste
Imagine
vanghelis007
Contactaţi Administratorul

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde vanghelis007 » 14-Mai-2008, 08:14

Doamna firfirica,ne intreaba daca sa se marite cu logodnicul pe care l-a gasit pe www.ro.
Raspunsul nostru este urmatorul:

Sigur ca da.Un prieten de-al meu, era orb din nastere.El a intalnit pe www.logodna.ro o femeie, si i-a propus sa se ia amandoi. -Pai cum sa ne luam? -Simplu: Eu pe tine, si tu pe mine. -Bine, a acceptat femeia.Dar tu nu ai niciun defect? -Unul singur, dar este minor. -Esti minor?Sper ca ai trecut de la laptele praf, la mancatul cu lingurita. -Nu draga, minor este handicapul meu, sunt orb din nastere. -Imi pare bine ca esti sincer.Eu sunt o femeie matura.. -Dar cat de matura? -Inca ma tin bine, si nu am nevoie de baston, pentru ca ma tin de pereti. -Asta este bine.Dar alte defecte mai ai? -Am un ochi de sticla, dar sa stii ca este de sticla din aceea de Jena, care imi ofera o oarecare distinctie, ca si printul Charles, cand m-a vazut asa de irezistibila, mi-a pupat mana. -Doamna, nu ma faceti sa fiu gelos.Eu v-am cerut mana.Ori totul, ori nimic. -Dar sa stii ca vad foarte bine cu celalalt, la fel ca un pilot de curse.Pot sa-ti spun dintr-o privire, daca ai portmoneul plin, sau l-ai golit la restaurant cu alte doamne. -Si asta este totul?Mai ai de facut vreo marturisire, ca la ofiterul starii civile, cand o sa spui da, va fi foarte tarziu. -Am sa-ti spun, dar sa stii ca ma cam rusinez. -Da? -Am par pe picioare de mica, incat tata, Dumnezeu sa-l ierte, imi spunea"maimuta lui tata." -Si nu poti sa-l epilezi? -Nu ca este din acela merinos si parintii nu ma lasa sa-l tund. -Mda, asta ar fi o problema.Dar tot este bine, pentru ca la iarna cand o sa fie frig, nu trebuie sa te mai invelesti cu plapuma.
Indiferent de modul in care faci cunostinta cu cineva, important este sa afli cat mai multe despre fiinta respectiva si ea despre tine, ca sa-ti fie usor sa zici da la ofiterul starii civile.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 14-Mai-2008, 20:31

In majoritatea cazurilor, s-a observat ca exista femei frumoase si barbati urati.Dar invers?
Sigur, exista in afara situatiei mai sus mentionate,si cazuri cand barbatii sunt mai frumosi si femeile,au negi pe barbie sau pe nas, mustacioara, par pe picioare si in urechi.Un prieten de-al meu avea o sotie, care facea haltere, si se intelegea foarte bine cu ea.Nu se certau niciodata, pentru ca femeia era tare gospodina, si era suficient sa isi ridice usor tonul, ca gainile sa moara in cotet de moarte naturala si de buna voie, fara ca nimeni sa foloseasca spre exemplu, cutitul sau satarul, ceea ce ar fi adus faptuitorului, condamnarea pe viata, pentru ultraj asupra bunelor moravuri.Dar oricat de perfecta si de frumoasa poate fi dragostea, exista un moment, cand unul dintre parteneri doreste din toata inima sa vada daca sentimentele sunt la fel de durabile si rezistente si de la distanta.Asa se face ca prietenul meu, i-a trimis de pe mare o scrisoare patetica iubitei sale neveste, intr-o sticla de rom pe care op golise mai inainte, si in care ii spunea: "Draga mea.In clipa cand ai sa primesti aceasta scrisoare de la mine, sa stii ca deja sunt mort si ingropat in pantecul unui urias rechin alb, asa cum capitanul Nemo, strabate marile, cu submarinul sau proprietate S.R.L., Nautilus.Dupa orele de doliu pe care ai sa le petreci la coafor si la sala lui Doroftei,te rog, in numele dragostei pe care ti-o port, sa te mariti, ca sa nu ramai singura.Defunctul tau sot, Gica." Al doilea sot, a murit strivit intre sanii femeii, care il tinea strans intre bratele ei gingase ca otelul, de teama ca acesta sa nu calce pe urmele raposatului, si sa se faca marinar. Morala este urmatoarea: De foarte multe ori nu apreciem la justa valoare ce ne ofera viata, si preferam sa ne pierdem existenta noastra firava, cu nesabuinta in bratele naturii, desi aceasta poate sa fie mai cinica si mai rea decat imbratisarea plina de tandrete a femeii pe care o iubim din ce mai ramane, dupa imbratisarea ei infocata
.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 14-Mai-2008, 20:34

Au barbatii urati, succes la sex?
Slava Domnului, puteti sa respirati usurate.Sunt un barbat urat.Acoperit cu blanita, din cap pana in piciare, putin cocosat,( ca Quasimodo,)cu un nas lung si obraznic, sunt fratele cel rau a lui Clarck Gable.Cand eram mic, mama ma confunda intotdeauna cu cainele nostru ciobanesc, care-si vara botul netrebnic si infometat prin oalele ei culinare, mancand intotdeauna ce era mai bun.Ba ataca si oala cu smantana, asa ca vina cadea intotdeauna pe pisica noastra, fiindca cine a mai vazut caine sa manance smantana?Si pe urma, bestia ma tragea de pantaloni sa-i zic la muzicuta si el canta de mama focului, mai ceva ca Costel Busuioc.O data, chiar cineva de la televiziune, a batut la usa, si cand mama a iesit stergandu-si mainile pline de coca, de marginea sortului, a intrebat-o: -Dvs., cantati asa de frumos doamna? -Da, -a raspuns ea, daca vrei, pot sa-ti arat si cum bat masura. Si a intrat sa caute polonicul. O sa va fac o marturisire, dar ramane intre noi, pentru ca si asa curtea este supraaglomerata.Nu stiu de ce, dar toate fetele si femeile, ma adora.Imi mangaie blanita de pe piept si ma intreaba: -E de angora? Si cand incep sa marai la ele, se topesc ca jeleul tinut la soare, si zic ca sunt atat de salbatic si de sexi.Dvs., ce parere aveti?Nu-i asa ca sunt o fiinta aparte? Daca simtiti o ameteala usoara, asta vine de la privirile mele in care arde un foc mocnit, unde, daca o sa mai priviti mult, o sa ardeti ca vrajitoarele din Salem.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 06:26

Despre inselarea partenerului de viata.
Sa stiti ca nu numai femeile inseala barbatii.Si barbatii inseala femeile.Totul depinde cat de artist esti, si de faptul ca nimeni sa nu te prinda asupra faptului.Un prieten de-al meu, era marinar pe o nava de cursa lunga.Nava era mai scurta decat cursa, si ati observat ca niciodata nimeni nu zice ca s-a imbarcat pe o nava lunga pentru o cursa scurta.Cred ca de axceea lucrurile stau de obicei invers.Acest prieten al meu era pe langa marinar, si insurat.Femeia unui marinar, doamnelor si domnilor, este asemenea unui port, in care omul isi trage corabia de uscat, pana cand il apuca iar piticii, si-l indeamna, sa iasa din port, chiar daca la orizont, se vad scapararile fulgerelor, iar marea, dincolo de culoarea aceea cenusie , se leagana, de parca ar fi baut, fara sa respire, cateva butoiae de rom.Asa se face, ca intr-o buna zi, in ciuda preotestelor nevestei,-careia nu mai avea cine sa-i scuture covoarele si sa faca piata,dar spre bucuria copiilor- care sunt pentru marinari, cum sunt barcutele pentru o corabie,-omul s-a imbarcat pentru o cursa lunga, urmand sa se intoarca acasa, abia dupa vreo sase luni, asta, daca, nu avea sa intalneasca pe mare misterioasa balena alba, Moby Dick, care sa-i incurce socotelile.Nava se topeste in orizont, femeia se pune pe asteptat, mai repara acoperisul in timpul liber, mai bate un cui la gard, ca acesta sa nu se darame,mai freaca dusumelele cu petrosin, ba din banii economisiti, repara si patul, ca sa nu se darame, atunci cand se va intoarce din calatoria sa printul marilor.Bun.A trecut timpul, nava se intoarce in port, cu toate panzele ridicate, si toate nevestele de marinari, se insira pe chei, mai ceva ca la comedie. Timonierul calca pe frana, si batrana carapace, acosteaza pufaind in port, pe jumatate adormita.Toate femeile nerabdatoare, si curioase, sa vada ce le-a adus sotii. Fiecare marinar coboara si dupa cantitatea de bagaje, doamnele apreciaza castitatea sotilor lor, pe care ii iau de gat si abia asteapta sa ajunga acasa, ca sa se bucure de comorile lui Aladin ascunse in cufarele misterioase, care gem constipate.Numai prietenul meu, vine cu un buchet de flori.Il intinde consoartei ca un semn de tandrete si a faptului, ca iubirea lui a ramas la fel de aprinsa ca buchetul de trandafiri ofiliti pe care ii tinea cu bratul intins catre femeiA SA. -Asta este tot?- a intrebat femeia, tragand cu ochii la celelalte femei, care se straduiau din greu sa traga de bagaje. -Draga mea, nu am vrut sa-ti rupi manusitele tale scumpe, facand eforturi care ti-ar putea afecta sanatatea. -Acum inteleg eu, de ce Circe i-a transformat pe tovarasii lui Ulise in necuvantatoare, adica in porci.Si a inceput sa-i dea cu florile in cap, semn ca femeile cand nu inteleg simbolurile dragostei, si tandretea cu care sunt tratate, devin razbunatoare.Cred ca daca el i-ar fi spus in mod cinstit,-Draga mea, sa stii ca te-am inselat, si altcineva cara intr-un alt port geamantanele care iti erau destinate,-lucrurile ar fi fost mai bune.Dar totusi, omul a fost fericit, pentru ca nu a cumparat pentru nevasta un kilogram de gutuie, ceea ce ar fi facut ca intalnirea dintre cei doi, sa fie mai grea.
Raspunde
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 18:32

Despre greseli.

Cand cineva greseste, este ca si cum ar fi rupt din tine o bucata de inima.Sigur, poti sa ierti, dar bucata din inima, continua sa lipseaca.Cum vine asta?El sau ea sa isi faca de cap, sa beneficieze de slabiciunea noastra pe care o numim iertare, si sa ramana la alegerea lui daca va mai cadea in recidiva sau nu?Parca sexele sunt egale, sau am visat eu prea frumos?Sunteti de acord ca persoana sa castige de trei ori, iar eu sa pierd pe toate fronturile?Exista in afara dragostei, mandria de a fi om.Ori aceasta mandrie, daca este indreptatita de fapte, este la fel de puternica ca blestemul.O cunostinta de-a nmea, avea un prieten.Dragoste mare, ca apoi sa cada bomba.Tipul se casatoreste cu altcineva.Nu stiu cat de perfecta a fost acea casatorie, dar dupa un timp destul de mare,cineva suna la usa la cunostinta mea.Cand se duce sa deschida usa, cine statea acolo in pragul usii?Fostul prieten."Stii draga mea, am facut o greseala.Lucrurile nu au mers, si de aceea m-am intors la tine."Cunostinta mea, nu a zis nimic, dar a inchis usa.Nu stiu daca ati observat, dar uneori usile au mare dreptate uneori,atunci cand se inchid.Un alt prieten de-al meu, vine mai repede din delegatie, da sa intre in casa, si nu-i raspunde nimeni.Codoasa aceea de usa, era inchisa.Suna el, bate, apoi isi aminteste ca mai avea o cheie, pusa pe undeva.O cauta, o gaseste, descuie si intra inauntru.In dormitor, cand aprinde lumina, ramane blocat.Sotia lui facea zighi-zighi cu o persoana necunoscuta.Evident ca lucrurile s-au deteriorat, tipul sarind pe fereastra in pielea goala, dar si cu cuvertura dupa el, nevasta,cade in genunchi si-si inalta bratele inspre idolul razbunarii cerand indurare: -Iubitul meu sot, vesnicia mea, clipele cele mai minunate ale vietii mele, adoratule.. -Poti sa spui si incornoratule, ca oricum este prea tarziu. -A fost un minut de ratacire.. -Cum naiba poti sa zici asa ceva, cand eu am batut si am sunat la usa de o jumatate de ora? Barbatul, a facut doua lucruri intelepte.A lasat-o pe femeie sa se duca la noul ei iubit, care era insurat si avea si trei copii.A schimbat yala si usa,iar cheile le tine asupra sa.Usa cea veche a sdat-o unui caldarar de pomana, si i-a zis:"Asa iti trebuie daca m-ai inselat."De altfel, pot spune ca usa a ajuns tare rau.Caldararul era betivan, asa ca a vandut-o cu prima ocazie lui bulibasa pe doi poli, si s-a dus de s-a imbatat la prima crasma.Bulibasa a revandut usa unui ciurdar, care a instalat-o la grajd, si acum, toate vacile care intra sau ies din grajd, o plesnesc cu coada.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 18:34

Eu am sa sustin o teorie personala, cu care s-ar putea sa nu fiti de acord, pentru ca adevarul se serveste oamenilor ca la farmacie, sub forma de pastile sau picaturi, in doze menite sa nu produca rau.Doamnelor si domnilor, schimbati-va putin optica si incercati sa vedeti viata in toata splendoarea salbaticiei ei.In jurul Dvs., pasuneaza o multime de animale salbatice,cu instinctele lor primare.Ascunse printre tufe, se zaresc marile carnasiere cu ochii violeti care stau la panda.Sunt asemenea unor umbre gigantice, care se pliaza facandu-se mici si confundandu-se cu mediul, pierzandu-se in iarba imensa.Doar mirosul lor pluteste amenintator si nedefinit in aer,producand ici si colo o strangere de inima, pentru acele vietati sensibile care simt primejdia.Si la un moment dat, bestia sare din tufisuri, se aude un tipat agonic, in vreme ce caprioara este sfasaiata cu brutalitate, iar sangele ei impurpureaza cu suferinta mortii pamantul din jur.Animalutele acelea blajine care au rupt-o la fuga speriate,sunteti Dvs., femeile.Carnasierele ale caror urme va intersecteaza viata, sunt barbatii.Uneori si femeile se dovedesc la fel de salbatice si de rele ca pisicile uriase ale padurii.Specia asta a noastra, desfacuta in doua, ca petalele unei flori,este o specie de vanatoare si de vanat.Deci orisicat vi se va vorbi despre intelegere, de dragoste si sentimente umane, acestea sunt izvorate din faptul ca s-a ales la un moment dat sa traim impreuna ca o singura specie, sunt cuvinte ale legii convietuirii.Dar animalul salbatic ramane intotdeauna in umbra fiintei noastre, si este gata sa sara si sa sfasie continu.Pentru ca el nu stie decat de legea sangelui.Pentru ca viata, este ca o prada, iar vanatorii si vanatul, sunteti voi insiva.Va plangeti de nestatornicie in iubire?Da.Exista aceasta nestatornicie, pentru ca omul s-a nascut si s-a format inainte de a intra in societate, ca o fiinta poligama.Aceasta stare, face parte din instinctele primare.Cand un barbat va inseala, o face potrivit instinctelor primare, care lui ii spun ca viata este plina de primejdii, si ca trebuie sa actioneze rapid, folosind functia de reproducere, pentru a-si perpetua specia, fiindca maine, s-ar putea sa fie prea tarziu.Daca nu ma credeti amintiti-va ca turcii isi construiau haremuri, in care aveau nu o singura femeie, ci sute de femei.Amintiti-va ca regii din vechime, Darius, XerxeI, posedau mai multe sotii si foarte multe concubine, pentru placerile lor personale, dar si pentru a asigura perpetuarea speciei, in conditii deosebite, tinand cont ca aceste femei trebuiau sa se incadreze in niste norme de frumusete.Nici Solomon, sau David, nu au facut exceptie de la regula, iar rapirea Sabinelor, in istorie, nu se refera numai la lipsa de femei frumoase de pe piata, ci si la instinctul de vanator al oamenilor, care smulgeau prada ravnita din ghiarele vietii, in scopurile lor egoiste.Ceea ce se intampla astazi, este acelasi lucru.Instinctele primare de vanator si de carnasiera, sunt ascunse sub infatisarea unei fiinte intelectuale, care poarta ochelari, si care sunt trezite la viata de aparitia unei noi victime ce ii trezeste interesul,dincolo de toata educatia sociala pe care a primit-o si pe care o inlatura cu o mare usurinta, pentru a-si urma instinctewle care l-au schimbat din nou, intr-o fiara.Va atrag atentia, ca in orice om-barbat sau femeie,-se ascunde un vanator sau un animal feroce, care abia asteapta sa vaneze cand se iveste prilejul.Fii foarte atent omule, pentru ca victima urmatoare, s-ar putea sa fii chiar tu.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 18:35

Comentarii

Eram sigura ca numai un barbat putea asterne randurile lungi de mai sus. In viziunea mea sunt complet false. Nu toti am ramas la nivelul de animale. Nu generaliza. "Rumega" mai bine ideile pe viitor, alaturi de specia ta (in care intra si masculi si femele deopotriva).
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 18:36

Stimate vanghelis007, teoria dumitale e sustinută de un suport solid sau este doar o justificare lamentabilă a unei conduite itresponsabile? Dac-ar fi asa, atunci omul nu si ar justifica prin nimic existenta, iar divinitatea ar trebui să se ascundă...
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 18:38

Raspuns:Draga Myself.Din nefericire, "viziunea" noastra, nu constituie un argument.As putea spune fara rautate, ca substituie foarte comod lipsa de argumente.Ori de la o fiinta rationala, astept argumente logice, nu viziuni, care sa combata cele spuse de mine.Cand scrii ca "nu toti am ramas la nivelul de animale",deja ti-ai fisurat viziunea, pentru ca ai recunoscut existenta lor printre oameni.Dar noi suntem animale, prin insasi natura creatiei.Tu diferentiezi omul de animal, prin aceea ca omul are masina mica si animalul nu are?Sau ca fumam ca niste dragoni si ne imbatam ca niste "oameni" pana cadem sub masa?Vrei dovezi?Deschid pentru tine ziarul Can-can de astazi, si citesc: "1000 de oameni au plans-o pe Cosmina."Este un lucru omenesc, nu-i asa?Si pe pagina 4 citim: "Viata Cosminei,"0" lei de la C.F.R."(Pana ieri, responsabilii cu moartea fetei, nu s-au sinchisit sa stabileasca despagubirile in acest caz tragic"La atat se reduce pierderea unei vieti omenesti?La plata unei sume oarecare?Nu era mai bine ca C.F.R.-ul sa faca totul ca astfel de accidente sa nu se produca?Viata ta Myself, la cat se va reduce, daca urcandu-te intr-un mijloc de transport,ai sa ti-o pierzi in mod stupid?La cateva sute de oameni inlacrimati si la cateva hartii de un milion, ca sa fii ingropata crestineste?Tu zici sa nu generalizez?Hai sa particularizam.La pg.5, citesc(poti sa verifici): "Andreea si Petrisor, gesturi sexy pe scena"/Cantareata blonda, si-a aratat iar chiloteii."Sau la pg.9: "36 de aurolaci,au luat credite de la sapte banci din Galati, cu acte false."Stiti care este ironia cea mai crunta?Finalul articolului, care abunda de umor negru: "...iar cei 36 de oameni fara adapost,sunt anchetati in libertate."Care libertate, Myself?Aceea de a face foamea, aceea de a te ascunde in canale, aceea de acauta o bucatica de paine muceda, in gheenele de gunoi? Unde sunt oamenii despre care vorbesti?Specia mea, sunteti voi toti.Ea este alcatuita din oameni care mor din vina altora si nu li se da nicio un drept.Ea este alcatuita din blonde care isi arata chiloteii in public, si toata lumea aplauda frenetic, in vreme ce o femeie batrana, cauta printre sobolani,o bucata de paine, pe care un copil razgaiat a aruncat-o la gunoi, pentru ca vroia cornuri cu lapte si marmelada.Ai dreptate Myself.Uneori este mai bine sa rumegi, si sa fii cu adevarat animal, decat sa traiesti printre oameni.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 15-Mai-2008, 18:39

Pentru Cor.Ai dreptate Cor.Sunt o fiinta iresponsabila.Si intr-adevar, Dumnezeu s-a ascuns.Si-a facut acte false si a emigrat in Brazilia
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 17-Mai-2008, 14:54

Este greu sa iubesti?-intreaba o forumita.
Ba nu este de loc greu sa iubesti.Un prieten de-al meu avea un prun.Dupa ce s-a despartit de sotie din motive numai de ea stiute, pe care nici ea nu le cunostera prea bine pe toate,omul s-a indragostit asa de tare de prunul lui,ca-si facuse un pat sub el si dormea vara afara.Numai cand ploua, intra in casa dar si de acolo se uita la prunitza (prunitzul)lui cu binoclul, ca sa nu-l insele cu cineva.Dar si prunul il iubea pe el atat de puternic, incat ii daruia cele mai frumoase sentimente ale lui, inclusiv prunele, din care spre toamna el facea magiun, gem si tzuica.De multe ori il auzeam spunandu-mi:"Dragul meu, iubirea este ca tzuica.Din ce iubesti mai mult, din aia te imbeti mai tare."Si tu cum faci ca sa-ti mentii dragostea mereu treaza si preoaspata?-il intrebam curios."Foarte simplu,-adauga el.Beau cu masura."
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 17-Mai-2008, 15:08

Cum pot comunica cu sotul, pentru ca vad ca nu intelege de vorbe.Mai exista si alte posibilitati de comunicare, despre care nu stiu inca nimic?
De regula piciarele comunica mai greu intre ele.Dar ideea lui Mihai Rock 7, iradiaza de atata splendoare, incat merita urmarita.Ea spune in felul urmator:"Ai ascultat draga mea de piciorul stang, si ai vazut ca nu este bine.De aceea casatoria ta a mers pe pe partea stanga a carosabilului, care se cheama viata.Acum, asculta si de piciorul drept, ca de aia se numeste asa, fiindca a facut dreptul.Sa vezi ce iese. Eu, ca sa nu ma incurc, mi-am numit picioarele Gica si Suzuki.Gica, este obraznic rau.Vorbeste urat si intoarce capul dupa toate fetele de pe strada.Suzuki este ceva mai cocolosit.Ii place sa mearga cu masina,zice intotdeauna :"sarut mana" si se sterge permanent la nas.Stii ce trebuie sa faci?Ceea ce nu ai mai facut pana acum.(Cel care a scris pentru tine, este Gica.Da' nu spui la nimeni, da?)O alta solutie, este la indemana ta.Ori bagi in el ca intr-un spital, pentru ca barbatii sunt ca niste vitelusi care se simt excelent cand ii scapi la iarba verde,ori il bagi pe el in spital, si tu te angajezi asistenta medicala la salonul lui, astfel ca sa se indragosteasca in mod iremediabil si fatal de tine.Pentru a-l interna, trebuie sa aiba macar un cucui in frunte, asa ca poti incerca cu polonicul.Daca este prea usor, este buna si oala cu ciorba de zece kilograme.Poti sa i-o pui in cap, dupa ce a mancat ciorba, si zici ca a vrut sa se joace cu tine de-a Ivanhoe, dar nu i-a mai iesit casca.Cu oala in cap, chiar daca el neaga cu desavarsire si zice ca esti nebuna, nu se aude nimic, decat un vuiet care poate fi interpretat diferit de catre medici:fie ca o dischinezie biliara, fie ca o tumora buco-cerebrala,care i-a crescut din cauza stresului in spinare.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 18-Mai-2008, 13:20

Despre falsitate
.Falsi din barbita, pana in unghiile de la maini si de la picioare.Eu am avut un prieten, care era atat de fals, incat a trebuit sa ma duc cu el la bijutier ca sa-mi confirme negru pe alb.Si pe urma, bijutierul mi-a dezvaluit misterul.Era suflat cu aur, dar de fapt era un fel de aliaj stralucitor care inlocuieste aurul pentru scurta vreme, apoi ruigineste.Refacerea vietii, este un lucru extrem de greu.O colega de-a mea si-a refacut viata, dar cand s-a uitat in oglinda, nu s-a mai recunoscut.A trebuit sa se uite in buletin ca sa vada ca ea este.Un amic, s-a despartit de nevasta lui, pentru ca nu se mai intelegea cu ea.El ii vorbea romaneste, si ea il batea nemteste.Dupa o saptamana, l-am intrebat ce are de gand sa faca.-Ma insor.-mi-a spus el.Si-a luat o femeie, care batea la el ca la fasole.-Ei, cum este?-l-am intrebat dupa cateva luni.-Bine, chiar foarte bine.Am gasit o femeie foarte energica, care stie artele martiale mai bine decat Ciki Cean.Dar sa stii ca uneori mi-e dor de fosta nevasta.-Cum asa?Aia nu te snopea?-Ba da, dar dadea mai cu mila.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 2-Iun-2008, 21:41

Cum poti scapa de pretendentii nesuferiti

Sa-ti spun ceva.Un tip o placea pe sora-mea.Noua nu ne placea de tip, si nici sorei mele.Cum sa scapam de el? L-am invitat la masa.Dar pana sa se serveasca masa, i-am sugerat sa stam in camera Morganei, ceea ce el a acceptat foarte bucuros.
-Sora-mea ma inebuneste.De cand a venit de la.. a capatat o fobie.Ii place sa faca curatenie excesiva.
-Da?
-Uita-te si tu.A uitat carpa de srers praful, pe Biblioteca.
Si cand am tras carpa, ea s-a desfacut, si era plina de sangele gainii pe care o taiase unchiul nostru, cateva minute mai inainte.
-Ooops!-am exclamat eu, si am strans repede carpa,din care a cazut un inel.
-Sio i-am spus sa nu mai taie degetul inelar, uita-te si tu cat sange a curs.
Gigel, a facut ochii mari, ca putea tine noaptea, locul farului de la Constanta.
-Dar vino sa stam aici pe pat.Este patul ei.Vrea sa te invite dupa masa, sa stati amandoi aici si sa-ti arate un album cu fotografii.Stai sa aranjez putin perna.
Soi in timp ce aranjam perna, am facut sa se vada un cutit, cu lama lumga, si manerul din corn de caprioara.
-Asta este pentru tine.
Si cu mana am facut gestul acela care sugereaza taierea gatului.
-Dar un..un..unde a fost sora ta?
-Nu ti-a spus

-Nu mi-a spus.
-La Sopoca, sectia furiosi.A stat cu Hitchkok, cu Nosferatu, si unul care avea mereu gura plina de sange.Dragos, nu Dragos..Dracos.., Ba nu.Se numea Dracula.Ea a fost data afara de la ospiciu, dupa ce i-a mancat o ureche cruda lui Nosferatu.Ea il botezase Nesuferitu.Gigel, se cutremura.Intelese ca numele noastre sunt de fapt false si ca noi eram de fapt noua familie, Adams.
-Fii atent.Daca ti se da la masa, o supa din care ies aburi verzi, inseamna ca este dreasa cu cianura.Gustul de migdale amare, face supa sa fie desavarsita.Ai mancat vreodata?
-Nu.-a zis Gigel care devenise verde, ca un cadavru care a stat o luna de zile intr-un beci fara incalzire centrala.Si l-am vazt ca o rupe la fuga grabit, uitand de dragoste si de toate celelalte.
-Cum a fost?-M-a intrebat sora-mea, care rasfoia fascinata capitolul cinci, din Cartea Mortilor, editie completa, de Zombi Cimitirescovici.
Am mormait ceva, si ea a izbucnit intr-un ras ca de cal in agonie, pe care il calcase o masina cu premeditate pe trecerea de pietoni.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 7-Iul-2008, 07:29

Eu, m-am daruit iubitei mele de doua ori:De intai martie, ziua martisorului, si de ziua de opt, care asa cum este mentionat si in cartile de istorie,(vezi capitolul:cresterea si descresterea imperiului otoman, rolul femeii in razboiul troian si celelalte conflicte casnice, plus compediul:Cum sa scarmanam barbatii si sa-i aducem pe drumul virtutii cu mijloace de convingere nepoluante,) este ziua femeii.Dupa aceea nu m-am mai daruit ei, pentru ca incepea postul pastelui, si ea a trebuit sa treaca pe regim cu lactate si alte vegetale, si sa mearga la biserica, ca sa-i spuna lui taica popa, toate prostiile pe care vroia sa le infaptuiasca cu subsemnatul si nu a avut timp.Aceasta daruire, nu se face asa, pur si simplu. Ia mergeti Dvs. pe strada si strigati din toate puterile: -Hei, vreau sa ma daruiesc. In mod sigur, nu va baga nimeni in seama, doar vreun binevoitor, care o sa telefoneze incognito la112, ca sa va ridice salvarea sau politia infirmiera, pentru deranjarea linistii publice, care doarme, dar ramane vigilenta, pana la moarte, adica, pana se scoala din somn.Daruirea se face in urma unor pregatiri temeinice.Trebuie sa faci mai intai baie, ca sa nu mirosi ca o maimuta vaduva, sau pe care a calcat-o trenul, si a ramas acolo, ceva mai mult de trei zile.Iti tai unghiile de la maini si de la picioare, iti tunzi parul, ca sa nu-i intre iubitei tale in ochi, cand ai sa-i mangai obrajii cu pleoapele tale productie autohtona.Iti afisezi zambetul tau cel mai romantic, iar daca la verificarea in oglinda, arata cam stirb, nu este rau sa treci pe la dentist.Te spreiezi, si in loc de cravata, iti pui o fundita rosie care face bine impotriva deochiului.In buzunarul de la piept, iti lipesti un ecuson, pe care sa scrie cu litere mari, dar nu exagerate, pentru ca ar putea ca iubita sa intre la banuieli:"Cadou de opt martie, pentru iubita mea.Obiectul(cadoului, fireste,adica, propria noastra persoana glazurata cu parfum si un zambet gen Clarck Gable) ,se foloseste, dupa indepartarea ambalajului.Este bine ca pentru incepatoare si incepatori, sa se foloseasca semnul exclamarii.Si pentru a preintampina orice defectiune, nu ar fi rau ca sa se puna intr-unul dintre buzunare, instructiunile de folosire.Se serveste la o cafea sau un coniac fin, restul decurgand de la sine.Pentru orice eventualitate, puteti apela la maestrul de ceremonii care va poate arata la un pret modic,in mod practic cum sa va descurcati.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 28-Aug-2008, 20:54

Suzuki se ducea cu calul la pasune.Deodata vede pe marginea santului, o femeie beata moarta.Un caine, o lingea la gura si ea, in delirul ei ii spunea acestuia:
-Nu ma mai linge dragul meu atata, ca ma umpli de purici si de capuse[size=18]
[/size]
Ultima oară modificat de vanghelis007 pe 28-Aug-2008, 21:02, modificat 1 dată în total.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 28-Aug-2008, 21:01

Viata reala, este plina de cifre si statistici.-imi povesti intr-o seara Suzuki.
-Nevasta ta este contabila?-l-am intrebat eu.
-Nu.Este medic stomatolog.Trebuie intotdeauna sa fiu atent cand sunt pe langa ea si sa-mi tin gura inchisa,ca-mi vede cariile de la distanta, de zici ca are raze Roengen, in priviri.Totusi eu nu inteleg un lucru.Cum de le vede pe cele rele iar despre cele bune nu spune nimic?Si fii atent, are o oroare inascuta pentru matematica.Am impresia ca nu este atenta cand ii spun cat m-a costat piata astazi, sau cand cumpara ceva pentru mine si pentru ea.Cred ca vanzatorii o inseala, fiindca lucrurile ei o costa mai mult decat ale mele.Sau poate ca cifrele o lasa rece?Tu ce zici sa fac in situatia asta?
-Sa inchizi frigiderul.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 28-Aug-2008, 21:06

Ascultand zodiacul despre tauri, Suzuki care era si el taur, dar din alte cauze domestice(printre care se numara faptul ca era vegetarian), cand ajungea la calitatile taurilor, ii dadea telefon lui Gica si ii spunea:
-Ia asculta frate, ce zodie frumoasa am.
-Bine, Suzuki, foarte bine.Dar acolo mai scrie si ca taurii sunt rai, lenesi si perversi.
-Acela este zodiacul nevestei tale.-ii raspundea Suzuki grabit
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 28-Aug-2008, 21:10

O pasare l-a intrebat intr-o zi pe Suzuki:
-Mai Suzuki, tu poti sa zbori?
-Vai draga, ma subestimezi...
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 29-Aug-2008, 06:34

Suzuki, se certa intr-o zi cu nevasta-sa.Aia, dupa ce-l injura cum putu ea cu polonicul, Suzuki, incepu sa demoleze garajul, iar sotia, dormitorul conjugal.Si o tinura tot asa cu argumente si contra-argumente, pana prapadira toata casa in care locuiau.Trece pe acolo o vecina si o intreaba pe nevasta lui Suzuki.
-Ce s-a intamplat draga?A trecut o tornada peste casa voastra?
-Nu, draga, m-am certat cu idiotul de barbat al meu.
-Da, dar in loc sa-l demolezi pe el, vad ca ai demolat casa?Asta ce ti-a facut?
-Nimic.Dar nu-ti face probleme.Cearta este constructiva.Deja, pe masura ce o daramam pe prima, o si proiectam pe aceea pe care vreau sa o construiesc.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 29-Aug-2008, 06:36

-Dragul meu,-il intreaba Suzuka pe Suzuki,-este adevarat ca esti nascut in zodia taurului?
-Da, draga mea.Dar de ce ma intrebi?
-Cand erai tanar si fara coarne, aratai mai bine.
-De ce spui asta draga mea?
-Pai am auzit-o pe nevasta lui Gigel, spunandu-i aseara la poarta lui barbatu-sau:
-Uite-l si pe boul ala de Suzuki.
Ultima oară modificat de vanghelis007 pe 29-Aug-2008, 07:14, modificat 1 dată în total.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 29-Aug-2008, 06:39

Cei doi gemeni din burtica lui Suzi, discutau intre ei:
-O ele bebe...tu ce ai de gand sa faci?
-Ng,,,Inc...
-Am inteles.Dar dupa ce iti trece sughitul?
-Cred ca nu mai pot sa ma abtin.Ma nasc.Si pe urma, este si nasol aici, in garsoniera asta, in care nici macar nu poti sa te misti.Vreau ceva, cel putin cu doua camere.Dar tu?
-Bu...Bu...Eu mai stau.Daca ma nasc acum, inseamna sa fiu in zodia Taurului.Ori am tras si eu cu urechea cand mama vorbea pe net si spunea ca Taurii sunt niste animale periculoase,ba dupa ce ca sant si putin mai prostuti, au si coarne.Asa ca am sa cobor la statia urmatoare.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 29-Aug-2008, 06:48

Adevarul se gaseste intotdeauna intre ceea ce acceptam si ceea ce respingem.Un om manca o gogoasa.Celalalt, rontaia un covrig cu susan.Fiecare zicea ca ceea ce mananca el, este mai bun decat ce mananca celalalt.
-Dati-mi voie sa musc din gogoasa si din covrig si am sa va spun care este adevarul-Le spuse Suzuki.
Dar nici unul nu se indura sa-i dea voie lui Suzuki sa guste din gogoasa sau din covrig, asa ca fiecare ramase la adevarul pe care-l descoperise, iar Suzuki isi cumpara de un leu seminte, pentru ca nu avea bani suficienti de tigari.
Imagine
vanghelis007

Mesajde vanghelis007 » 29-Aug-2008, 06:51

-Sa nu te incurci niciodata cu un barbat insurat.-i-a spus Gica lui Suzuki.
-Mai Gica, tu ai inebunit?Dar mie imi plac numai femeile.
-Dar ce, ele nu sunt maritate?
-Si atunci ce e de facut?
-Astepti si tu pana da divort unul dintre ei.
Imagine
vanghelis007

Următorul
Forum Statistici