Moderatori: Paulici, bb_girl, sabinaeniko, Katutza

Mesajde Vizitator » 31-Ian-2009, 18:39

Alex4india scrie:Salman Khan un mare actor cunoscut in toata lumea ! numele complet : Abdul Rashid Salman Khan , nascut pe 27 December 1965 in : Indore, Madhya Pradesh, India , zodia Capricorn , foste prietene : Sangeeta Bijlani, Somy Ali, Aishwarya Rai , prietena lui in prezent : Katrina Kaif , tatal : Salim Khan ; mama naturala : Salma Khan iar mama vitrega : Helen Khan , are 3 frati : Shahrukh Khan considerat regele bollywoodu-lui , Arbaaz & Sohail (amandoi actori) si fratele vitreg Atul Agnihotri , 2-ua surori : Alvira & Arpita si 2-ua vitrege : Malaika & Seema ! and este unul din actorii mey favoritzi ! :) :respect:

da-mi voie sa et corectez.
are 2 frati:ARBAAZ casatorit cu malaika arora khan si Sohail casatorit cu seema khan.
srk NU E FRATELE LUI...faptul ca au acelasi nume KHAN nu inseamna ca sunt frati.saif ali KHAN,srk Khan,salman Khan sunt persoane diferite si nu exista nici un grad de rudenie intre ele.
are 2 surori:alvira casatorita cu atul agnihotri si arpita care e infiata.seema si malaika sunt NURORI nu fete vitrege
Vizitator

Reclame

Mesajde Vizitator » 31-Ian-2009, 18:52

Vizitator scrie:Salman Khan este un betiv notoriu!Si cel sau cea care spunea ca e o persoana speciala si ca ar fi un barbat ideal nu stie ce vb ..M-ati facut sa rad..Mai documentati-va daca tot va dati mari fani Bollywood....Salman Khan este cel mai prost actor...Niciodata nu o sa-i ajunga pe Aamir Khan,Hrithik Roshan sau Shahrukh Khan..Este o epava si asta e adevarul......
crede-ma ca sunt foarte documentata daca asta e preocuparea ta NO 1 si faptul ca doua ziare ratate fara cumparatori publica niste stiri pe seama unei persoane care vinde in India nu inseamna ca ceea ce scriu e neaparat adevarat.cine barbat nu a pus gura pe alcool in viata lui??si sa nu-mi zici tu ca si daca te-ai impartasit odata tot ai luat vinul dat la impartasanie si ala tot alcool e...iar daca zici ca nu te-ai impartasit niciodata atunci e rau si ar trebui sa dai o fuga pe la biserica.
cat despre barbatul ideeal nimeni nu poate fi IDEAL sau perfect dar salman da clasa multor asa numiti "barbati adevarati".cat despre actorul "prost" da-mi voie sa-ti mai furnizez cateva detalii pe care pretinzi ca le stii dar in realitate esti NUL la cunostinte.
Srk scoate maxim 2 filme pe an si cand semneaza contractul se gandeste ce-i place CRITICULUI nu ce-i place fanului...Aamir scoate si el un film pe an sau unul la doi ani si logic ca da lovitura pt ca fani il asteapta...cat despre "faimosul "Hrithik Roshan intreaba-l de la cine a luat lectii de actorie inainte sa fie cunoscut in Bollydood si cine la antrenat sa aiba corpul ala pe care-l vezi tu in filme si-ti va spune sus si tare :SALMAN KHAN.
mai documenteaza-te si apoi mai vb...
slaman face 4 sau poate 5 filme pe an si e logic ca unele sa nu mearga bine si altele sa prinda la public asta e meseria,asta e riscul si spre deosebire de multi altii din india ISI ASUMA RESPONSABILITATEA ASTA.spre deosebire de srk slaman se gandeste ce ii place fanului...si ce ar vrea sa vada nou la el pecand srk se intreaba mai intal "oare ce premiu mai castig cu filmul asta?" si pe locul doi se intreaba daca fanului ii place.
chiar sunt curioasa cate filme a facut srk din placere si cate din interes prostesc
Vizitator

Mesajde Vizitator » 4-Feb-2009, 16:16

Bollywood plinge si cinta in Herastrau
02 Mar 2007

Mari vedete indiene au filmat in Romania pentru citeva productii bollywoodiene. Au fost aici Sanjay Dutt, Rimii Sen si supervedeta Salman Khan, iar la vara va filma la Bucuresti Amitabh Bachchan, cel mai bine cotat actor de la Bollywood.
Povestea a inceput in 2004, cind presedintele Iliescu ajungea in India si facea o vizita la Bollywood, cetatea filmului indian. Aici s-a intilnit cu cei mai importanti producatori, carora le-a propus sa vina sa filmeze in Romania, tara frumoasa si cu platouri de filmare inca ieftine.
Publicitate

E stiut faptul ca industria de film indiana "a batut" de mult, ca numar de productii, Hollywoodul, India ajungind sa produca anual intre 900 si 1.200 de filme.
"In luna mai a aceluiasi an am primit un telefon de la un producator indian. Voia sa stie daca sint interesat sa lucram la un film. Nu aveam o parere prea buna despre ei, auzisem ca dau tepe, dar sunindu-ma din sediul Ambasadei Romaniei, mi-am zis ca-i treaba seri-oasa. Asa am ajuns sa facem "Dost, My Best Friend", cu Sanjay Dutt in rolul principal, un actor indian in mare voga", ne spune Giuliano Doman, General Manager al Tandem Film.
Filmari in stil haotic
Indienii filmau de mult in Anglia, in Elvetia, dar prea putin in Europa de Est. Cu cei de la Tandem Film au mai facut cinci filme: o productie importanta, "Kyon Ki", cu Rimii Sen si marea vedeta Salman Khan, difuzat deja de Boom TV, si patru in dialect. "Le place sa filmeze in Bucuresti si in zona Brasovului. Nu trisam India, in imagini, ci Europa. Au tinut sa filmeze si la manastiri si nu ne-a fost usor sa le obtinem aprobare. La filmari sint haotici, dezorganizati total. Dimineata ne urcam in autocar sa mergem la locatiile stabilite. Daca pe drum producatorul, regizorul sau vedeta vedea o pajiste cu floricele si un copac singuratic, incepea: "Ce frumos e, hai sa filmam aici!" Degeaba le spuneam ca nu avem aprobare, ca poate e pasunea omului si vine ala sa ne ia la bataie. "Lasa, daca vine, plecam!", spuneau. E destul de dificil sa te adaptezi stilului lor de lucru. Sint ciudati si in privinta racordurilor. In anumite secvente, imbracau actorul intr-un fel, iar in secventa urmatoare, altfel. "Lumea vine oricum sa-l vada, nu conteaza cum e imbracat", spuneau. A fost interesant cind s-au intilnit, la Poiana Brasov, cu niste tigani zlatari. A fost asa, ca un arc peste timp, s-au reintilnit rudele. Se oprisera si unii, si altii si se studiau. Daca s-ar fi straduit putin, cred s-ar fi inteles si prin vorbe."
Minimum patru cintece pe film
Echipa romana a pus la dispozitie echipament de filmare, make-up artist, hair stylist, cascadori, dansatori si a cautat locatiile. Dinspre partea indiana au venit producatorul, regizorul, cameramanul, vedetele si insoti-torii acestora.
S-a filmat intre trei si sapte saptamini, la foc continuu. Pentru producatorul indian e mai costisitor sa tina toata echipa degeaba, o zi intreaga, in Romania, decit sa plateasca un onorariu dublu partenerilor romani, ca sa lucreze si duminica. "Pentru noi a fost o experienta fantastica. La ei, orice film, ca e de dragoste ori de razboi, are minimum patru cintece. Inainte sa filmam primul cintec, l-am rugat pe producatorul indian sa ne dea o pauza, dupa prima dubla. Ne-am dus pe un cimp, se filma la Poiana Brasov, si am inceput sa ridem pina n-am mai putut."
E drept ca muzica de film indian nu mai e ca pe vremea productiilor "O floare si doi gradinari" sau "Vagabondul". "Seamana acum cu cea occidentala, are influente americane, dar se cinta in limba lor. Se spune ca actorii indieni nu fac playback, eu va spun ca fac. Toti actorii indieni cinta, dar de fapt nu sint vocile lor."

Cu Salman Khan, la biliard

In Romania, vedetele indiene locuiesc in cele mai spatioase si mai scumpe apartamente de la Marriott sau de la Piatra Mare din Poiana Brasov. Salman Khan a venit insotit de doi valeti, make-up artist si costumier personali. Uneori, echipele indiene vin cu un bucatar care le gateste ca acasa. Dar nu refuza niciodata o invitatie la Coliba Haiducilor, in Poiana, unde maninca romaneste si se cinstesc cu tuica. "N-au fite si fumuri. Cu Salman si prietena lui ieseam in fiecare seara in cluburi, la biliard sau la tenis de masa. Am luat la rind si terasele din Herastrau, pentru ca e o persoana careia ii place sa se distreze. Cei care-l recunosteau i se adresau in romaneste, iar el nu intelegea nimic. Vorbeste perfect engleza, ca de altfel toate vedetele lor. Cu Sanjay Dutt am fost la Cotroceni, la Iliescu. Tatal lui a fost ministrul sportului in India si se cunostea foarte bine cu fostul presedinte."
Zei in tara lor
Vedetele indiene de talia lui Salman Khan cistiga foarte multi bani. "Am auzit de onorarii cuprinse intre 5 si 10.000.000 de dolari. Nu locuiesc insa in vile, ca starurile hollywoodiene, ci in apartamente. Dar in alea de 800-1.000 de metri patrati. L-am vizitat pe Salman Khan la Bombay. Apartamentul lui inseamna de fapt trei etaje de bloc, e spectaculos! Ca majoritatea marilor actori indieni are si el probleme cu legea. Prin 2001-2002, s-a urcat baut la volan si i-a calcat cu masina pe unii care dormeau pe trotuar. L-au arestat si se pare ca a fost revolta nationala pentru eliberarea lui. Salman e acolo un fel de divinitate."
Vizitator

Mesajde Vizitator » 4-Feb-2009, 17:29

Festivalul filmului indian pe Dimbovita

In India sint doi mari distribuitori prin intermediul carora productiile cinematografiei indiene ajung in Statele Unite, in Marea Britanie, Africa de Sud si in toate tarile in care exista comunitati indiene.

"In 2005, am vrut sa cumpar "Kyon Ki" si, ca sa-l pot difuza la cinema, televiziune si home video mi s-au cerut 25.000 de euro", spune interlocutorul nostru. Data fiind priza pe care o au productiile indiene la publicul din Romania, Tandem Film intentioneaza sa organizeze la toamna, la Bucuresti, Festivalul filmului indian. Discutiile cu marii producatori de la Bollywood sint avansate.

O saptamina de filmare: 100.000 de dolari

Pentru indieni, sa filmeze in Romania e cu 25-30% mai ieftin decit in Ungaria si semnificativ mai rentabil decit in Anglia sau in Elvetia. "In 2004, pentru o saptamina se plateau 100.000 de dolari. Costurile au crescut intre timp, iar sumele s-au transformat in euro. Cea mai scumpa productie facuta aici a fost "Kyon Ky", cu un buget de 1.000.000 de dolari." Dar cea mai importanta productie indiana se anunta pentru vara, cind va poposi la Bucuresti, pentru filmari, Amitabh Bachchan. "E cel mai mare actor indian in viata. Are vreo 65 de ani si peste 250 de filme la activ. Cu greu a fost convins sa vina aici. Fiind atit de mare, isi permite sa aiba pretentii. In India, vedeta decide ce se intimpla. Producatorul vine la filmare ca un catelus si sta cu capul plecat. Daca vedeta spune ca nu-i place lumina de afara si nu vrea sa filmeze, nu comenteaza nimeni."

Ileana Lazariuc a filmat cu nepotul lui Raj Kapoor

* Indienii nu fac doar filme in Romania, ci si reclame la produse destinate pietei indiene. Asta-iarna, Ileana Lazariuc (foto) a fost protagonista unei reclame pentru o masina de teren, Mahindra Scorpio, iar indicatiile regizorale le-a primit de la Kunal Kapoor, unul dintre nepotii marelui Raj Kapoor. "Pentru o reclama, indienii platesc intre 50.000 si 250.000 de euro. S-au facut spoturi pentru haine, DVD-uri, motociclete." Doman spune ca e complicat sa aduci indieni in Romania, din cauza formalitatilor pentru obtinerea vizelor, care dureaza extrem de mult. "Trebuie sa garantam ca nu vor ramine in Romania. Echipele astea vin sa aduca bani aici, nu sa ramina. Iar vedetele lor vin de obicei insotite de prieteni cu foarte multi bani. Prietenii lui Sanjay Dutt au ocupat un intreg etaj la Marriott si au cheltuit zeci de mii de dolari in Romania. In plus, oamenii din echipa cistiga bine in tara lor, n-au nici un interes sa ramina la noi".

AMITABH BACHCHAN (foto), 65 de ani, actorul numarul 1 de la Bollywood, si-a inceput cariera in 1969, in pelicula alb-negru "Saat Hindustani". In ultimii ani, actorul, interpretul si produca torul Amitabh Bachchan este rasfatatul celor mai importante publicatii indiene si internationale. In anul 2000, devine "locatar" in celebrul Muzeu Madame Tussaud�s. Este ambasador al bunavointei pentru UNICEF. Amitabh Bachchan este decorat de francezi, cu "Legiunea de onoare", pentru exceptionala cariera in domeniul cinematografiei.

1 pontenegro 02-Mar-2007 22:38
"A fost interesant cind s-au intilnit (indienii-nota mea), la Poiana Brasov, cu niste tigani zlatari. A fost asa, ca un arc peste timp, s-au reintilnit rudele. Se oprisera si unii, si altii si se studiau. Daca s-ar fi straduit putin, cred s-ar fi inteles si prin vorbe." :)))))))))))))))))

Da, am auzit si eu chestia asta. Cica Rahman Khan s-a oprit si le-a zis: mai verisorilor! Bag sama ca nu sunteti din filmul nostru, dar daca va straduiti putin va iau de figuranti!
La care rromicii nostri au raspuns: daftambule ba gagiuule, dar-ar benghea-n bafta ta! Ce crezi ca suntem fraieri ca parlitzii aia din Glod, de-ajunsera de rasul lumii? Ja la carutza, ochiosule, pana nu scoatem suriele! Manca-ti-as milioanele alea cu care esti platit la Bollywood! :)))))))
Vizitator

Mesajde Vizitator » 5-Feb-2009, 20:15

da faza cu biliardul e chiar frumoasa.stiu ca e petrecaret si ca nu sar da in laturi de la nimic ce tine de distractie.
e si mai dragut ca nu a refuzat sa manance romaneste ....frumos \:D/ :x
Vizitator

Mesajde Vizitator » 5-Feb-2009, 20:16

Da, am auzit si eu chestia asta. Cica Rahman Khan s-a oprit si le-a zis: mai verisorilor! Bag sama ca nu sunteti din filmul nostru, dar daca va straduiti putin va iau de figuranti!
La care rromicii nostri au raspuns: daftambule ba gagiuule, dar-ar benghea-n bafta ta! Ce crezi ca suntem fraieri ca parlitzii aia din Glod, de-ajunsera de rasul lumii? Ja la carutza, ochiosule, pana nu scoatem suriele! Manca-ti-as milioanele alea cu care esti platit la Bollywood! )))))

asta e un comentariu a unei persoane la articolul postat pe net...asta nu face parte din articol...mi se pare un pic cam "nesarata" gluma asta
Vizitator

Mesajde Vizitator » 11-Feb-2009, 17:03

:hug: I-) :++:
Vizitator

Mesajde Vizitator » 27-Feb-2009, 14:18

SALMAN KHAN :

Imagine[/b]
Vizitator

Mesajde Vizitator » 27-Feb-2009, 14:26

cum vi se pare Salman Khan in poza de deasupra ?
Vizitator

Mesajde Katutza » 27-Feb-2009, 17:16

Mie nu stiu de ce :-? Dar nu-mi place tipul. Ba cred ca stiu .. nu e genul meu [:-P
Katutza
The Only Girl
The Only Girl

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Amy » 27-Feb-2009, 17:48

E dragut si sexy.Asa pare in filme in clipuri sau in poze dar in realitate ca om nu stiu.Dar in rest e super ,imi place
Amy
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde i love Salman Khan » 28-Feb-2009, 12:06

:D imi place mult de Sallu..este foarte dragut si joaca si foarte bine..

inafara de actorie..el este si fotomodel, canta, picteaza si ajuta si nevoiasii.. :)]- :)]- :)]- :x :x :x :x :x :x [:-P [:-P :hug: :hug: :bounce: cn nu il place sa nu il vorbeasca de rau :D [-X [-X [-X [-X [-X o-+ :tongue: L-) :)]

si cate ceva despre el .. :D

Locul nasterii: Bombay, India

Data nasterii: 27.12.1965

Ocupatie: actor

Primul film : Biwi Ho To Aisi (rol secundar)
Maine pyaar Kiya (rol principal)

Adresa: 3 Galaxy Apartments B.J.Road,Banstand,Bandra,Bombay - 400050

Porecla: SALLU

Inaltimea: 1,74 m

Culoarea preferata: albastru si negru

Haine preferate: Giorgio Armani si Gianni Versace

Orasul preferat:[/color] Londra

Actor preferat: Sylvester Stalone

A fost votat al 7-lea barbat sexi din lume de People Magazin.

Copilarie: bun inotator la scoala

“In copilarie a avut probleme in familie cu Helen, cea de-a doua sotie a tatalui sau.A fost foarte dificil la inceput cand toata lumea vorbea despre asta.Mama mea a suferit imens, era ingrijorata si trista tot timpul.Cand ea plangea, noi copiii obisnuiam sa plangem odata cu ea...”

Familie:

Parinti: Salim si Salma Khan, Helen (mama vitrega)

Frati: Sohail Khan, Arbaaz Khan

Surori: Alvira Khan si Arpita Khan

:hug: :hug: :hug: :x :x :x :x :x :x :x :x :)]- :)]- \:D/ \:D/ \:D/
i love Salman Khan

Mesajde I love Salman Khan » 28-Feb-2009, 12:12

Salman Khan a infiintat in urma cu multi ani o fundatie caritabila care ii poarta numele "Salman Khan Foundation". Lucru despre care s-a vorbit mult si in care Salman a donat multi bani . Fundatia are grija de oameni si copii care nu isi pot avea acces la ingrijiri medicale. Salman spune ca bunatatea si caritatea incepe acasa, iar "Salman Khan Foundation" incepe tot acasa. Fiind refuzat de nu putine ori si nevrind sa stea cu mina intinsa,asteptind donatii, Salman s-a hotarit sa vinda tablourile pictate de el, sa participe la concursuri, sa poata face rost de o parte din bani pentru fundatie.Salman spune ca daca cineva este pe moarte si bani il pot ajuta sa se vindece , atunci el il v-a ajuta.Pina si actrita indiana Sushmita Sen,ex-Miss World, a apelat la Salman Khan si la fundatia lui cind fiica ei adoptiva a avut nevoie de de un tratament medical. desi nu multi oameni cred ca se face ceva cu bani de la fundatia "Salman Khan" se pare ca a ajutat multi oameni din toate paturile sociale. :D :D :D 8-) :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :P :P :P [:-P [:-P [:-P [:-P 8-) :)]- :)]- :)]- :)]- :)]- :hug: :hug: :hug: :x :x :x :x :x

Mini biografie Salman Khan
Adesea cunoscut ca fiind baiatul rau al Bollywood-ului si „talentul” lui Salman Khan de a intra mereu in necazuri a umbrit perceptia oamenilor asupra lui ca actor. A fost adesea vazut ca fiind baiatul rau al industriei de profil de-a lungul timpului. Dar, cu toate acestea, majoritatea a admis ca Salman Khan are o inima de aur.

Nascut in data de 27 decembrie 1965, Salman Khan este fiul legendarului scriitor Salim Khan, acelasi care a semnat multe carti de succes cum ar fi Sholay, Deewar si Don. Salman Salman Khan si-a inceput cariera de actor in anul 1988 cu un rol secundar in filmul „Biwi Ho To Aisi”. Anul urmator a adus in cariera artistica a lui Salman Khan un rol principal in pelicula romantica „Maine Pyar Kiya” (1989). Din acest moment, el a devenit "inima" cinematografiei indiene.
Pentru Salman Khan au urmat alte succese in box office aratandu-si talentul deosebit in pelicule ca Saajan (1991), Andaz Apna Apna (1994), Hum Aapke Hain Koun...! (1994), Karan Arjun (1995), Khamoshi: The Musical (1996), Kuch Kuch Hota Hai (1998). Pentru fiecare rol in parte, personajul interpretat de Salman poate trece prin diverse transformari fiind sensibil, vulnerabil, amuzant, agresiv sau fermecator.
In anul 1998, Salman Khan a fost arestat de politia locala in timp ce filma pentru pelicula Hum Saath – Saath Hain: We Stand United (1999) pentru uciderea animalelor salbatice protejate de lege si a petrecut aproximativ o saptamana in spatele gratiilor. Salman Khana fost trimis in judecata pentru trei cazuri de ucidere a caprelor negre si chinkara si inca o acuzatie de posesie ilegala de arme. In septembrie 2002, Salman Khan a aparut pe prima pagina a ziarelor dupa ce a facut un accident langa magazinul alimentar American Express din Bandra omorand un om si ranind alti 3.
Avand un astfel de comportament, Salman a incercat sa aduca un echilibru intre tumultoasa viata personala si cariera. In 2003 Khan a dat viata iubitului obsedat jucand in filmul „Tere Naam”, pelicula care a adus comentarii pozitive si a fost un succes la box office. Prin acest film nu numai ca a reusit sa isi reinvie cariera, dar a reusit sa recapete increderea producatorilor si distribuitorilor.
Munca sa a fost recunoscuta pe plan international prin intermediul filmului Phir Milenge (2004) unde a jucat rolul unui pacient bolnav de SIDA. Salman Khan a fost foarte apreciat de catre WHO (World Health Organization) pentru prezentarea problemelor unui pacient infectat cu SIDA in ziua de azi.

Abdul Rashid Salim Salman Khan
Desi Salman Khan si-a facut debutul in cinematografie cu filmul Biwi Ho To Aisi (1988), acesta a cunoscut primul mare succes cu blockbuster-ul Maine Pyar Kiya (1989) si a castigat premiul Filmfare pentru cel mai bun debut al unui actor masculin. A mers inainte si a jucat in unele dintre cele mai de succes filme realizate de Bollywood cum ar fi Saajan (1991), Hum Aapke Hain Kaun (1994), Biwi No.1 (1999) avand roluri in filmele cu cele mai mari incasari.
Anul 1990 a venit doar cu un film in care a jucat Salman Khan, Baaghi, pelicula in care a jucat alaturi de actrita Nagma. Acest film a fost un succes la box office si a fost urmat de catre un alt an plin de succese, 1991, cand Khan a jucat in trei filme: Patthar Ke Phool, Sanam Bewafa si Saajan. In ciuda acestor succese rasunatoare, anii 1992 si 1993 au adus numai esecuri in box office pentru Salman.
Anul 1997 a avut doar doua lansari de film: Judwa si Auzaar. Primul dintre ele a fost o comedie regizata de David Dhawan unde Selman Khan a jucat dublu-rol, cel al unor gemeni despartiti la nastere. Acest film a fost un adevarat succes la box office.
In 1999, Khan a castigat premiul Filmfare pentru cel mai bun actor pentru aparitita sa in filmul Kuch Kuch Hota Hai (1998) si de atunci aparut in mai multe pelicule de succes, inlusiv in Hum Dil De Chuke Sanam (1999), Tere Naam (2003), No Entry (2005) si Partner (2007).
Astfel, Salman Khan a devenit unul dintre cei mai buni actori principali din cinematografia indiana.

Viata persoanala a lui Salman Khan
Khan este cel mai mare dintre fiii celebrului scriitor Salim Khan si al primei sale sotii Salma Khan. Salman Khan mai are inca doi frati Arbaaz Khan si Sahail Khan, si doua surori, Alvira si Arpita.
In ciuda faptului ca a avut numeroase relatii cu mai multe actrite sau cu foste prietene, Salman Khan este cel mai vanat burlac. Inca din anul 2003 Khan are o relatie cu modelul devenit actrita Katrina Kaif.
Pe 11 octombrie 2007, Selman a acceptat oferta a muzeului de ceara Madame Tussauds din Londra de a poza pentru o statuie de ceara cu chipul sau. Statuia sa de ceara a fost finalizata si expusa in muzeu la data de 15 ianuarie 2008, facandu-l al patrulea actor indian cu o statuie de ceara expusa in muzeu.
I love Salman Khan

Mesajde Teo love`s Sallu » 28-Feb-2009, 15:41

si ceva nou..care s-a intamplat de curand..

Salman Khan intodeuna apare in titlurile ziarelor!Chiar daca apare din cauza rolurilor sale,a inimii lui mari dar mai ales din cauza controverselor sale,el are indemanarea de a sta in fata reflectoarelor mereu!
In tot acet timp,filmul sau Veer se afla in controverse,si nu din cauza lui Salman!
El joaca rolul unui personaj istoric si o parte din film a trebuit sa se filmeze in Jaipur.
Recent,echipajul de film a fost acuzat ca au platit doar 5 zile de sedere si ca au stat o luna!
Si daca asta nu a fost de ajuns, pe data de 13 februarie a avut loc un accident pe platourile de filmare!
Un zid a cazut si a ranit usor 15 oameni!
Filmarile au fost oprite o periuada!Ele reluandu-se pe 3 martie!
Teo love`s Sallu

Mesajde Vizitator » 28-Feb-2009, 15:41

:? :? :? :? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o :o :(( :roll: :roll: X( X( X( X( X(
Vizitator

Mesajde Teo love`s Sallu » 28-Feb-2009, 15:43

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Teo love`s Sallu

Mesajde Vizitator » 28-Feb-2009, 15:44

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Vizitator

Mesajde Amy » 4-Mar-2009, 11:10

Daca mai ai noutati despre Salman asteptam sa le auzim.E super ca barbat si actor :x :hug: :)
Amy
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Vizitator » 5-Mar-2009, 20:33

Imagine
Vizitator

Mesajde Vizitator » 5-Mar-2009, 23:01

:D :D dak mai aflu ceva promit k zic :D :D

apropo...stiti de toate filmele kre osa fie la tv?

de telenovela indiana?

si de filmele de sambata si duminica...adica mereu este asa..

pt urmatoarele saptamani avem asa..::

Kanal D (7 martie)

ora 9:00 "Jocul de-a viata"(Zindaggi Rocks)
Din 2006
distributie:

Sushmita Sen (Kriya)
Shiney Ahuja (Dr. Suraj Rihan)
Julian Burkhardt (Dhruv)
Ravi Gossain (Sam)
Gargi Patel

National Tv (8 martie)

ora 20:15 "Gelozia bat-o vina"(Hum tumhare hain sanam)(mai e a4a saptamana in care ma uimesc Bravo national tv!)
film din 2002

distributie:

Madhuri Dixit (Radha)
Shahrukh Khan (Gopal)
Salman Khan (Suraj)
Atul Agnihotri (Prashant)
Suman Ranganathan (Nita)

Radha şi Suraj sunt prieteni din copilărie. Gopal este îndrăgostit de Radha tot din copilărie. După câţiva ani, tutorele lui Gopal îi propune Radhei să se căsătorească cu Gopal şi ea acceptă. Gopal se dovedeşte a fi un soţ iubitor şi Radha, încetul cu încetul, începe să-l iubească. Dar Gopla crede că soţia lui petrece prea mult timp cu Suraj şi începe să devină bănuitor încât îi spune Radhei să părăsească casa. Radha pleacă şi nu după mult timp primeşte înştiinţarea de divorţ de la Gopal, care-i distruge sufletul. Când Suraj şi fratele ei, Prashant, află ce se întâmplă vor să se ducă să vorbească cu Gopla, dar aceasta îi împiedică. Însă Suraj îi dă singur întâlnire lui Gopal, sperând să lămurească lucrurile. Însă Gopla se duce la întâlnire cu o arma încărcată

Kanal D (14 martie)

Puterea credinţei
(Lage Raho Munna Bhai)

Distributie:
Sanjay Dutt (Murliprasad 'Munna Bhai' Sharma)
Arshad Warsi (Sarkeshwar 'Circuit')
Dilip Prabhavalkar (Mahatma Gandhi)
Vidya Balan (Jhanvi)
Boman Irani (Lakhbir 'Lucky' Singh)

Naţional TV (15 martie)

20:15 Duminică
14:30, Luni (16 martie), National TV ( reluare )

Distribuţia:
Salman Khan (Rohit Manchanda)
Abhishek Bachchan (Tarun Anand)
Shilpa Shetty (Tamanna Sahni)

Tamanna este o tânără plină de viaţă, care lucrează în cadrul unei agenţii de publicitate, al cărei succes i se datorează în mare parte. La întâlnirea cu foştii colegi de facultate, Tamanna îşi reia relaţia cu fostul iubit, Rohit (Salman Khan), chiar dacă acesta trăieşte acum în afara ţării. După plecarea lui însă, Tamanna află cu stupoare că este foarte bolnavă şi toate încercările ei de a lua legatura cu Rohit eşuează. Cel mai rău este însă ca din cauza bolii sale îşi pierde prietenii şi slujba, angajatorul său spunându-i că nu mai este eficientă. În faţa acestei nedreptăţi, Tamanna hotărăşte să lupte în instanţă, dar nimeni nu vrea s-o reprezinte. În cele din urmă, avocatul Tarun Anand este de acord să se ocupe de cazul ei, dar va reuşi oare să învingă prejudecăţile?

SUPERRRRRRRR

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :hug: :hug: :hug: :hug: [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P [:-P ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: [:-P [:-P [:-P [:-P
Vizitator

Mesajde SimplyDeea » 9-Mar-2009, 15:15

buna tuturor!
e prima data cand intru pe forumu' asta .. si chiar imi place.
Ma mira faptul ca unii pot vb atat de urat despre un om despre care nu stiu absolut nimic ... da mno .. traim in Romania, si la noi talentu' nu prea e apreciat in totala lui valoare.

Salman Khan ( Sallu ) e unu dintre cei mai buni actori de la Bollywood. Si am vazut o postare in kre scria k ar fi ruda cu SRK, dar nu e asa. Printre numerosii actori ai bollywoodului se numara 4 KHAN-i ai anilor 90' pana in prezent- .. si anume : SHAHRUKH KAHN, SALMAN KHAN, AAMIR KHAN, SAIF ALI KHAN, iar ei nu au nicio legatura unii cu altzii, cu exceptzia faptului k sunt buni prieteni :p
SimplyDeea

Mesajde Vizitator » 9-Mar-2009, 15:17

A da ...
referitor la cei care ziceau k nu au vazut niciun film cu el...
UItatzi aici intreaga lui lista de filme ...:P

London Dreams (August 14, 2009) (Under Production)
T Series Next (2009) (Under Production)
Main Aur Mrs Khanna (2009) (Under Production)
Veer (2009) (Under Production)
Ajab Prem Ki Ghazab Kahani (2009) (Under Production) ...... Special Appearance
Wanted Dead And Alive (2009) (Under Production)
Amar Akbar Anthony Remake (2009) (Stuck/On Hold) ...... Amar
Do Aur Do Paanch (2009) (Post-Production) ...... Special Appearance
Dabang (2009) (Under Production)
Yuvvraaj (November 21, 2008) (Released) ...... Deven Yuvvraaj
Heroes (October 24, 2008) (Released) ...... Balkar Singh / Parminder Singh
Hello (October 10, 2008) (Released) ...... Chetan Bhagat (Special Appearance)
God Tussi Great Ho (August 15, 2008) (Released) ...... Arun Prajapati
Saawariya (November 9, 2007) (Released) ...... Special Appearance
Om Shanti Om (November 9, 2007) (Released) ...... Himself (Special Appearance)
Marigold: An Adventure In India (August 17, 2007) (Released) ...... Prem
Partner (July 20, 2007) (Released) ...... Prem (Love Guru)
Salaam-E-Ishq (January 26, 2007) (Released) ...... Rahul
Baabul (December 8, 2006) (Released) ...... Avinash
Jaan-E-Mann (October 20, 2006) (Released) ...... Suhaan Kapoor
Shaadi Karke Phas Gaya Yaar (August 4, 2006) (Released) ...... Ayaan
Saawan - The Love Season (April 6, 2006) (Released)
Kyon Ki (November 2, 2005) (Released) ...... Anand
No Entry (August 26, 2005) (Released) ...... Prem
Maine Pyaar Kyun Kiya (July 15, 2005) (Released) ...... Dr. Samir
Lucky - No Time For Love (April 8, 2005) (Released) ...... Aditya
Dil Ne Jise Apna Kahaa (September 10, 2004) (Released) ...... Rishabh
Phir Milenge (August 27, 2004) (Released) ...... Rohit Manchanda (Special Appearance)
Mujhse Shaadi Karogi (July 30, 2004) (Released) ...... Sameer Malhotra
Garv (July 9, 2004) (Released) ...... Arjun Ranawat
Baghban (October 3, 2003) (Released) ...... Alok Raj (Special Appearance)
Tere Naam (August 15, 2003) (Released) ...... Radhe Mohan
Stumped (May 16, 2003) (Released) ...... Special Appearance (Song) Special Appearance
Love At Times Square (February 14, 2003) (Released) ...... Special Appearance (Song)Guest Appearance
Yeh Hai Jalwa (July 26, 2002) (Released) ...... Raj 'Raju' Saxena/Raj Mittal
Hum Tumhare Hain Sanam (May 24, 2002) (Released) ...... Suraj
Tumko Na Bhool Paayenge (February 22, 2002) (Released) ...... Veer Singh Thakur/Ali
Chori Chori Chupke Chupke (March 9, 2001) (Released) ...... Raj Malhotra
Kahi Pyaar Na Ho Jaaye (November 17, 2000) (Released) ...... Prem Kapoor
Dhaai Akshar Prem Ke (September 29, 2000) (Released) ...... Special Appearance
Har Dil Jo Pyaar Karega (August 4, 2000) (Released) ...... Raj/Romi
Chal Mere Bhai (May 5, 2000) (Released) ...... Prem Oberoi
Dulhan Hum Le Jayenge (January 15, 2000) (Released) ...... Raja Oberoi
Hum Saath Saath Hain (November 5, 1999) (Released) ...... Prem
Hello Brother (September 10, 1999) (Released) ...... Hero
Hum Dil De Chuke Sanam (June 18, 1999) (Released) ...... Sameer Rafilini
Sirf Tum (June 11, 1999) (Released) ...... Prem (Special Appearance)
Biwi No. 1 (May 28, 1999) (Released) ...... Prem
Jaanam Samjha Karo (April 2, 1999) (Released) ...... Rahul
Kuch Kuch Hota Hai (October 16, 1998) (Released) ...... Aman Mehra (Special Appearence)
Bandhan (October 2, 1998) (Released) ...... Raju
Sar Utha Ke Jiyo (September 25, 1998) (Released) ...... Special Appearance
Jab Pyar Kisi Se Hota Hai (May 22, 1998) (Released) ...... Suraj Dhanrajgir
Pyar Kiya To Darna Kya (March 27, 1998) (Released) ...... Suraj Khanna
Deewana Mastana (October 10, 1997) (Released) ...... Prem Kumar (Uncredited)
Auzaar (February 28, 1997) (Released) ...... Suraj Prakash
Judwaa (February 7, 1997) (Released) ...... Raja/Prem Malhotra
Dus (1997) ...... Captain Jeet Sharma
Dushman Duniya Ka (November 22, 1996) (Released) ...... Special Appearance
Jeet (August 23, 1996) (Released) ...... Raju
Khamoshi The Musical (August 9, 1996) (Released) ...... Raj
Yeh Majhdhaar (March 29, 1996) (Released) ...... Gopal
Veergati (September 29, 1995) (Released) ...... Ajay
Karan Arjun (January 13, 1995) (Released) ...... Arjun Singh/Vijay
Sangdil Sanam (December 16, 1994) (Released) ...... Kishan
Chaand Ka Tukdaa (August 19, 1994) (Released) ...... Shyam Malhotra
Hum Aapke Hai Koun! (August 5, 1994) (Released) ...... Prem
Andaaz Apna Apna (April 11, 1994) (Released) ...... Prem
Chandramukhi (October 22, 1993) (Released) ...... Raja Rai
Dil Tera Ashiq (October 22, 1993) (Released) ...... Vijay
Nishchay (July 17, 1992) (Released) ...... Rohan Yadav/Vasudev Gujral
Jagruti (July 3, 1992) (Released) ...... Jugnu
Ek Ladka Ek Ladki (June 18, 1992) (Released) ...... Raja
Suryavanshi (February 14, 1992) (Released) ...... Vicky/Suryavanshi Vikram Singh
Saajan (December 20, 1991) (Released) ...... Akash Verma
Love (November 15, 1991) (Released) ...... Prithvi
Kurbaan (May 31, 1991) (Released) ...... Akash Singh
Patthar Ke Phool (February 22, 1991) (Released) ...... Inspector Suraj Verma
Sanam Bewafa (January 11, 1991) (Released) ...... Salman Khan
Baaghi (December 21, 1990) (Released) ...... Sajan
Maine Pyar Kiya (December 29, 1989) (Released) ...... Prem Choudhary
Biwi Ho To Aisi (August 26, 1988) (Released) ...... Vicky Bhandari

Enjoy it ! :)
Vizitator

Mesajde Iuly love Sallu » 9-Mar-2009, 15:49

Deea..: daca stau sa ma gandesc sunt mai multi Khan ..nu 4...si nu sunt chiar prieteni ..adica Sallu cu Srk nu sunt prieteni..:D..despre ceilalti 2 nu am auzit sa fie certati:D dar cu Srk nu este prieten..pt k s`au certat :-S :-S :-S :-S :-S :-S :-S :(( :(( :(( :(( :(( :(( :? :?
Iuly love Sallu

Mesajde Amy » 9-Mar-2009, 21:53

ESTI tare sti multe despre el imi pare rau ca nu ai cum sa imi trimiti si mie pozele cu el.MAi astept vesti de la tine :hug:
Amy
Moderator OTV
Moderator OTV

Mesajde Vizitator » 20-Mar-2009, 14:06

poze cu el se gasesc la tot pasul in special google.ro yahoo.com si msn.com....dati o cautare la galerii si va apare o lista interminabila...
aveti de unde alege...si mai imbracat si mai dezbracat si mai dragut si mai sexy si mai obosit etc...fiecare dupa preferinte :P

e adevarat sunt multi khan in bollywood :salman khan,sohail khan,arbaaz khan,saif ali khan,srk khan,aamir khan si astia sunt numai actori dar mai sunt si cantareti si directori de film etc cu numele de khan dar asta nui inrudeste...
cat mai nou despre salman va recomand sa fiti pe faza cand apare VEER,MR AND MRS KHANNA,WANTED DEAD AND ALIVE,LONDON DREAMS si desi a fost lansat nici YUVVRAAJ nu e un film d eignorat dimpotriva e ROCKING \:D/

iar daca doriti un film BUN dar mai vechi va recomand din suflet MAINE PYAAR KYA aveti ce invata din filmul asta.
pt comedii recomand:PARTNER,NO ENTRY,MAINE PYAAR KYUN KIA,GOD TUSSI GREATE HO,MUJHSE SHAADI KAROGI,Pyar Kiya To Darna Kya,andaz apna apna
ca filme mai romantice un pic recomand:marigold,salaam e ishq,lucky no time for love si maine pyaar kya ,khamoshi
iar pt ceva actiune:GARV,TERE NAAM,Tumko Na Bhool Paayenge

vizionare placuta :mrgreen: :mrgreen:
Vizitator

AnteriorUrmătorul
Forum Statistici