Imagine 2016 - An electoral Imagine

Moderatori: Paulici, bb_girl, sabinaeniko, Katutza

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Dl. Cerchez

Mesajde FlorinLP » 11-Noi-2007, 16:25

Metin Cerchez - depasit de democratie, modelul clasic de persoana care se lauda cu studiile(PS: vedeti, n-a zis nimic si cei 7 ani de acasa) si care vrea sa impresioneze prin situatia grea prin care a trecut de-a lungul anilor. Nu vad un alt forumist sa faca asta, desi sunt convins ca multi sunt cu studii superioare pe acest forum. Domnule Cerchez, toate aceste studii nu aduc de la sine si inteligenta, moralitate. Tupeu, nesimtire sunt cuvinte ce va caracterizeaza in aparitiile TV. Pe langa acestea, se pare ca veniti la emisiuni dezinformat si va dati cu parerea. Nu numai ca nu sunteti la curent cu discutiile din fiecare seara, dar nu stiti nici comunicate ale parchetului, date cu 2-3 zile inainte. E bine ca le aflati in direct, pentru a intari oamenilor parerea pe care le-ati format-o. Inteleg ca ati impresionat familie, rude, etc cu studiile Dvs, dar la OTV nu e concurs pentru ocuparea unui job. Trebuie sa recunosc, Mirela, blonda, va intrece - Clasica femeie ne...fericita, cu gura mare, ca o tzatza de la tzara, orientata dupa cum bate vantul (cred ca lipsa de inteligenta, incapacitatea de a face un scenariu dupa tot ceea ce se stie, o face sa fie usor influentabila de parerile unora, pe care ea ii vede ca pe niste genii). Astept sa va sustineti punctul de vedere cu inteligenta, nu cu eventuale scanari ale diplomelor...
FlorinLP

Reclame

Mesajde Vizitator » 11-Noi-2007, 16:38

Baieti,haideti sa va invat cum se fac afacerile.Deschidem o toaleta publica,pentru ca este pacat ca oameni de bine sa-i doara burtica si sa nu aiba unde sa faca,decat in proprii lor pantalonasi.Alaturi deschidem si un restaurant cu oua fierte si pilaf turcesc,fiert cu carne de batal.Pentru cei care au junghiuri burticiale,le recomandam toaleta ca prima urgenta.Aceasta este buna si pentru cei constipati.Un vizitator a recomandat mierea,altul supozitoarele,si cel de-al treilea zeama de varza.Dupa ce pacientul se constipa sau se desconstipa,dupa caz,il invitam la discutii.Daca nu-i place,il dam pe mana doctorului Lazarus,care se descurca el si fara sfaturile noastre.Pretul de intrare,la toaleta desigur,va fi dupa calitatea fundului care intra inauntru,si daca s-a platit pentru el vreo suma importanta de asigurare.Dar acum,la sfarsit,ca intre barbati,sau ca intre smecheri,voi n-aveti alte lucruri mai bune de facut?Va mai dau eu o idee:cresteti gaini.Dar nu cu gatul golas,ci din acelea incrucisate cu papagali.Sa strige cand fac cate-un ou.
Vizitator

Re: Dl. Cerchez

Mesajde ANDY » 11-Noi-2007, 19:15

FlorinLP scrie:Metin Cerchez - depasit de democratie, modelul clasic de persoana care se lauda cu studiile(PS: vedeti, n-a zis nimic si cei 7 ani de acasa) si care vrea sa impresioneze prin situatia grea prin care a trecut de-a lungul anilor. Nu vad un alt forumist sa faca asta, desi sunt convins ca multi sunt cu studii superioare pe acest forum. Domnule Cerchez, toate aceste studii nu aduc de la sine si inteligenta, moralitate. Tupeu, nesimtire sunt cuvinte ce va caracterizeaza in aparitiile TV. Pe langa acestea, se pare ca veniti la emisiuni dezinformat si va dati cu parerea. Nu numai ca nu sunteti la curent cu discutiile din fiecare seara, dar nu stiti nici comunicate ale parchetului, date cu 2-3 zile inainte. E bine ca le aflati in direct, pentru a intari oamenilor parerea pe care le-ati format-o. Inteleg ca ati impresionat familie, rude, etc cu studiile Dvs, dar la OTV nu e concurs pentru ocuparea unui job. Trebuie sa recunosc, Mirela, blonda, va intrece - Clasica femeie ne...fericita, cu gura mare, ca o tzatza de la tzara, orientata dupa cum bate vantul (cred ca lipsa de

inteligenta, incapacitatea de a face un scenariu dupa tot ceea ce se stie, o face sa fie usor influentabila de parerile unora, pe care ea ii vede ca pe niste genii). Astept sa va sustineti punctul de vedere cu inteligenta, nu cu eventuale scanari ale diplomelor...

Stii problema stimatilor invitati de la OTV nu este prostia sau sau nefericirea ci faptul ca acest caz a devenit o chestie mult prea personala pt ei . Ma uitam acum 2 serii la fata lui Lazarus ( cand detectivul din Germania afirma ca ca a vazut-o pe Elodia ) era descompusa cred ca daca aceasta femeie ar apare ar fii in stare sa o omoare el . Mai multa obiectivitate nu ar strica in cazul lor ( si ma refer la ambele tabere )
ANDY
Cunoscut
Cunoscut

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde murfatlar » 11-Noi-2007, 19:26

Kamy ,dupa cite vad ,astia pun botul la orice vrajeala.

ginditi,reflectati,expuneti si nu acuzati....!
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

buna seara

Mesajde BOGDANGEORGE » 11-Noi-2007, 21:34

stie cineva adresa de email a d-lui cherchez
BOGDANGEORGE
Trecător
Trecător

Re: buna seara

Mesajde murfatlar » 12-Noi-2007, 17:39

BOGDANGEORGE scrie:stie cineva adresa de email a d-lui cherchez

prost ar fi sa o publice! chiar ii recomand sa stea linistit ,altfel risca.
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde kamy_kam » 12-Noi-2007, 20:31

d-l spanu m-a ametit ieri de tot :) :) :)
asteptam vesti din germania :) :)
aveti grija cu turcii :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde Vizitator » 14-Noi-2007, 08:16

ANDY scrie:
FlorinLP scrie:Metin Cerchez - depasit de democratie, modelul clasic de persoana care se lauda cu studiile(PS: vedeti, n-a zis nimic si cei 7 ani de acasa) si care vrea sa impresioneze prin situatia grea prin care a trecut de-a lungul anilor. Nu vad un alt forumist sa faca asta, desi sunt convins ca multi sunt cu studii superioare pe acest forum. Domnule Cerchez, toate aceste studii nu aduc de la sine si inteligenta, moralitate. Tupeu, nesimtire sunt cuvinte ce va caracterizeaza in aparitiile TV. Pe langa acestea, se pare ca veniti la emisiuni dezinformat si va dati cu parerea. Nu numai ca nu sunteti la curent cu discutiile din fiecare seara, dar nu stiti nici comunicate ale parchetului, date cu 2-3 zile inainte. E bine ca le aflati in direct, pentru a intari oamenilor parerea pe care le-ati format-o. Inteleg ca ati impresionat familie, rude, etc cu studiile Dvs, dar la OTV nu e concurs pentru ocuparea unui job. Trebuie sa recunosc, Mirela, blonda, va intrece - Clasica femeie ne...fericita, cu gura mare, ca o tzatza de la tzara, orientata dupa cum bate vantul (cred ca lipsa de

inteligenta, incapacitatea de a face un scenariu dupa tot ceea ce se stie, o face sa fie usor influentabila de parerile unora, pe care ea ii vede ca pe niste genii). Astept sa va sustineti punctul de vedere cu inteligenta, nu cu eventuale scanari ale diplomelor...

Stii problema stimatilor invitati de la OTV nu este prostia sau sau nefericirea ci faptul ca acest caz a devenit o chestie mult prea personala pt ei . Ma uitam acum 2 serii la fata lui Lazarus ( cand detectivul din Germania afirma ca ca a vazut-o pe Elodia ) era descompusa cred ca daca aceasta femeie ar apare ar fii in stare sa o omoare el . Mai multa obiectivitate nu ar strica in cazul lor ( si ma refer la ambele tabere )

SUNT CU TOTUL DE ACORD , EXACT LA ASTA M-AM GANDIT SI EU, SI MAI AM O PARERE DESPRE DOMNISOARA MIRELA........ESTE O TATA, SI IMI PARE RAU PT-CA LA INCEPUT A FOST O SIMPATICA, DAR DECAND CU DETECTIVUL DIN GERMANIA ,...........M-AM SCHIMBAT PAREREA , SI NICI NU MAI MA UIT LA OTV
Vizitator

Mesajde Vizitator » 14-Noi-2007, 08:17

Anonymous scrie:
ANDY scrie:

SUNT CU TOTUL DE ACORD , EXACT LA ASTA M-AM GANDIT SI EU, SI MAI AM O PARERE DESPRE DOMNISOARA MIRELA........
Vizitator

Mesajde foxi » 14-Noi-2007, 11:42

Ma tot gandesc la proverbul"ESTI TURC''!vis-a-vis de dl. cerchez!telespectatorii inteligenti!!cei care va dau dreptate?sau cei care va vor alege?de la mine o taiere de pe liste!azi una,maine alta si gata cu deputatia!
nu incerca sa fii ce nu poti!
foxi
Cunoscut
Cunoscut

Re: despre jignire in general

Mesajde Vizitator » 14-Noi-2007, 22:19

metin cerchez scrie:citesc cu placere jignirile aduse si vreau sa vad pina unde puteti ajunge...referitor la faptul ca am ajuns deputat sigur nu s-a datorat voua...Sint nepotul actorului ,decedat, hamdi cerchez dar tatal meu afost infirm,handicaoat si va rog ca pe el si mama mea sa-i lasati sa se odihneasca in pace ...au fost oamaeni simpli mama avea 4 clase iar tata saracul a lucrat asa infirm pina a murit...am ramas orfan si am facut lic mircea c batrin din c-ta ,ase si drept fara ajutorul dvs am fost ziarist la primul ziar anticomunist baricad a impreuna cu regretatul eduard victor gugui ,am lucrat in pres etc ...tine de a lamuri citeva lucruri..nu mi-e rusine de nimic din trecutul meu iar ca orice om am si gresit ,poate...ca deputat am avut cele mai multe intrebari ,interpelari si intiative legislative intre 2000-2005..cele mai imp...locuinte pte tineri .salariu minim pe economie atunci 5 mil lei .stema pe drapelul romaniei si nu al turciei, ziuz omului bun in 16 decembrie,etc etc...in acest timp nu prea am vazut parlamentari romania sa se lupte ca mine ptr poporul riman dar asta e o alta poveste,,ce va opreste daca aveti valoare sa iesiti la otv..nu va convine persoana mea ptr ca poate fara falsa modestie am invatat mai mult ca dvs ,ok exista un buton ,prin care dati pe alt post...eu va respect parerila asa ca ar fi normal ca si dvs sa mi le respectai...am un principiu in viata ...fa rau celui care ti-a facut rau...eu ce rau v-am facut...nu toti putem sa avem aceleasi parei ...acest lucru se numeste civilizatie ,democratie ...va respect si sa ne vedem din nou la otv...faptul ca va uitaiti la mine ptr a ma jigni imi dovedeste ca in continuare incomodez mult si asta ma face fericit ...cu stima metin cerchez

postati-va adresa de e-mail va rog
Vizitator

Mesajde kamy_kam » 15-Noi-2007, 17:54

eu chiar vreau sa inceteze atacurile la persoana! :|
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde murfatlar » 15-Noi-2007, 17:56

lasa-ti mai omul in pace! nu-l mai denigrati si besteliti! [-X
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

pt Metin Cherchez

Mesajde adydulce » 21-Noi-2007, 13:26

Cam penibil sa te astepti sa fi respectat atata timp cat domnia voastra nu respectati oamenii de langa dumneavoastra...
Si ce sa faci ... ar fi trebuit sa va ganditi inainte sa iesiti pe sticla cu comportamentul asta... oamenii va vad si va judeca...
ar fi multe de spus vis a vis de subiect dar mie teama ca puterea dumneavoastra de a intelege este departe de ceea ce dorim noi telespectatorii sa spunem...
sunt sigur ca daca veti mai aprea la DD si veti arata respect fata de cei ce cred altceva decat domia voastra alta va fi reactia publicului.

asa ca domule Metin vedeti-va de treaba si lasa-ti lumea in pace...
mai e o posibilitate ... daca nu puteti sa va schimbati atitudinea... stati acasa si lumea nu o sa va mai injure...
voteaza ceea ce crei ca s-a intamplat cu Elodia pe www.celebritati.org sute de albume mii de poze
adydulce
Trecător
Trecător

Caracteristic

Mesajde andywest68 » 26-Noi-2007, 00:30

andywest68

Mesajde murfatlar » 29-Noi-2007, 16:46

fii impartial,dulcisor;nu-i singur Metin care da cu bita-n balta.

pe mine ma scoate din sarite acest domn Spina cu pielea aceea tuciurie si oboceiuri de satra;vorbeste peste interlocutor,una la mina,ii faci observatii si o tine pe a lui iar colac peste pupaza ,deviaza de la subiect si o invirte dupa coada ,crezind ca ne abureste cu.....cultura lui. >:P
murfatlar
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde stela49 » 4-Dec-2007, 15:58

murfatlar scrie:lasa-ti mai omul in pace! nu-l mai denigrati si besteliti! [-X

draga, tu chiar nu vezi ca se denigreaza singur, prin tot ce debiteaza? mi-a lasat un gust amar, acest ales al poporului, care imi aduce aminte de cultura impresionanta a celei care odata a fost savant de renume mondial... nu este vina lui, el mai multe- asa cum si spune, nu poate, caci este produsul familiei si educatiei sale.. vina ne apartine ca nu putem inca sa discernem diamantul de nechina! :-?
Stela Balasoiu
stela49
Trecător
Trecător

Mesajde emi25 » 4-Dec-2007, 20:36

stela49 scrie:
murfatlar scrie:lasa-ti mai omul in pace! nu-l mai denigrati si besteliti! [-X

draga, tu chiar nu vezi ca se denigreaza singur, prin tot ce debiteaza? mi-a lasat un gust amar, acest ales al poporului, care imi aduce aminte de cultura impresionanta a celei care odata a fost savant de renume mondial... nu este vina lui, el mai multe- asa cum si spune, nu poate, caci este produsul familiei si educatiei sale.. vina ne apartine ca nu putem inca sa discernem diamantul de nechina! :-?

Din ce am auzit eu pina acum, pe numarul lui de telefon a raspuns alta persoana, cu alta voce, etc.
El presupune ca cineva din compania coamote e implicat. ma rog, era un comentariu facut de unul din cei prezenti in emisiune.
Sunt multe motive pentru care cineva ar recurge la atacuri atit de josnice.
Eu cel putin nu ma las prostit asa usor, cum au prostit o tara intreaga in 89.

Metin Cerchez, e unul din putinii politicieni care au constiinta.
Daca nu s-a lasat minjit, incearca sa il denigreze pe alte cai. Eu nu sunt politician, dar stiu ce pe pielea mea.
emi25
Prieten apropiat
Prieten apropiat

Mesajde ANDY » 4-Dec-2007, 23:14

"Metin Cerchez, e unul din putinii politicieni care au constiinta. " =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) catelul meu are mai multa constiinta decat domnul ...
ANDY
Cunoscut
Cunoscut

Anterior
Forum Statistici